مطالب جالب!
مطالب جالب!

30 توصیه به آنهایی که می‌خواهند زنده‌تر زندگی کنند! 1

30 توصیه به آنهایی که می‌خواهند زنده‌تر زندگی کنند! 
 1

30 توصیه به آنهایی که می‌خواهند زنده‌تر زندگی کنند!
1- عاشق بشوید: شاید این عامل، مهم‌ترین عامل باشد. عاشق شوید؛ البته اگر نیستید. اگر عاشق بوده‌اید با تمام وجود عاشق بشوید. بی‌خیال احتیاط شوید. بگذارید قلب‌تان بشکند. عاشق اعضای خانواده‌تان و دوستان باشید. لازم نیست عشق‌تان رمانتیک باشد. حتی می‌توانید عاشق بشریت باشید. ولی عاشق باشید.
2- بروید بیرون: خودتان را در خانه حبس نکنید. وقتی هوا بارانی است زیر باران قدم بزنید. در دریاچه‌ یخ‌زده شنا کنید. زیر نور خورشید دراز بکشید. روی چمن بازی کنید و با پای برهنه در چمن قدم بزنید تا به طبیعت نزدیک‌تر شوید.
3- از غذا خوردن لذت ببرید: فقط غذا نخورید؛ از آن لذت هم ببرید. بافت و مزه‌ غذایتان را احساس کنید. هر ذره‌اش را بچشید. اگر خودتان را به لذت بردن از طعم خاصی محدود کرده‌اید چشیدن غذا‌یتان به شما یاد می‌دهد از طعم‌های مختلف لذت ببرید و هنگامی که چیزی می‌خورید سعی کنید واقعا آن را بچشید و به آرامی بخورید.
4- زود بیدار شوید: زود از خواب بیدار شوید و به استقبال روز بروید. طلوع خورشید را نظاره‌گر باشید. فریاد بزنید و به خودتان بگویید این روز را از دست نخواهید داد، روزی را که یک هدیه خداوند به شماست. لحظه‌ لحظه روزتان را زندگی کنید. مدیتیشن کنید و بعدش از صبحانه‌تان لذت ببرید.
5- ریسک کنید: ما اغلب اوقات در زندگی‌مان محتاطانه عمل می‌کنیم و نگران هستیم که چه اشتباهی ممکن است رخ دهد. جسور باشید و ریسک کنید.چه چیزی برای از دست دادن دارید؟
6- دنبال هیجان باشید: سعی کنید چیزهایی بیابید که به زندگی‌تان هیجان ببخشد و بعد از انجام یک کار هیجا‌ن‌انگیز دنبال هیجان دیگری باشید. البته بین ماجراجویی‌های‌تان زمان‌هایی را به آرامش اختصاص دهید.
7- دلبستگی‌هایتان را پیدا کنید: زندگی‌تان را با علایق‌تان بسازید. اول درباره کاری که واقعا به آن عشق می‌ورزید، فکر کنید. سپس سعی کنید بفهمید چگونه می‌توانید با انجام آن کار و زندگیتان را بسازید که ممکن است مشکل باشد ولی شما هم فقط یک بار زندگی می‌کنید.
8- از سلول‌تان بیرون بیایید: آیا همه روز را پشت کامپیوتر و در حال کار و یا چت در اینترنت می‌گذرانید؟ روزتان را این‌گونه هدر ندهید. خودتان را از محیط سلول‌تان آزاد کنید و کارهایتان را با یک لپ‌تاپ در یک کافی‌شاپ یا روی قایق یا در کابین مسافرتی انجام دهید. ممکن است برای شکست سلول‌تان احتیاج داشته باشید کارتان را تغییر دهید یا یک کار آزاد پیدا کنید، ارزش‌اش را دارد.
9- تلویزیون را خاموش کنید: چند ساعت‌مان را جلوی این جعبه سرگرمی از دست می‌دهیم. چند ساعت برای زندگی کردن فرصت داریم؟ پس تلویزیون را از برق بکشید و فقط وقتی آن را به برق بزنید که بخواهید دی‌وی‌دی فیلم مورد علاقه‌تان را ببینید.
10- بروید مسافرت: حتما دل‌تان می‌خواهد به مسافرت بروید، هنگام تعطیلات یا وقتی که بزرگ‌تر شدید، خوب منتظر چه هستید؟ راهی برای سفر کردن پیدا کنید. اگر این ماه نمی‌توانید زمانی به همین زودی را پیدا کنید. ممکن است لازم باشد برای سفر کردن ماشین‌تان را بفروشید یا دیگر بیرون غذا نخورید.
11- چیزهای اضافه را حذف کنید: چه چیزهایی وارد زندگی‌تان شده است که در لیست کوتاه‌تان نبوده است؟ همه آن موارد فقط وقت‌تان را هدر می‌دهند و توجه‌تان را از کارهای مهم منصرف می‌کنند. تا جایی که ممکن است زندگی‌تان را با حذف کردن زواید و چیزهایی غیرمهمی که در لیست‌تان نیست، ساده کنید.
12- ورزش کنید: برای قدم زدن بیرون بروید. بهتر است بدوید، یا شنا، دوچرخه‌سواری و یا قایق‌رانی کنید یا به پیاده‌روی بروید. هر کاری انجام دهید تا فعال شوید، با این روش زندگی‌تان زنده‌تر خواهد شد.
13- مثبت باشید: اول یاد بگیرید که افکار منفی‌تان را تشخیص دهید. شک‌های درونی‌تان، انتقاد‌های دیگران و مقایسه‌ها، عواملی هستند که باعث می‌شوند شما نتوانید کارهایی را انجام دهید، پس وقتی این افکار به سرا‌غ‌تان آمدند، کارتان را متوقف کنید و آنها را با افکار مثبت عوض کنید.
14- با ترس‌هایتان رو به رو شوید: از چه چیزی بیشتر از همه می‌ترسید؟ چه چیزی شما را به عقب می‌کشاند؟ هرچه که هست آن را بیابید و با آن رو به رو شوید. کاری را که بیشتر از همه از انجام‌اش می‌ترسید، انجام دهید. از بلندی می‌ترسید؟ به بلند‌‌ترین ساختمان بروید و از بالای آن پایین را نگاه کنید، فقط با رو‌به‌رو شدن با ترس‌هایمان می‌توانیم از آنها خلاصی یابیم.
15- طعم درد را بچشید: زندگی فقط لذات و تفریحات نیست. درد و رنج قسمت جدانشدنی زندگی است. ما کارمان را از دست می‌دهیم، عشق‌هایمان را از دست می‌دهیم، آسیب جسمی می‌بینیم یا مریض می‌شویم. عشق‌مان بیمار می‌شود یا شریک زندگی‌مان می‌میرد. باید یاد بگیریم درد و رنج را تماما احساس کنیم و واقعا اندوهگین شویم. این قسمتی از زندگی است. واقعا درد را حس کنید و وقتی آن را حس کردید، حرکت کنید و لذت را پیدا کنید.
16- آرام حرکت کنید: این روزها سرعت زندگی به شدت افزایش یافته است که این به سلامت ضرر می‌رساند و مانع درست زندگی کردن می‌شود. تمرین کنید کارهایتان را به آرامی انجام دهید. از خوردن گرفته تا راه رفتن تا زندگی کردن تا کار کردن تا خواندن. از کاری که انجام می‌دهید، لذت ببرید. یاد بگیرید و با

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید