مسیر سبز
مسیر سبز

130 پایگاه مرزبانی احداث می‌شود پایگاه اطلاع رسانی پلیس:

130 پایگاه مرزبانی احداث می‌شود
پایگاه اطلاع رسانی پلیس: سرتیپ پاسدارˈحسین ذوالفقاریˈ تکمیل خلاء های کنترلی مرزهای کشور خصوصا مرزهای شمال غرب و جنوب شرق کشور را از جمله برنامه های مهم مرزبانی در سال جاری ذکر و اظهار کرد: اکنون سه گروه عمرانی از سپاه پاسداران و مرزبانی برای حذف نقاط کور و پوشش جامع در مرزهای کشور مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان این که متاسفانه سال گذشته اعتبارات اختصاص یافته به مرزبانی برای انسداد مرزها به طور کافی تخصیص نیافت، گفت: سال گذشته از 78 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده برای انسداد مرزها ، تنها 26 میلیارد تومان تخصیص یافت.با تخصیص مابقی اعتبارات مصوب سال 92 وضعیت مرزهای کشور بهبود می یابد و پروژه های تعریف شده نظیر احداث تاسیسات مرزبانی و خرید تجهیزات با سرعت بیشتری انجام می شود.

وی اظهار داشت: با این وجود مرزبانی کشور پارسال عملکرد مناسبی داشت و میزان کشف سلاح در مرزها نسبت به سال قبل از آن، 52 درصد افزایش داشت .

به گفته سردار ذوالفقاری سال گذشته میزان قاچاق سوخت و مواد مخدر در مرزها نیز به نسبت سال پیش از آن کاهش چشمگیری داشت و عمده ترین دلیل این موفقیت نیز انسداد بخش بیشتری از مرزهای شرقی کشور بود.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه به تلاش های اطلاعاتی و دیپلماتیک برای مشخص شدن وضعیت گروهبان دانایی فر اشاره کرد و گفت که این تلاش ها ادامه دارد. اما هنوز نتیجه خاصی در پی نداشته است.

سردار ذوالفقاری خاطرنشان کرد: تاکنون نیز سندی مبنی بر شهادت گروهبان دانایی فر به دست ما نرسیده و گروهک جیش العدل سند و نشانه قابل استنادی در زمینه شهادت این مرزبان ربوده شده ، ارایه نداده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید