مسیر سبز
مسیر سبز

11 هزار لبنانی تحت پوشش کمیته امداد! سرپرست کمیته

11 هزار لبنانی تحت پوشش کمیته امداد!
سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) با یادآوری فعالیت های برون مرزی این نهاد در خارج از کشور گفت: هم اکنون بیش از 40 هزار مددجو در کشورهای مسلمان از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.

حسین انواری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، کشورهای لبنان، عراق، افغانستان، جمهوری آذربایجان، کومور، سوریه و تاجیکستان را از جمله کشورهایی بیان کرد که کمیته امداد امام خمینی (ره) در آنها دفاتر نمایندگی دارد.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه برنامه اصلی کمیته امداد در کشورهای یاد شده، تمرکز بر روی مدل های توانمندی است، گفت: موضوع زیر پوشش قرار گرفتن دائمی مددجویان در این کشورها مطرح نیست بلکه در مورد خودکفایی مددجویان فعالیت می شود.

انواری تاکید کرد: این نهاد، فقط مدل های توانمند سازی محرومان را اجرا می کند و به تناسب وضعیت هر کشور، مدل خاص همان کشور را به اجرا می گذارد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه بیشترین تعداد مددجویان خارج از کشور کمیته امداد به لبنان مربوط می شود، افزود: دفتر نمایندگی کمیته امداد در لبنان با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، اواخر سال 86 تاسیس شد که هم اکنون بیش از 434 شهر و روستای لبنان زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند.

وی کل خانوارهای مورد حمایت کمیته‎ امداد در لبنان را بیش از شش هزار خانوار با جمعیتی بیش از 11 هزار نفر شامل یتیم، سالخورده، زندانی، معتاد، مطلقه، عقب‌مانده، از کارافتاده، نابینا، بیمار، محروم و بی‎سرپرست ‌بیان کرد.

منبع: عصر ایران باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید