هر روز!
هر روز!

۷ دلیل برای اینکه یادگیری زبان دوم باعث بهبود شخصیتی شما

۷ دلیل برای اینکه یادگیری زبان دوم باعث بهبود شخصیتی شما

۷ دلیل برای اینکه یادگیری زبان دوم باعث بهبود شخصیتی شما می شود
: این مقاله به بررسی اهمیت زبان دوم برای افراد می پردازد. قابلیتی که کمک فراوانی به ما در همه ی جهات زندگی کرده و بر جذابیت ما نزد سایرین می افزاید. در ادامه با بنیتا همراه باشید.
: ۷ دلیل برای اینکه یادگیری زبان دوم باعث بهبود شخصیتی شما می شود
به گزارش : تحقیقات بسیاری نشان داده است که افراد دوزبانه باهوش تر، خلاق تر و جذاب تر از افرادی هستند که تنها به یک زبان صحبت می کنند. دلیل این که فرد با دانستن یک زبان اضافی می تواند پیشرفت بیشتری کند چیست؟ به همین خاطر بنیتا به سراغ ۷ دلیل اهمیت یادگیری زبان دوم برای افراد رفته است. در ادامه با ما همراه باشید.
محققان دریافته اند که دانستن یک زبان به جز زبان مادری دارای اثرات مثبت فراوانی بر مغز است. نخست اینکه، دانستن دو زبان به ما در پردازش بهتر و مؤثرتر اطلاعات محیط اطراف کمک کرده و ما را به فردی با سرعت یادگیری بالاتر تبدیل می کند. دوم اینکه، کودکان دوزبانه در مقایسه با همسالان خود دارای حافظه ی کاری بهتری هستند. بزرگ سالان نگران نشوند! هرچند حافظه ی کاری ما در سنین کودکی شکل گرفته و آموزش یک زبان نوین در سن بزرگ سالی کمی دشوارتر است، اما افراد بزرگ سال هم می توانند از مزایای دوزبانه بودن بهره ی کافی را ببرند. چگونه حافظه مان را تقویت کنیم مقاله ای مفید برای بهبود عملکرد مغزی ماست.
تسلط به زبان دوم باعث تقویت کارکرد مغز از طریق به چالش کشیدن آن در عملکرد میان دستگاه های زبانی مختلف می شود. از نگاه علمی، تغییر میان دو زبان مختلف باعث فعال شدن بخشی از مغز می شود که وظیفه ی حل مشکلات، انجام هم زمان چند کار باهم، تمرکز بر موضوعات مهم و تفکیک آن ها از موضوعات بی اهمیت را بر عهده دارد.

افراد دوزبانه اغلب توجه بهتری به محیط اطراف خود داشته و به شیوه ای مطلوب تر آن را ارزیابی می کنند. این مهارت ناشی از توانایی صحبت به دو زبان مختلف است.
دانستن دو زبان همچنین باعث خلاق تر شدن افراد می شود زیرا یک فرد دوزبانه قادر به درک مسائلی نظیر دستور زبان، استعاره ها و صحبت های کنایه ای است که مهارت های خلاقانه ی او را تقویت کرده و واکنش پذیری اش در برابر مشکلات را افزایش می دهد. به طورکلی، دوزبانه بودن به فرد اجازه می دهد تا از قسمت های استفاده نشده ی مربوط به خلاقیت در مغز خود استفاده کند.
یک مطالعه از سوی دمی ملی علوم آمریکا نشان می دهد افراد دوزبانه از کودکی دارای خصوصیات شناختی بیشتری هستند. دانشمندان با استفاده از صدا و تغییر تصاویر به بررسی عملکرد شناختی کودکان ۷ ماهه ی دوزبانه و تک زبانه پرداختند. آن ها قبل از نشان دادن یک پاداش ترغیب کننده به نوزادان، صدایی را برایشان پخش کردند (این پاداش تصویر یک عروسک بر روی یک صفحه نمایش بود). دانشمندان مجدداً این کار را انجام دادند، درنتیجه کودکان می توانستند وجود یک پاداش را پیش بینی کنند. این پاداش ها همچنین در طرف مقابل این صفحه نمایش نیز نشان داده می شدند. دانشمندان با این آزمایش متوجه شدند که کودکان دوزبانه می توانند با سرعت بیشتری وجود تصویر در صفحه نمایش مقابل را تشخیص دهند.
آزمایش دیگری بر روی بزرگ سالان برای یادگیری زبان اسپانیایی از طریق اشعار انگلیسی و اسپانیولی انجام شد. شرکت کنندگانی که از قبل یک زبان دیگر به جز انگلیسی و اسپانیایی را می دانستند توانستند در مقایسه با افراد تک زبانه، اشعار را زودتر یاد بگیرند.
طبق گفته ی یک متخصص علوم اعصاب در دانشگاه پزشکی کنتاکی، دانستن دو زبان به کاهش خطر ابتلا به جنون و آلزایمر کمک می کند.

محققان در هنگام آزمایش بر روی افراد دوزبانه ی سالمند دریافتند که آن ها در مقایسه با همسالان تک زبانه ی خود در انجام کارهایی که نیازمند تشخیص رنگ و شکل است عملکرد بهتری دارند. دانشمندان همچنین فرآیندی که در مغز آن ها رخ می داد را با یک اسکنر کنترل کردند. مشخص شد که مغز یک فرد تک زبانه در انجام وظایف مذکور با سختی بیشتری روبرو می شود، درحالی که مغز فرد دوزبانه به خوبی و به مانند یک فرد جوان وظایف را انجام می دهد. حفظ قدرت مغز در سالمندی به شما در مواجهه با بیماری های زوال عقلی نظیر آلزایمر و جنون کمک شایانی خواهد کرد. برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری به صفحه ی مخصوص آلزایمر مراجعه کرده و با ورزش ها و رژیم غذایی مناسب آن آشنا شوید.
تسلط به یک زبان دیگر، صرف نظر از واقعیات مشهود در توانایی ارتباط برقرار کردن، به شما در داشتن روابط اجتماعی آسان تر با مردم سراسر دنیا کمک کرده و به جذابیت بیشتر شما منجر می شود.
سوزان اروین تریپ، از دانشگاه کالیفرنیا، در گزارش خود می گوید: «زمانی که ما در موقعیتی قرار می گیریم که نیاز است زبان خود را تغییر دهیم، ممکن است دارای یک حس قوی از تغییر در ارزش ها و احساسات باشیم. برخی از افراد دوزبانه حتی این حس را داشته اند که شخصیت آن ها به هنگام تغییر زبان عوض شده است.» درواقع بسیاری از افراد دوزبانه اعتراف کرده اند که دارای شخصیتی متفاوت برای هر زبان مجزا هستند. به این خاطر که زبان های مختلف بر نحوه ی تفکر شما، نظیر انتخاب کلمات برای توصیف جهان اطراف و یا تأثیر پذیرفتن از فرهنگ های متفاوت، اثر می گذراند. این یک اتفاق خیلی خوب است، زیرا توانایی در تغییر زبان به شما این امکان را می دهد تا دیگران را درک کنید، با آن ها همدردی کنید و ارتباط بهتری نیز داشته باشید. درنتیجه دوزبانه بودن به شدت بر روابط شما تأثیرگذار است.
زبان ابزاری جالب برای کمک به درک اخلاق، اعتقادات، روحیات و مشکلات دیگران است.
دانستن یک زبان بیشتر در رزومه ی کاری شما، شانس.موفقیتتان برای استخدام را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. درواقع، یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد افراد دوزبانه در مقایسه با همسالان تک زبانه ی خود سالانه ۷ هزار دلار درآمد بیشتری دارند. دلیل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید