هر روز!
هر روز!

25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی 25 نکته طلایی

25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی 25 نکته طلایی

25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی
25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی
25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی : 25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی
: 25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی
به گزارش : معرفی 25 نکته طلایی در مورد آمادگی جسمانی
اختصاصی: 
آیا از تلاش‌های بی‌نتیجه‌تان خسته شده‌اید؟ بسیاری از افراد با عزم و تلاش قابل قبولی هدف خود را دنبال می‌کنند، اما به آن نمی‌رسند. اگر این جملات شرح‌حال شماست، باید بگوییم، معمولاً قدم بعدی در این راه استخدام یک مربی خصوصی تحصیل‌کرده و باتجربه است.
اما اگر به هر دلیلی آمادگی انجام این کار را ندارید یا می‌خواهید خودتان به‌تنهایی ادامه بدهید. ما طی صحبت با مربیان خصوصی باتجربه از ملل مختلف 25 نکته اساسی را استخراج کرده‌ایم. این نکات مخصوصاً به‌منظور افزایش مقاومت، به دست آوردن توده ماهیچه‌ای، چربی سوزی، افزایش مقاومت و تعریف رژیم غذایی سالم ارائه شده‌اند.
1. تغذیه سالم: بایدهای تغذیه‌ای
تقریباً تمام مربی‌های خصوصی روی این نکته اتفاق‌نظر دارند که صرف‌نظر از اهداف تمرینی‌تان تغذیه حکم ستون فقرات را دارد. غذا سوخت اصلی بدن شماست و بدون مصرف غذاهایی باارزش غذایی بالا، دررسیدن به اهدافتان با مشکل روبه‌رو خواهید شد. درنتیجه با خوردن غذاهای ارگانیک و از همه مهم‌تر داشتن یک رژیم غذایی متناسب، متشکل از میوه‌ها، سبزی‌ها، کربوهیدرات‌های مرکب، پروتئین‌های کامل و البته چربی‌هایی مانند روغن ماهی یا روغن کتان می‌توانید راه خود را هموارسازید.
2. از قبل آماده باشید
صرف‌نظر از نوع تمرینی که انجام می‌دهید، اگر از قبل آمادگی داشته باشید اهدافتان در دسترس تر خواهند بود. میکا لاکرته به‌عنوان یک مربی خصوصی و کسی که در رقابت‌های جهانی تناسب‌اندام شرکت داشته است می‌گوید: دیدگاه ورزشکاران نسبت به تغذیه نباید متفاوت از نگاه آن‌ها به تمریناتشان باشد. بهتر است برای حفظ آمادگی در روزهای آینده وعده‌های غذایی را که قرار است مصرف کنید از قبل آماده کنید، بدین ترتیب شما از سلامت تغذیه خودم مطمئن خواهید بود و اینکه وعده غذایی فراموش نخواهد شد.
3. بیشتر بخورید
آیا سه وعده‌غذا خوردن در روز کافی است؟ مایک دافی مربی خصوصی می‌گوید "نصف افرادی که من با آن‌ها سروکار دارم به دلیل اینکه به‌اندازه کافی غذا نمی‌خورند وزنشان کاهش نمی‌یابد."و بیشتر از 25 سال است که به دنبال تغییر این عادت تغذیه‌ای هستم. دافی به آن‌ها توصیه می‌کند که"که در روز 5 وعده‌غذا بخورند و فاصله هر دو وعده از هم 3 ساعت باشد تا متابولیسم بدن تحریک به فعالیت شود؛ که این 5 وعده عبارت‌اند از دو میان وعده در فواصل میان وعده‌های اصلی غذایی. هرچقدر که باگذشت زمان میزان فعالیت شما افزایش پیدا می‌کند، غذای کمتری بخورید.
4. مقدار غذای مصرفی
غذا خوردن امری دائمی است پس بهتر است که به سهمیه‌بندی غذا توجه خاصی داشته باشید. جای کاردیلو مربی خصوصی بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان حرفه‌ای می‌گوید: حواستان باشد مرغ یا گوشتی که مصرف می‌کنید بزرگ‌تر از کف دستتان نشود؛ و ظرفی که با آن پاستا و مرونی می‌خورید، بزرگ‌تر از مشتتان نباشد. کاردیلو همچنین توصیه می‌کند که موقع غذا خوردن از ظروف و وسایل کوچک‌تری استفاده کنید. چرا که تحقیقات نشان می‌دهد، اگر افراد در هنگام غذا خوردن از ظروف بزرگ‌تری استفاده کنند 20 تا 40 درصد بیشتر از حد معمول غذا می‌خورند.
5. باهدف غذا بخورید
هر غذایی که می‌خورید باید ارزش غذایی قابل‌توجهی داشته باشد. این سخن رادان ترینک مربی ورزش میزند کسی که 11 مدرک آموزشی در ورزش دارد، جالب است بدانید که این فرد قبلاً اضافه‌وزن داشته است. ترینک به افرادی از سراسر جهان کمک می‌کند تا زندگی سالم‌تری داشته باشند و روی این موضوع تأکید دارد که اگر می‌خواهید به اهدافتان برسید باید از غذاهایی تغذیه کنید که بیشتر ارزش غذایی ممکن را داشته باشند. هر غذایی که می‌خورید باید هدف تغذیه‌ای مشخصی داشته باشد، سوخت بدنتان را تأمین کند و در جهت بهینه‌سازی عملکرد بدنتان باشد.
6. عضله سازی-مقدماتی
تمام مربی‌های ورزشی روی این موضوع اتفاق قول دارند که عضله سازی مقدماتی دارد. اولین قدم افزایش میزان کالری دریافتی و دریافت کامل پروتئین‌های موردنیازتان است. قدم بعدی تمرکز روی تمریناتتان است. کار با وزنه و تمرینات ترکیبی را به‌طور میانگین 4 بار در هفته پیگیری کنید. به یاد داشته باشید، فرایند عضله سازی زمانی که شما مشغول به استراحت و ریکاوری بدنتان هستید اتفاق می‌افتد، پس استراحت را دست‌کم نگیرید.
7. دامنه حرکت
هدفتان در تمرینات رسیدن به بیشترین دامنه حرکتی ممکن باشد. بویس مربی خصوصی و کارشناس حرکت‌شناسی می‌گوید "بدن شما هر بار که حرکت را تکرار می‌کنید فعالیت بیشتری انجام می‌دهد و این منجر به تجزیه بافت‌های بیشتری می‌شود.
8. بالا و پایین
شاید برای شما هم سؤال باشد که چگونه بهترین وزن را برای وزنه زدن انتخاب کنید. دافی به این سؤال پاسخ می‌دهد "بهترین وزنه، وزنه‌ای است که بین ثانیه 30 تا 40 شمارا خسته کند. تحقیقات نشان داده‌اند که این زمان، زمانی است که فشار مناسب به‌منظور عضله سازی به بدن وارد می‌شود. پس اگر وزنه‌ای شمارا ثانیه بیستم خسته کرد یعنی این وزنه خیلی سنگین بوده است.
9. تمرینات قلبی عروقی
اگر به این نوع از تمرینات عل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید