هر روز!
هر روز!

خبر خوب برای مشمولان سربازی هم اکنون مدت خدمت

خبر خوب برای مشمولان سربازی
هم اکنون مدت خدمت سربازی 21 ماه است و قرار بود خدمت 24 ماهه شود اما طبق تصمیم گیری های جدید فعلا افزایش مدت سربازی منتفی شده است. معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بنا نداریم فعلاً خدمت وظیفه عمومی را افزایش دهیم و سال آینده هم همان قانون قبلی اجرا می شود.

امیر سرتیپ محمدحسن باقری در حاشیه همایش تخصصی مدیران ورزش نیروهای مسلح افزود: در آخرین قانون وظیفه عمومی که در سال اجرایی شد، خدمت سربازی 24 ماه است که هم اکنون نیز تغییری نکرده است.بر اساس اختیار ستاد کل و بر حسب نیاز و ضرورت مدت سربازی می تواند همان 24 ماه یا کمتر باشد.

امیر باقری افزود: هم اکنون، خدمت سربازی 24 ماه است اما برای کسانی که در دستگاه های نظامی خدمت می کنند این مدت 21 ماه و برای کسانی که در مناطق عملیاتی و مأموریتی هستند این مدت به 18 ماه تقلیل می یابد.
مهلت اعتبار کارت‌های پایان خدمت تمدید شد
مهلت اعتبار کارت‌های پایان خدمت قدیمی تا پایان بهار سال آینده تمدید شد.
سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در این باره گفت: برابر تصمیمات اتخاذ شده مهلت اعتبار کارت‌های پایان خدمت قدیمی که پیش از این تا پایان امسال اعلام شده بود تا پایان بهار سال آینده تمدید شد.
وی با بیان اینکه پس از تاریخ مقرر این کارت‌ها از درجه اعتبار ساقط شده و خدماتی به آنان تعلق نخواهد گرفت، گفت: متقاضیان تعویض کارت‌های پایان خدمت باید برای تعویض کارت‌های خود به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.
وی درباره زمان صدور کارت‌های جدید نیز اظهار کرد:‌ تلاش ما بر این است تا آن دسته از افرادی که تا پایان بهمن ماه برای تعویض کارت‌های خود مراجعه می‌کنند کارت هوشمندشان را تا پیش از پایان سال جاری دریافت کنند.جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، درباره روند تعویض کارت‌های معافیت نیز گفت: این کارت‌ها از درجه اعتبار ساقط شده با این وجود تعویض آنها همچنان در حال اجراست و متقاضیان باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند.
 در آخرین قانون وظیفه عمومی که در سال اجرایی شد، خدمت سربازی 24 ماه است که هم اکنون نیز تغییری نکرده است.بر اساس اختیار ستاد کل و بر حسب نیاز و ضرورت مدت سربازی می تواند همان 24 ماه یا کمتر باشد
جزئیات جذب سرباز معلم ها اعلام شد
بخشنامه جذب سرباز معلم اواسط بهمن به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.
در این بخشنامه تأکید شده است که در جذب و به‌کارگیری افراد، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس کاملاً رعایت شود و از مشمولین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها اردیبهشت و تیرماه است، از تاریخ وصول بخشنامه لغایت تاریخ مندرج در جدول زیر ثبت‌نام صورت گیرد.
 
مرحله افراد مجاز برای ثبت‌نام دریافت پاسخ گزینش ارسال اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی به حوزه ستادی  پایان ثبت‌نام و ارسال اسامی به گزینش اول دارندگان برگه اعزام اول اردیبهشت الی دوم تیرماه 20 فروردین ماه  9 اردیبهشت ماه 30 بهمن ماه دوم دارندگان برگه اعزام اول اردیبهشت الی دوم تیرماه 6 اردیبهشت ماه 20 اسفند ماه
مرحله
افراد مجاز برای ثبت‌نام
دریافت پاسخ گزینش
ارسال اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی به حوزه ستادی
 پایان ثبت‌نام و ارسال اسامی به گزینش
اول
دارندگان برگه اعزام اول اردیبهشت الی دوم تیرماه
20 فروردین ماه
 9 اردیبهشت ماه
30 بهمن ماه
دوم
دارندگان برگه اعزام اول اردیبهشت الی دوم تیرماه
6 اردیبهشت ماه

20 اسفند ماه
 
داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند (به تأیید اداره کل آموزش و پرورش)؛ برگه آماده به خدمت پذیرفته‌شدگان باید ممهور به مهر انجام واکسیناسیون باشد.
برنامه وزارت آموزش و پرورش، انتخاب مشمولینی است که کسر خدمت ندارند و باید در این خصوص از متقاضیان، تعهد خدمت اخذ شود؛ متقاضیان در صورت کتمان کسر خدمت و سپس درخواست استفاده از آن در طول سال تحصیلی، ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی» و «هزینه‌های دوره آموزشی بدو خدمت» هستند؛ اتمام اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف غیرمجاز است.
اگر مشمولان قبلا درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی کرده باشند، سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو نموده و لذا از لیست سرباز معلمان کنار گذاشته می‌شوند؛ لازم است این افراد، در مهلت ثبت‌نام، نسبت به ابطال درخواست معافیت، اقدام کنند.


مهر، ایسنا، واحدمرکزی خبر، خبرآنلاین
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید