صنایع پی وی سی ایران
صنایع پی وی سی ایران

مزیت پی وی سی بر دیگر مواد در بسیاری

مزیت پی وی سی بر دیگر مواد در بسیاری

مزیت پی وی سی بر دیگر مواد

در بسیاری از برنامه های کاربردی پی وی سی جایگزین مواد ساختمانی و سنتی مانند چوب و بتن و فلز است.

مواد تشکیل دهنده پی وی سی

تطبیق هزینه های مقرون و به صرفه، رکورد بالای استفاده در بخش ساخت و ساز، پی وی سی را مهمترین پلیمر معرفی کرده و بیش از 60 درصد از تولیدات اروپا را در سال 2011 به محصولات پی وی سی اختصاص دارد. تعویض پی وی سی با دیگر مواد در زمینه زیست محیطی نیاز به علاوه بر تحقیقات مزایای فنی آن به اثبات نرسیده و هزینه های بالایی دارد. به عنوان مثال، در  بخشی از یک پروژه نوسازی مسکن در بیلفلد در آلمان، برآورد شده است که جایگزینی پی وی سی با مواد دیگر به افزایش هزینه حدود 2250 € برای یک آپارتمان به اندازه متوسط منجر می شود. پی وی سی، چوب و آلومینیوم مواد اصلی مورد استفاده برای تولید قاب های پنجره (پروفیل یو پی وی سی) می باشد. شورای بریتانیا نرخ در و پنجره ها یی پی وی سی که در بازار به فروش می رسد را با توجه به عملکرد و صرفه جویی در انرژی تعیین می کند.

مطالعه علمی 1:

جنه های زیست محیطی استفاده از پی وی سی در محصولات ساختمانی در سازمان مشترک المنافع علمی و تحقیقات صنعتی استرالیا در ژوئن 1996 بررسی شد و ودر آوریل 2001 به روز شد. بررسی ها و تحقیقات در استفاده از پی وی سی در مواد و مصالح ساختمانی در سراسر جهان از 1996 شروع شد  و در سال 1998 گسترش یافت و در سال 2001 تحقیقات جدید ارزیابی شدند. این ارزیابی ها به این نتیجه رسید که استفاده از پی وی سی در محصولات ساختمانی به نظر نمیرسد اثرات نامطلوب زیست محیطی بیش از دیگر مواد داشته باشد.

 مطالعه علمی 2:

ارزیابی چرخه حیات پی وی سی (LCA)، در انگلستان در سال 2001 انجام شد. مقایسه زیست محیطی پی وی سی و چند مواد جایگزین برای وزارت محیط زیست بریتانیا انجام شد،  LCA نتیجه گرفت اثرات چرخه زندگی پی وی سی بالاتر از جایگزین های آنها نیست. مطالعه پی وی سی و دیگر مواد در نرم افزار های کاربردی مختلفی مقایسه شد و تاکید کرد تفاوت نسبی در عملکرد های زیست محیطی بر اساس نرم افزار ها وجود دارد، اما پی وی سی از هز یک از مواد دیگر مورد آزمایش اثثرات قابل توجه بدتری ندارد.

مطالعه علمی 3:

پی وی سی و توسعه پایدار = پایداری سیستم های محصولات انتخاب شده مقایسه شده است. AGPU در یکسری از کارگاه های گسترده در طی یک دوره 30ماهه، کارشناسان از تولیدات پی وی سی آلمانی و مبدل های آن گفتگو های گسترده ای با دانشمندان، سازمان های غیر دولتی و روزنامه نگاران انجام دادند. نتایج، شناخته شده تحت عنوان مطالعه PROGNOS، سهم چهار محصول پی وی سی را در توسعه پایدار با ارزیابی اثرات زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی مورد ارزیابی قرار داد. لوله های پی وی سی، پنجره ها و کابل های پی وی سی اثرات کوتاه مدت و میان مدت توسع پایدار را ثابت کرده است.

 نتایج حاصل از مطالعه Prognos مناطق برجسته برای صنعت به تمرکز بر تلاش های خود برای رسیدن به پایداری طولانی مدت از محصولات پی وی سی است. کارشناسان یک استراتژی برای همه گروه های مورد بررسی در صنعت پی وی سی توصیه کرده اند که تلاش برای حفظ موقعیت بازار کوتاه مدت و میان مدت با استفاده از بهبود مستمر است. به عنوان مثال، در پروفیل پی وی سی، با کاهش وزن خاصیت عایق حرارتی افزایش میابد و مبزان بازیافت آن بالا می رود. با این حال، PROGNOS تاکید کرده تصمیم به سرمایه گزاری بلند مدت مربوط به آینده دشوار و نامشخص است. 

چرخه پی وی سی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید