شرکت جیرینگ
شرکت جیرینگ

چگونگی تبدیل موبایل به کیف پولبا اطرافیانتان تماس می‌گیرید، پیام می‌فرستید،

 لینک

چگونگی تبدیل موبایل به کیف پول

با اطرافیانتان تماس می‌گیرید، پیام می‌فرستید، وارد شبکه جهانی اینترنت می‌شوید و خرید می‌کنید. این نقشی است که موبایل در زندگی بشر مدرن ایفا می‌کند و کم کم استفاده از این تکنولوژی جای پول نقد، چک و حتی کارت‌های اعتباری را خواهد گرفت.

248.jpg

جیرینگ - از زمانی که جوامع برای خرید مایحتاجشان از معاملات پایاپای استفاده می‌کردند، قرن‌ها می‌گذرد و شاید با پررنگ‌تر شدن نقش فناوری در زندگی روزمره انسان‌ها استفاده از پول‌های کاغذی که روزی بزرگترین دستاورد بشر به حساب می‌آمد به یک رویا تبدیل شود.
در سالهای اخیر واژه «کیف پول همراه» توانسته جای خود را در دنیای تجارت الکترونیکی باز کند. این تکنولوژی جدید به مشترکانش دامنه‌ای وسیعی از خدمات دیجیتالی تا خریدهای حضوری را ارایه می‌دهد. اگرچه سیستم پرداخت غیرنقدی تاریخچه‌ای طولانی در قرن حاضر دارد اما تنها در 10 سال اخیر است که تکنولوژی استفاده از چنین سیستمی را به طور گسترده فراهم کرده است.
در کشورهای در حال توسعه استفاده از تکنولوژی پرداخت از طریق تلفن همراه به عنوان وسیله‌ای برای گسترش خدمات مالی در آن بخش از جامعه که ارتباط کم‌تری با خدمات بانکی دارد راه‌اندازی می‌شود.
شرکت «جیرینگ» وابسته به اپراتور همراه اول در سال‌های گذشته توانسته است برخی از خدمات کیف پول همراه مانند امکان خرید شارژ تلفن همراه و پرداخت قبوض، گرفتن موجودی، انتقال وجه از طریق سرویس همبانک بانک‌ها را از طریق درگاه USSD را فراهم کند.
USSDفراهم کند.
اما طرح مهم‌تری که این شرکت به مدت سه سال منتظر دریافت مجوز برای راه‌اندای آن بود مهمترین ویژگی کیف پول همراه یعنی امکان خرید اجناس از طریق موبایل است.
اگر چه استفاده از کارت بانک‌ها به بخشی از زندگی روزمره جامعه تبدیل شده است اما عده‌ای هم هستند که هنوز اطمینان کافی برای استفاده از کارت‌های الکترونیکی ندارند، برای این افراد خدمات کیف پول همراه بسیار کارآمد خواهد بود. علاوه برآن برای کسانی که نگران کارمزد استفاده از دستگاه‌های کارتخوان هستند و انجام خریدهای کوچک از این طریق را چندان به صرفه نمی‌دانند، شرکت جیرینگ وعده داده است که خدمات کیف پول جیرینگ فعلا رایگان است
Posخواهد بود.ودر آینده نیز کارمزد آن کمتر از کارمز تراکنش از طریق دستگاه‌هایPos خواهد بود.

.ویژگی استفاده از کیف پول جیرینگ چیست؟

«امنیت» در پرداخت مهمترین مسئله‌ای است که ذهن مشتریان و فروشندگان را به خود مشغول می کند. زمانی ترس از دزدیده شدن پول در خیابان‌های شلوغ مقابل مراکز خرید و وحشت از گرفتن پول‌های تقلبی بزرگترین کابوس خریداران و فروشندگان بود.
اما امروز ترس از دزدیده شدن رمز عابر کارت است که به دغدغه مهم استفاده کنندگان این کارت‌ها تبدیل شده و با وجود اخباری که هر روزه از خالی شدن حساب‌ها از طریق کارت‌های عابر به گوش می‌رسد می‌تواند گفت که این ترس نابه‌جا نیست. اما کیف پول همراه تا حدی این مشکلات را برطرف می‌کند.
خرید اینترنتی از طریق کیف پول همراه به این صورت انجام می‌شود که پول از حساب جیرینگ کاربر که پیش از این شارژ شده‌است کسر می‌شود بنابراین حتی اگر پسورد خریدار نیز به سرقت برود سارق تنها به حساب کاربری کیف پول همراه دسترسی خواهد داشت، نه حساب بانکی اصلی وی و با توجه به اینکه علی‌القاعده کاربر مبلغ کمتری را در این حساب ذخیره کرده است در صورت دزدیده شدن اطلاعات ضرر کمتری به او وارد خواهد شد.
این در حالی است که با توجه به فناوری استفاده شده در این خدمت که کاملا به سیم کارت مشترک وابسته است، در صورت دزدیده شدن گوشی به واسطه اینکه هیچ اطلاعاتی در این سرویس روی گوشی ذخیره نمی شود مشترک می تواند به راحتی با سوزناندن سیم کارت مبلغ کیف پول خود را حذف کند.
از سوی دیگر در خرید اینترنتی که مشتریان ممکن است از درگاهی که از طریق آن خرید می‌کنند اطمینان کافی را نداشته باشند در صورت استفاده از حساب کیف پول به جای حساب بانکی، این حساب پیش از کسر مبلغ خرید از کاربر، یک پیام به تلفن همراه مشتری می‌دهد و مشتری باید خرید خود را تایید کند و به این صورت قبل از کسر مبلغ از کیف پول مشتری از صحت خرید مطلع می‌شود. این در حالی است که بانکها پس از کسر مبلغ از حساب فرد به وی اطلاع می‌دهند.

ویژگی خدمات
در حال حاضر خدمت امکان پرداخت قبوض و خرید شارژ معمولی و فوق‌العاده برای سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول از سوی شرکت جیرینگ راه‌اندازی شده است. می‌توان گفت ویژگی عمده این دو خدمت این است که مشترک در جایی که امکان اتصال به شبکه اینترنت را ندارد می‌تواند از خدمات جیرینگ استفاده کند که استفاده از این خدمات در حال حاضر هزینه‌ای نیز برای کاربر نخواهد داشت.

خدماتی که هنوز منتظرند
خرید حضوری و پرداخت برای کارت سوخت، مترو و پارکومتر از جمله خدماتی است که شرکت جیرینگ در نظر دارد در صورت دریافت

مشاهده همه ی 2 نظر