هر روز!
هر روز!

روش انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی - نکات آشپزی

روش انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی - نکات آشپزی
: کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟
 
به گزارش : کلم بروکلی یکی از خوشمزه ترین سبزیجاتی است که برای انواع سالاد و غذاها استفاده می شود، ولی این سبزی خوش طعم کرم های ریزی دارد که با شستشوی ساده از بین نمی رود.
 
گفته می شود داخل کلم بروکلی کرم هایی وجود دارد که با شستن معمولی از بین نمی رود، پس برای انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی  چه باید کرد؟ در این نوشتار چند راه برای انگل زدایی از این سبزی مفید و پرخاصیت را یادآور می شویم.
 
انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی 
برای انگل زدایی و شستن کلم بروکلی ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه بروکلی ها را در۳ لیتر آب ولرم همراه با یک گرم (نصف قاشق چای خوری) پودر پرکلرین ۷۰ درصد خیس کنید. سپس کلم انگل زدایی شده را از روی کفاب جمع آوری کرده و آن را دوباره با آب سالم شستشو دهید تا باقی مانده مایع ضر عفونی کننده از آن جدا شود.
روش انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی : روش انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی
: روش انگل زدایی و شستشوی کلم بروکلی
 
برای طبخ کلم بروکلی، روش های گوناگونی وجود دارد اما پختن درون آب و روی اجاق گاز و بخارپز کردن با اندکی نمک و یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون بهترین روش های پختن کلم بروکلی است . اگر دوست دارید کلم بروکلی هایتان را بپزید باید دقت کنید که حتما بعد از ۵ دقیقه آن ها را کنترل کنید. برای این کار، کافی است یک چنگال را درون کلم ها فرو کنید تا مطمئن شوید کاملا پخته است . اگر پخته بود فورا آن ها را از روی شعله مستقیم بردارید. یادتان باشد کلم بروکلی به حرارت حساس است و فورا از بین می رود.

 
یک روش دیگر هم برای از بین بردن انگل های بروکلی گذاشتن آن ها در ۳ دقیقه آب جوش است. با این ترتیب می توانید با خیال راحت از این سبزی مفید استفاده کنید.
راه دیگر هم خیس کردن بروکلی به مدت ۵ دقیقه در آب همراه با سرکه و یا نمک به میزانی است که آب طعم ترشی و یا شوری را بگیرد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید