هر روز!
هر روز!

حوزه نیوز :تجلیل از پژوهشگران حوزه علمیه خواهران بویین زهرا

حوزه نیوز :تجلیل از پژوهشگران حوزه علمیه خواهران بویین زهرا
: حوزه نیوز :تجلیل از پژوهشگران حوزه علمیه خواهران بویین زهرا

به گزارش : به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین محمد همایون زرینه در مراسم تجلیل از طلاب و اساتید پژوهشگر حوزه علمیه خواهران این شهرستان، به موضوع پژوهش در حوزه علمیه خواهران اشاره کرد و گفت: سازگارترین کاری که یک طلبه خواهر می‌تواند در کنار زندگی شخصی انجام دهد، کار پژوهشی است و این کار در تقویت روح نشاط و امیدواری در طلبه‌ها بسیار مؤثر است.
بهترین وضعیت برای تحصیل بانوان در حوزه دین
وی افزود:  وضعیت فعلی حوزه های علمیه خواهران، دارای بهترین وضعیت برای تحصیل بانوان در حوزه دین است و در بهترین زمان با وجود ابزار پژوهش، تحصیل و تبلیغ قرار داریم که از برکت پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد:  انسان با تحقیق و پژوهش می‌تواند در طول عالم زنده بماند و افراد زیادی از فیض عمل به تحقیقات شما تا قیامت بهره مند خواهند شد.
امام جمعه شهرستان بویین زهرا بیان داشت:  باید در پژوهش نوآوری باشد و به دنبال سرچشمه‌ها بوده و مظلومیت نظام اسلامی و ائمه اطهار (ع) را در نظر بگیریم و با ابزاری که حوزه در زمینه پژوهش در اختیار ما قرار داده، تلاش کنیم و با نیت الهی به دنبال تحقق اهداف باشیم.
پژوهش به شکل برنامه ریزی شده و مدون
مسئول مدرسه علمیه امام صادقر (ع) شهرستان بویین زهرا تصریح کرد: طلاب و روحانیون برای موفقیت در مسیر علمی باید به شکل برنامه ریزی شده و مدون پژوهش هایی را که منتهی به حل مشکلات جامعه می شود، انجام دهند.
حجت الاسلام والمسلمین زرینه بیان داشت:  طلاب باید همراه با راهنمایی اساتید و علما مهمترین نیازهای جامعه را دریافت و رساله های منظم ودقیقی ارائه نمایند.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تربیت طلبه طراز انقلاب اسلامی، بیان کرد: طلاب علاوه بر تهذیب و تزکیه نفس و فراگیری علوم دینی در زمینه های ادبیات، فقه، اصول، فلسفه و منطق به پژوهش نیز مبادرت ورزند.
استاد حوزه علمیه خواهران شهرستان بویین زهرا تصریح کرد: با توجه به این که برای هر نعمتی، شکری لازم است ، لذا شکر نعمت بزرگ طلبگی و سربازی امام زمان(عج) این است که طلاب با جدیت مضاعف دروس را دنبال کرده، عمده وقت خود را صرف بحث و درس و مطالعه و تحقیق کنند و همواره مراقب باشند وقت ارزشمندشان بیهوده نگذرد.
خاطر نشان می شود در این مراسم، از 25 نفر از اساتید و طلاب حوزه علمیه خواهران این شهر در امر پژوهش تقدیر گردید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید