هر روز!
هر روز!

سوالات متداول دوربینهای مداربسته سوالات متداول دوربینهای مداربسته سوالات

سوالات متداول دوربینهای مداربسته 
 سوالات متداول دوربینهای مداربسته 
 سوالات

سوالات متداول دوربینهای مداربسته
سوالات متداول دوربینهای مداربسته
سوالات متداول دوربینهای مداربسته 1- منظور از دوربین مدار بسته و سیستم های کنترل تصویری چیست؟ نوع ساده ی این سیستم یک دوربین و یک مانیتور می باشد به طوری که تصاویر متحرک جلوی دوربین بر روی صفحه ی مانیتور قابل نمایش باشد. در حالت پیشرفته تر می توان تعداد دوربین ها را افزایش داد و نیز انواع سیستم های کنترلی از قبیل سیستم کنترل زاویه ی دید ، سیستم بزرگنمایی دوربین ها و سیستم های ضبط کننده و انتقال تصاویر، همچنین سیستم چند پارچه سازی تصویر را به این مجموعه افزود.
2- انواع دوربین ها به لحاظ کاربرد کدامند؟ 1- فیبری، 2- پین هل ،3- نیمه صنعتی ،4- صنعتی ، 5- دید در شب ، 6- اسپید دام.
3- منظور از دوربین اسپید دام چیست؟ دوربین اسپید دام یک دوربین رنگی کامل با سیستم کنترل زاویه چرخش و نیز سیستم  زوم یا همان بزرگ نمایی تصویرمی باشد.
4- ولتاژ کار اغلب دوربین ها معمولا چقدر است؟ 1- 12 ولت مستقیم 
  2- 220 ولت متناوب.
5- پایه دوربین به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟ به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و قابل تنظیم بودن جهت دید.
6- انواع پایه ی دوربین کدامند؟ 1- ثابت
2- ثابت مفصلی( جهت استفاده به عنوان پایه ی قابل تنضیم) 
3- گردان (گردان دو حالته و گردان چهار حالته ) که در انواع داخلی و خارجی استفاده میشود.
7- منظور از پایه ی ثابت چیست؟ به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می رود، حرکتی ندارد و دوربین نیز فضای ثابتی را به نمایش می کشد.
8- منظور از پایه ی مفصلی چیست؟ می توان دوربین را روی آن نصب کرد، دوربین با حرکت دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم می شود.
9- منظور از پایه ی گردان چیست؟ این نوع پایه به خاطر استقامتی که دارد می تواند وزن دوربین گردان را تحمل کند و دوربین نصب شده روی آن هم  می تواند حرکت دو حالته و هم می تواند حرکت چهار حالته داشته باشد.
10- منظور از اصطلاحات پن و تیلت در دوربین مدار بسته چیست؟ دوربین گردان دو حالته را به نام پن و دوربین گردان چهار حالته را به نام پنتلیت می شناسند.
11- منظور از اصطلاحات ( این دُر) و ( آوت دُر) در دوربین مداربسته چیست؟ به خاطر تعیین نوع پوشش دوربین ها یا تنظیم نور مناسب آنها در فضا های مختلف دوربین ها را به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم بندی می کنند. یعنی در فضای خارجی حتما باید از دوربین ( آوت دُر ) استفاده کرد.
12- در سیستم دوربین مدار بسته منظور از کاور چیست؟ کاور در واقع محفظه یا پوشش خارجی است که دوربین و لنز در داخل آن قرار می گیرد و نقش محافظ دوربین را دارد.
13- انواع کاور و دوربین های مناسب آنها کدامند؟ 1- کاور کوچک برای دوربین های فیبری و پین هل. 2- کاور متوسط برای دوربین های فیبری، پین هل و نیمه صنعتی. 3- کاور بزرگ برای دوربین های ( الف: صنعتی با لنز ثابت، ب: صنعتی با لنز زوم ،ج: صنعتی با لنز ایریز).
4- کاور سقفی برای دوربین های فیبری و پین هل که روی سقف نصب می شود. 5- کاور واتر پروف برای دوربین های زوم شونده که این کاور ها می تواند با فن و هیتر داخلی خود در دماهای مختلف محیط، دمای داخلی را ثابت نگه دارد.
14- ولتاژ کار مناسب انواع دوربین ها را چگونه می توان تامین کرد؟ دوربین های 220 ولت را مستقیما به برق شهر و دوربین 12 ولت مستقیم را توسط یک منبع تغذیه ی تثبیت شده که آمپراژ آن متناسب با نوع دوربین باشد که حد اقل 500 میلی آمپر است.
15- لنز انواع دوربین ها چگونه انتخاب می شود؟ برای دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی متناسب با کاربرد و طرز نصب دوربین یک لنز ثابت در نظر می گیرند که روی آن کار گذاشته می شود ولی دوربین های فیبری و پین هل یک لنز اتوماتیک کوچک دارند که روی خود دوربین نصب شده، قابل دید می باشد و می توان آن را تنظیم کرد.
16- اندازه ی انواع لنز ها معمولا چقدر است؟ اندازه ی لنز ها معمولا از 8/2 میلی متر، 6/3 میلی متر، 4، 6، 8، 12 و 16 میلی متر می تواند باشد که به نسبت مکانی که دوربین کار گذاشته می شود و میدان دیدی که برای دوربین مورد نظر است بایستی این لنز ها را به کار برد.
17- میدان دید و وضوح تصویر لنز ها با افزایش آنها چگونه تغییر می کند؟ با افزایش اندازه ی لنز ها بر حسب میلی متر میدان دید کمتر می شود در عوض جزئیات به راحتی قابل دید است.
18- زاویه ی دید و وضوح جزئیات تصویر برای دو لنز 8/2 و 28 میلی متر چه تفاوتی دارند؟ -لنز 8/2 میلی متر زاویه ی دید بیشتری را نشان می دهد یعنی مساحت قسمت دیده شده توسط دوربین بیشتر است در عوض وضوح جزئیات تصویر کمتر است یعنی اشیاء در فاصله ی دورتر کوچک تر و با وضوح کمتری نشان داده می شود. -لنز 28 میلی متر وضوح جزئیات بیشتری را نشان می دهد در عوض زاویه ی دید کمتر می شود یعنی اشیاء در فاصله ی دورتر با مساحت کمتر ولی با وضوح جزئیات بیشتری نشان داده می شود.
19- لنز مورد نیاز یک دوربین چگونه انتخاب می شود؟ همیشه می توان متناسب با موقعیت نصب دوربین و ناحیه ی مورد نظر یک لنز مناسب برای دوربین در نظر گرفت و این نکته را در نظر گرفت که لنز با میلی متر کمتر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید بیشتری را نشان می دهد ولی تصویر در نقاط دورتر، کوچک تر ولی با وضوح جزئیات کمتری دیده می شود لنز با میلی متر بیشتر، زاویه ی دید یا میدان دید یا فضای دید کمتری را نشان می دهد ولی تصویر در نقاط دورتر یعنی با وضوح جزئیات بیشتری ملاحظه می شود.
20- کاربرد لنز های اتو ایریز چیست و سایز های استاندارد آن کدامند؟ شدت نور را روی دوربین تنظیم می کند و مخصوص جاهایی است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید