نماینده حجت الاسلام انجوی نژاد
آروم و عادیآروم و عادی
نماینده حجت الاسلام انجوی نژاد

تجدید دیدار هیات مدیره کانون فرهنگی رهپویان وصال با جمعی

khebregan.jpg
تجدید دیدار هیات مدیره کانون فرهنگی رهپویان وصال با جمعی از کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان

باسمه تعالی

تقارن دهه پرفروغ فجر، ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و قریب بودن انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، توفیقی شد تا حجت الاسلام انجوی نژاد و همراهان به محضر مبارک حضرات آیات ایمانی(نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز)، سیدعلی اصغر دستغیب(تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی) و صفائی بوشهری(نماینده محترم ولی فقیه در استان بوشهر) شرفیاب شده و ضمن تبریک این ایام و آرزوی عزت و سربلندی و دوام توفیقاتشان، اعلام حمایت خود را به محضرشان ابراز نموده و از نصایح و رهنمودهای ایشان در این دیدار بهره‌مند گردیدند.

* حضرت آیت الله ایمانی

ابتدائاً نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت زینب(س)، از حضور برادران و خواهران تشکر و قدردانی نمودند.

ایشان خاطرنشان کردند در سال های گذشته انتخابات مجلس خبرگان به عنوان یک فرآیند قدسی و معنوی تلقی می شد، در صورتی که در حال حاضر از آن بعنوان یک فرایند عرفی و اجتماعی یاد می شود.
همچنین هیچ دوره ای، با شرایط و شکلی که در این دوره روبرو شده است، روبرو نبوده است. کش و قوس مسائل سیاسی در مجلس اثری نداشت، اما این دوره همه گروه ها و مجموعه های سیاسی، برای مجلس خبرگان اظهار نظر می کنند و حتی لیست تهیه می کنند.

بنده معتقدم در امر انتخابات مجلس خبرگان، فقط نهاد جامعه مدرسین دارای اظهار نظر می باشد و می تواند لیستی به آحاد مردم ارائه دهد، سپس خود مردم انتخاب کنند. در نتیجه رأی جامعه مدرسین مقبولیت پیدا می کند و حجت شرعی می شود.

اعضاء خبرگان رهبری می خواهند درباره امری به مراتب مهم تر از مرجعیت که تکلیف فردی جامعه است، اظهار نظر کنند، آن هم ولایت فقیه است. این کار در حوزه جامعه مدرسین می گنجد.

گرایش های سیاسی با صبغه سیاسی، در معرفی افراد واجد صلاحیت یا اصلح در خبرگان رهبری، نمی توانند ذیصلاح باشند و بتوانند برای مردم راه و مسیر را مشخص کنند.

همچنین تاکید کردند: دشمن کمر به مورد هجمه قرار دادن انقلاب و اسلام نموده است، زیرا انقلاب را نمادی از اسلام می داند. اکنون هدف هم اصل اسلام است و هم انقلاب اسلامی ایران. هر کس هر کاری از دستش می آید، انجام دهد و هر قدمی می تواند، بردارد، چون مصافی شده است که شاید غلفت از این مصاف پشیمانی هایی داشته باشد که در آینده قابل جبران نباشد.

در ارتباط با بروز برخی اختلافات بوجود آمده در تهیه لیست جبهه متحد اصولگرایان جهت انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی حضرت آیت الله ایمانی با تأکید بر روی معیارهای کلی، ضابطه و مصالح جامعه را بیان نموده و فرمودند با ساز و کار قانونی پیش بروند و در این امر مهم هیچگونه نظر مصداقی نداشتند.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید