هر روز!
هر روز!

کاربرد های جالب روغن کرچک : کاربرد های جالب روغن

کاربرد های جالب روغن کرچک : کاربرد های جالب روغن

کاربرد های جالب روغن کرچک
: کاربرد های جالب روغن کرچک
ازجمله این دانه های پرخاصیت، کرچک است که ظاهری ریز و معمولی، اما باطنی شگرف و بی نهایت دارد. گیاه کرچک با گنجاندن ده ها خاصیت بسیار مفید در دل خود در زمره یکی از پرخاصیت ترین دانه های نباتی قرار دارد و بیش از خواص درمانی و دارویی، می تواند نقش بسیار مهمی در زیبایی ایفا کند. به موارد استفاده آن توجه کنید.
به گزارش : لب های دلپذیر: دوست دارید لب هایی لطیف و برجسته داشته باشید؟ چاره کار در استفاده از روغن کرچک است. هر شب پیش از خوابیدن کمی روغن کرچک به لب هایتان بزنید تا به پوست این قسمت آبرسانی کند و به آن ظاهری دلپذیر ببخشد. همچنین می توانید صبح اول وقت آن را به لب هایتان بزنید. روغن کرچک گزینه به مراتب بهتری از محصولات گرانقیمت برای لب هاست.
ابروهای پرپشت: بیشتر خانم ها از کم پشتی ابروهایشان می نالند و احساس می کنند تیرگی لازم را ندارد. پیشنهاد می کنیم هر شب پیش از خواب کمی روغن کرچک به ابروهایتان بزنید تا در مدت زمانی کوتاه شاهد نتیجه فوق العاده اش باشید.
لایه برداری: هیچ می دانستید روغن کرچک از بهترین لایه بردارهای پوست است؟ به کمک روغن کرچک می توانید بهترین پوست را به چهره خود هدیه کنید. کافی است کمی روغن کرچک به یک تکه پنبه بزنید و آن را به همه جای صورت تان بمالید تا قشر پوست مرده رفع و پوست تان عاری از هر نوع چین و چروک شود.
روغن کرچک همچنین خلل و فرج پوست را پر می کند و موجب یکدست شدن پوست می شود. پس از آن که ماساژ دادن تکمیل شد، صورت تان را با آب سرد یا ولرم بشویید.
آبرسان: از روغن کرچک می توانید به عنوان آبرسان هم استفاده کنید. این مراحل را انجام دهید:
۱ ـ یک قاشق غذاخوری روغن کرچک را با کمی روغن زیتون اصل در دستان تان مخلوط کنید.
۲ ـ مخلوط را به صورت تان بزنید و حدود دو دقیقه ماساژ دهید تا ماده بخوبی جذب صورت تان شود.
۳ ـ حوله ای را در آب ولرم فرو ببرید.
۴ ـ آن را یک دقیقه به صورت تان بمالید. به مدت یک دقیقه این کار را رها کنید و سپس دوباره انجامش دهید.
۵ ـ این بار حوله را سفت تر روی صورت تان بکشید.
۶ ـ کمی آب سرد به صورت تان بپاشید و پس از آن لوسیون مناسب بزنید.
۷ ـ کارتان تمام شد. هفته ای سه بار این عمل را انجام دهید و معجزه اش را ببینید.
رشد موها: روغن کرچک کمکی فوق العاده برای رشد موهاست. آن را با روغن نارگیل مخلوط کنید و شب پیش از خوابیدن پوست سرتان را با این ترکیب بخوبی ماساژ دهید. شب تا صبح این ماده را روی سر بگذارید تا کاملا جذب شود. صبح به حمام بروید و موهایتان را با شامپو بشویید.
مژگان بلند: برای زیبایی مژگان تان هم روغن کرچک بمالید. با استفاده از این روغن دیگر احتیاجی به مژه مصنوعی نخواهید داشت، اما روغن کرچک چسبنده است، پس مراقب باشید داخل چشم تان نرود.
ضدچروک زیر چشم: اگر نگران چروک زیر چشمان تان هستید، از روغن کرچک غافل نشوید، زیرا یکی از بهترین راه حل ها برای درمان آن است. شب ها پیش از خواب کمی روغن کرچک زیر چشمان تان بزنید، اما مراقب باشید داخل چشم تان نرود.
 
جام جم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید