هر روز!
هر روز!

کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند؟

کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند؟

کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند؟
این نکته بدیهی است که نباید قبل از یک جلسه کاری مهم و یا یک قرار عاشقانه از مواد غذایی که باعث هالیتوسیس یا بوی بد دهان می شوند استفاده کرد اما گاهی ما به دلیل بی اطلاعی از این مواد غذایی در مواقع نامناسبی استفاده می کنیم و باعث آزار و تنفر دیگران می شویم. در اینجا فهرستی از این مواد غذایی را به شما معرفی می کنیم تا در جلسات و دیدارهای مهم خود با دهانی خوشبو و احساسی عالی حاضر شوید.

ساردین
به گزارش : ماهی ساردین بسیار خوشمزه و مفید است اما بوی قوی این ماهی خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید در دهان شما باقی خواهد ماند. پس قبل از جلسه کاری هرگز ساردین مصرف نکنید.
کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند؟ : کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند؟
: کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند؟

سیر
سیر جزو آن دسته سبزیجات است که بوی فوق العاده قوی و تندی دارد. مصرف سیر ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی بر هضم غذای شما داشته باشد و باعث شود یک روز کامل و یا بیشتر دهان شما بوی بدی پیدا کند بنابراین از مصرف این ماده غذایی پرخاصیت نیز باید قبل از جلسات کاری و یا مهمانی های مهم خودداری کنید.


کلم بروکسل
کلم بروکسل نیز دارای عطر و طعمی قوی است که این بو پس از صرف غذا برای مدت طولانی در دهان شما باقی خواهد ماند.


خیارشور
آیا عاشق طعم تند و شور خیارشور هستید؟ بهتر است این ماده غذایی ترد و خوشمزه را در اوقات تنهایی مصرف کنید و دیگران را آزار ندهید.


کاهو
اگر بعد از مصرف کاهو دندان های خود را مسواک نزنید، تکه های کاهو، لابلای دندان ها باقی مانده و باعث رشد و افزایش باکتری های موجود در دهان شده و به عاملی برای ایجاد بوی بد دهان تبدیل می شوند.


پیاز
پیاز هم مانند سیر دارای خواص فوق العاده ای است و برای سلامتی بسیار مفید است ولی به همان مقدار دارای اسانسی قوی است که باعث ایجاد بوی بد دهان می شود و این بو خیلی بیشتر از آنچه که فکر می کنید در دهان شما باقی می ماند. برای آشنایی با خواص پیاز و پیاز درمانی اینجا را بخوانید. 


صدف خوراکی
علی رغم داشتن خواص فوق العاده و طعمی دلپذیر، این ماده غذایی نیز باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود. البته ذکر این نکته ضروری است که صدف خوراکی آن قدرها هم بد بو نیست اما خوب، به اندازه ای قوی هست که باعث شود یک روز کامل دهان شما بو بدهد. نکته مهم تر این است که معمولا صدف های خوراکی را در یک ظرف پر از سیر طبخ می کنند.


پنیر آبی یا بلوچیز
پنیر آبی یکی از خوشمزه ترین و البته گران قیمت ترین نوع پنیرهاست و از آنجا که نوعی کپک باعث تغییر رنگ و مزه آن می شود، خوردن آن باعث ایجاد بوی بد در دهان خواهد شد.


تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی ستاره

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید