هر روز!
هر روز!

13 استراتژی کاهش وزن برای 13 روز عید ۱۳ استراتژی

13 استراتژی کاهش وزن برای 13 روز عید ۱۳ استراتژی

13 استراتژی کاهش وزن برای 13 روز عید
۱۳ استراتژی کاهش وزن برای ۱۳ روز عید
به گزارش : هنگامی که کنار سفره هفت سین منتظر تحویل سال نو هستید، در کنار همه آروزهای خوب و قشنگی که برای خود و عزیزانتان دارید، با خودتان عهد ببندید که در طول تعطیلات روش های کاهش وزن را بکار می گیرید و این آغازی خواهد بود برای شروع یک سال خوب با بدنی خوش فرم و متناسب.
13 استراتژی کاهش وزن برای 13 روز عید : 13 استراتژی کاهش وزن برای 13 روز عید
: 13 استراتژی کاهش وزن برای 13 روز عید
 ۱ یک مدل خوابید دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که بر هم زدن وضعیت همیشگی خوابیدن افراد موجب مختل شدن روش تنفسی آنها شده و همین امر موجب افت کیفیت خواب و در نتیجه احساس خواب آلودگی در روز بعد خواهد شد. خواب آلودگی و کاهش تمرکز باعث می شود فرد به سمت خرید بدون کنترل مواد غذایی و خوردن بیشتر روی آورد. پس سعی کنید همواره همان طور که می خوابید، بخوابید.
۲ هدف گذاری منطقی داشته باشید هنگامی که تصمیم به کاهش وزن می گیرید، مشخص کنید در چه بازه زمانی چند کیلوگرم باید کم کنید و البته این عدد باید طبق اصول تعیین شود. توقع نداشته باشید در طول یک ماه کل اضافه وزن تان را از بین ببرید! هر چه بازه زمانی تعیین شده بیشتر باشد، به حفظ انگیزه در شما کمک بیشتری خواهد کرد. پس کاغذ و قلم را بردارید و اهداف تان را در بلند مدت یادداشت نمایید. برای این کار می توانید از کمک مربیان آگاه نیز بهره ببرید.
۳ آجیل های سر بسته را بردارید خیلی واضح است اگر پسته های خندان را توی ظرف تان بریزید، سرعت خوردن تان بیشتر از زمانی خواهد بود که با آجیل های سربسته کلنجار می روید. پس چالش بعدی تان بیرون آوردن آجیل های سر سخت باشد!
۴ روزتان را تخم مرغی آغاز کنید تحقیقات نشان می دهد افرادی که در صبحانه از تخم مرغ استفاده می کنند نسبت به کسانی که صبحانه های نانی مصرف می کنند، ۶۷ درصد کاهش وزن بیشتری دارند. خوردن یک املت با دو تخم مرغ و کمی پنیر در این وعده غذایی، علاوه بر تامین کلسیم و پروتئین مورد نیاز، به حساس سیری در فرد به مدت طولانی نیز کمک می کند.
۵ پیش غذا سیب بخورید خوردن سیب موجب ترشح هورمونی به نام GLP-1 در بدن می شود که جلوی احساس گرسنگی در مغز را می گیرد. در یک مطالعه تحقیقاتی مشخص شد افرادی که پیش از وعده اصلی غذایی شان یک عدد سیب می خورند تا ۱۵ درصد مقدار غذای کمتری مصرف می کردند.
۶ یک بار در هفته ناشتا ورزش کنید صبح ها که از خواب بیدار می شوید، بدن تان ذخیره کربوهیدراتی ندارد، بنابراین با انجام یک ورزش هوازی سبک به مدت ۳۰ دقیقه، بدن برای تامین انرژی از منابع چربی ذخیره شده استفاده می کند. یک روز در هفته قبل از صبحانه خوردن ورزش کنید.
۷ طناب بزنید حتما دلیلی دارد که هنوز طناب زنی بخشی از تمرینات بوکسورهای حرفه ای است. تحقیقات نشان می دهد سه ست ۱۰ دقیقه ای طناب زدن ۸۰۰ کیلوژول انرژی می سوزاند و باعث سرکوب حس گرسنگی می شود. این احساس تا ۱۵ دقیقه پس از اتمام تمرین همچنان ادامه دارد.
۸ آب لیموی تازه بنوشید طبق یافته های دانشمندان افزودن چند قطره آب لیموی تازه یه یک لیوان آب و نوشیدن صبحگاهی آن باعث افزایش عملکرد کبد و ترشح صفرای بیشتر شده که همین موجب تجزیه و شکسته شدن چربی های ذخیره شده در بدن می گردد. پس سعی کنید صبح ناشتا به جای یک فنجان چای یا قهوه، آب لیموی تازه بنوشید.
۹ با عصا پیاده روی کنید این بار که برای پیاده روی می روید، یک عصای محکم همراه خودتان ببرید. گام زدن با عصا باعث می شود قدم های تان را محکم تر و بزرگ تر بردارید و تا ۶۷ درصد راندمان پیاده روی را افزایش دهید.
۱۰ سالاد و سبزیجات تماشا کنید فقط لازم نیست سالاد و سبزیجات را بخورید! می توانید تنها با تماشا کردن آنها هم وزن کم کنید. با نگاه کردن به مواد غذایی سالم خصوصا میوه ها و سبزیجات در اولین ساعات روز، به مغزتان دیکته می کنید که باید در طول روز فرمان استفاده از این مواد غذایی را صادر کند.
۱۱ صاف راه بروید هنگامی که روی تردمیل راه می روید سعی کنید پشت خود را صاف نگه دارید. با حفظ بدن به وضعیت راه رفتن صحیح روی تردمیل، کالری بیشتری می سوزانید. گرچه به طور طبیعی بدن هنگام راه رفتن روی تردمیل به جلو خم می شود، اما نگه داشتن حالت صحیح بدن بسیار مهم است. پس صاف راه بروید.
۱۲ غذاهای تند بخورید می دانید که غذاهای تند و فلفلی سوخت و ساز بدن را بالا می برند اما تاثیر دیگر آن بر کاهش وزن، افزایش مدت زمان غذا خوردن است. به این ترتیب مغز فرصت کافی برای دریافت سیگنال های سیری را پیدا می کند و در نتیجه پیش از آنکه معده خود را بیش از حد پر کنید، دست ازغذا می کشید.
۱۳ هنگام ورزش موسیقی گوش کنید به گفته محققان، گوش دادن به موسیقی تاثیر ورزش را چندین برابر می کند. موسیقی باعث ایجاد ارتباط بهتر میان مغز و اندام ها می شود و خستگی را به تاخیر می اندازد. به این ترتیب بهتر و بیشتر تمرین می کنید و کالری بیشتری می سوزانید.
کاهش وزن
 
 
تستسترون:یکی از دشمنان عضله سازی را بشناسید
آنچه که از تمرین های استقامتی باید بدانید
تغذیه بعد از تمرینات بدنسازی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید