هر روز!
هر روز!

11 مزایای عصاره چای سبز 11 مزایای عصاره چای سبز

11 مزایای عصاره چای سبز 11 مزایای عصاره چای سبز

11 مزایای عصاره چای سبز
11 مزایای عصاره چای سبز : 11 مزایای عصاره چای سبز : چای سبز یکی از رایج ترین چای های مصرف شده در جهان است. عصاره چای سبز شکل متمرکز آن است که فقط یک کپسول آن حاوی مقادیر مشابه مواد تشکیل دهنده فعال همانند یک فنجان چای سبز است.
: 11 مزایای عصاره چای سبز
به گزارش : چای سبز مانند عصاره چای سبز منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است. اینها دارای طیف وسیعی از منافع سلامتی، ارتقاء سلامت قلب، کبد و مغز و سبب بهبود پوست شما و حتی کاهش خطر ابتلا به سرطان شناخته شده است. علاوه بر این، مطالعات بسیاری در مورد توانایی عصاره چای سبز برای کمک به کاهش وزن صورت گرفته است. در واقع، بسیاری از محصولات کاهش وزن که لیست آنها به عنوان یک عنصر کلیدی شناخته است. این مقاله به بررسی 11 تا از مزایای مبتنی بر علم عصاره چای سبز می پردازد.
مزایای سلامتی عصاره چای سبز عمدتاً به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی بالا است. آنتی اکسیدان ها می توانند به کاهش استرس اکسیداتیو به مبارزه با آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک کنند. این آسیب سلولی با پیری و چند بیماری مرتبط است. آنتی اکسیدان های پلی فنول به نام کاتچین ها اکثراً از آنتی اکسیدان های عصاره چای سبز تشکیل شده اند. مقدار کاتچین ها در چای سبز، Epigallocatechin gallate (EGCG) در تحقیقات، بیشترین مزایای سلامتی را ارائه می دهد. مطالعات نشان داده اند که عصاره چای سبز ظرفیت آنتی اکسیدانی بدن را افزایش می دهد و از استرس اکسیداتیو محافظت می کند. به عنوان مثال، در یک مطالعه 35 فرد چاق 870 میلی گرم عصاره چای سبز برای هشت هفته مصرف کردند. ظرفیت آنتی اکسیدانی خون آنها به طور متوسط از 1.2 تا 2.5 میکرومول بر لیتر افزایش می یابد. عصاره چای سبز باعث افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی می شود که ممکن است به پیشگیری از مشکلات مختلف سلامتی ناشی از استرس اکسیداتیو کمک کند.
استرس اکسیداتیو باعث افزایش چربی در خون می شود که باعث التهاب در شریان ها و منجر به فشار خون بالا می شود. خوشبختانه، آنتی اکسیدان ها در عصاره چای سبز می توانند باعث التهاب و کاهش فشار خون شوند. آنها همچنین می توانند جذب چربی در سلول ها را مهار کنند و باعث کاهش میزان چربی خون می شوند. یک مطالعه روی 56 نفر چاق با فشار خون بالا 379 میلی گرم عصاره چای سبز روزانه به مدت سه ماه داده شد. آنها کاهش معنی داری در فشار خون را نسبت به گروه دارونما نشان دادند. علاوه بر این، آنها کاهش قابل توجهی در میزان چربی خون، از جمله تری گلیسیرید پایین و کلسترول LDL و کلسترول را تجربه کردند. مطالعه دیگری در 33 فرد سالم نشان داد که مصرف 250 میلی گرم عصاره چای سبز به مدت هشت هفته باعث کاهش کلسترول کل بدن به میزان 3.9 درصد و کلسترول LDL به میزان 4.5 درصد شد. با توجه به این که فشار خون بالا و میزان چربی خون بالا عوامل خطر برای بیماری های قلبی است تنظیم آنها می تواند سلامت قلب را ارتقا دهد.
آنتی اکسیدان ها در عصاره چای سبز، به خصوص EGCG، برای محافظت از سلول های مغز از استرس اکسیداتیو نشان داده شده است. این حفاظت می تواند به کاهش آسیب مغزی منجر شود که می تواند منجر به کاهش ذهنی و بیماری های مغزی مانند پارکینسون، آلزایمر و زوال عقل شود. علاوه بر این، عصاره چای سبز می تواند فعالیت فلزات سنگین مانند آهن و مس را کاهش دهد که هر دو می توانند به سلول های مغزی آسیب برسانند. نشان داده شده است که با افزایش ارتباط میان قسمتهای مختلف مغز به حافظه کمک می کند. در یک مطالعه به 12 نفر نوشیدنی حاوی 27.5 گرم عصاره چای سبز یا یک دارونما دادند. سپس، در حالی که شرکت کنندگان در آزمون حافظه کار می کردند تصاویر مغز برای ارزیابی عملکرد مغز بدست آمد. گروه عصاره چای سبز در مقایسه با گروه دارونما افزایش عملکرد مغز و بهبود عملکرد را نشان دادند.
عصاره چای سبز غنی از کاتچین است و حاوی مقادیر مناسب کافئین است. جالب توجه است که به نظر می رسد این ترکیب مواد تشکیل دهنده، مسئولیت خواص از دست دادن وزن است. نشان داده شده است که هر دو کاتچین و کافئین با تنظیم هورمون هایی که می توانند ترموژنز را بهبود بخشد به کاهش وزن کمک می کنند. ترموژنزیس فرایندی است که بدن شما کالری را برای هضم غذا و تولید گرما می سوزاند. نشان داده شده است که چای سبز باعث افزایش این روند می شود که بدن شما را در سوختن کالری موثرتر می کند که می تواند باعث کاهش وزن شود. در یک مطالعه 14 نفر کپسول حاوی مخلوطی از کافئین، EGCG از چای سبز و عصاره گوارونا را قبل از هر وعده غذا مصرف کردند. سپس اثر آن بر سوزاندن کالری بررسی شد. این یافته ها نشان می دهد که شرکت کنندگان در 24 ساعت به طور متوسط 179 کالری دیگر را می خورند. مطالعه دیگری نشان داد که 10 مرد سالم در طی 24 ساعت ۴ درصد کالری بیشتر پس از مصرف کپسول عصاره چای سبز حاوی 50 میلیگرم کافئین و 90 میلی گرم EGCG سوزاندند. علاوه بر این، یک مطالعه 12 هفته ای که 115 زن چاق 856 میلیگرم عصاره چای سبز روزانه مصرف کردند (1.1 کیلوگرم) کاهش وزن در بین شرکت کنندگان مشاهده شد.
تاثیر چای سبز در لاغری
آیا چای سبز واقعاً در لاغری معجزه می کند؟
کاتچین ها در عصاره چای سبز همچنین می توانند باعث کاهش التهاب ناشی از بیماری های کبدی مانند بیماری های کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) شوند. یک مطالعه به 80 نفر از اعضای کبد چرب غیر الکلی 500 میلی گرم عصاره چای سبز یا یک پلاسبو روزانه برای 90 روز داده شد. گروه مصرف کننده عصاره چای سبز میزان قابل توجهی از آنزیم های کبدی را نشان می دهد که نشان دهنده بهبود سلامت کبد است. به طور مشابه، به 17 بیمار مبتلا به کبد چرب غیر الکلی 700 میلی لیتر چای سبز داده شد که شامل حداقل 1 گرم کاتچین روزانه به مدت 12 هفته بود. آنها کاهش قابل توجهی در میزان چربی کبد، التهاب و استرس اکسیداتیو داشتند. جالب توجه است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید