بیت کوین
مهربونمهربون
بیت کوین

همکاری استیم و مایکروسافتروشگاه استیم (Steam) از جمله محبوب‌ترین و معروف‌ترین

همکاری استیم و مایکروسافت

روشگاه استیم (Steam) از جمله محبوب‌ترین و معروف‌ترین فروشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای در دنیا به حساب می‌آید که بازی‌هایش را به صورت دیجیتالی در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهد. این فروشگاه در حال حاضر بیش از 90 میلیون کاربر دارد و رکوردهای جالب توجهی از خودش به جا می‌گذارد. به طور مثال افرادی که بازی DOTA 2 را روی این شبکه به صورت همزمان بازی می‌کردند به 11 میلیون نفر رسیده بود.


از سوی دیگر شرکت مایکروسافت هم با عرضه ویندوز 10 سعی دارد بازی‌کننده‌های بیشتری را به‌سمت استفاده از این سیستم‌عامل تشویق کند. اضافه کردن قابلیت اجرای بازی‌های ایکس‌باکس وان روی ویندوز 10 و اضافه شدن دایرکت ایکس 12 به این سیستم‌عامل از جمله ویژگی‌هایی هستند که روی آخرین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز قرار گرفته‌اند. البته مایکروسافت نیاز دارد تا بازی‌کننده‌ها بتوانند تجربه خوبی در زمان استفاده از فروشگاه استیم به‌دست بیاورند. هر چه باشد استیم می‌تواند کاری کند که بازی‌کننده‌ها سریع‌تر به سمت این سیستم‌عامل حرکت کنند. هر چقدر این شبکه‌ی فروش بازی‌های رایانه‌ای که یک جامعه بزرگ از بازی‌کننده‌ها را گرد هم آورده، بهتر روی ویندوز 10 اجرا شود، بازی‌کننده‌ها از این سیستم‌عامل بیشتر استقبال می‌کنند.

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که همکاری جدیدی را با شرکت Valve آغاز کرده و قصد دارد تجربه جدیدی از بازی‌های PC را برای کاربران سیستم‌عامل ویندوز 10 به‌وجود بیاورد. به‌تازگی Kevin Unangst‌ که مسئول بخش بازی‌های PC در قسمت ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت است در مصاحبه‌ای با PC Gamer به این موضوع اشاره کرده که: «ما قصد نداریم با استیم رقابت کنیم. ما بیشتر از هر چیزی می‌خواهیم که استیم به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند. آن‌ها کار بسیار خوبی در زمینه بازی‌های PC انجام داده‌اند و توانسته‌اند بازی‌کننده‌ها را با خودشان همراه کنند. در حال حاضر هدف ما این است که از شبکه استیم پشتیبانی کنیم و کاری کنیم که آن‌ها بتوانند تجربه بهتری را روی ویندوز 10 به کاربران منتقل کنند.»
مایکروسافت در سال‌های نه‌چندان دور سرویسی به نام Game for Windows Live را راه‌اندازی کرده بود که نتوانست با موفقیت مواجه شود. این شرکت پس از چند سال این سرویس را تعطیل کرد و بازی‌های آن را روی شبکه استیم قرار داد.

سافت استور

مشاهده همه ی 1 نظر
سینا "نماینده آسیاتک"

180 پست
sina2525
sina2525
سینا "نماینده آسیاتک" : آیا مایلید با آسیاتک همکاری کنید؟و در آمد کسب کنید؟

""""در صورت تمایل به همکاری تو خصوصی بهم جواب بدین"""""

+

جشنواره طرح عید فطر تا عید غدیر آسیاتک
اینترنت با
| سرعت 4 مگ | یکساله |10 گیگ حجم |34000 تومان |