iTech news
iTech news

دبیر شورای عالی فضای مجازی: شبکه ملی اطلاعات نباید محدود

دبیر شورای عالی فضای مجازی: شبکه ملی اطلاعات نباید محدود

دبیر شورای عالی فضای مجازی: شبکه ملی اطلاعات نباید محدود به خدمات داخلی باشد
ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات گفت: «شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی فقط در چارچوب جغرافیای داخل و محدود به ارتباطات داخلی در نظر گرفنه نشده و در حقیقت شبکه‌ای است که خدماتی که می‌تواند در چارچوب فضای مجازی ارائه شود باید در آن محقق شود و منوط به خدمات داخلی نیست.»
فیروزآبادی ادامه داد: «الزاماتی برای این شبکه تعریف شده که یکی از آنها امنیت است. امنیتی که در مقابله با حملات سایبری به خصوص خارج کشور انجام می‌شود.
در حوزه‌ی کلمه ملی حقیقت این است که در برهه‌ای اگر خواستیم استقلال شبکه داشته باشیم بتوانیم. در بخش بعدی باید در چارچوب شبکه‌ ملی اطلاعات بتوانیم خدمات به کشورها و ملت‌های دیگر بدهیم مانند آمریکایی‌ها که ارائه خدمات دارند و حتی می‌توانند کشورها را تحریم سرویس کنند.»
دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد: «شبکه ملی اطلاعات نباید در داخل محدود شود و باید به خارج از کشور سرویس دهد تا به نوعی به قدرت سایبری برسیم. باید در حوزه‌های مختلف از جمله سرگرمی به کشورهای مختلف خدمات متنوع و خوبی ارائه کنیم.»
فیروزآبادی اضافه کرد: «فراتر از امنیت بحث استقلال، ساختار، پایداری، مدیریت و همچنین بازار اقتصادی کشور است که در این شبکه در نظر گرفته شده است. حتی در مورد کیفیت و سرعت خدمات از جمله latancy (تاخیر یا ping) کم هم صحبت شده و خدمات ما به این سمت رفته و هم اکنون خدمات با تاخیر کم در شبکه ملی اطلاعات ارائه می‌شود.»
به گفته فیروزآبادی، مدل‌هایی باید در کشور انجام شود تا بازار را بزرگ کند. مواردی مانند دیجی‌کالا و کافه بازار که کپی برداری از خدمات دیگر کشورها است این بازار را توسعه داده‌اند و موفق بوده‌اند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: «ما باید به سمتی برویم که خدمات تصویری در شبکه ملی اطلاعات با عرضه با کیفیت خدمات VOD ارائه شود و استفاده از VOD و خدمات تصویری در کشور افزایش یابد.»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید