هر روز!
هر روز!

حوزه نیوز :رستوران های اوس، غذای سنتی ژاپنی را به صورت

حوزه نیوز :رستوران های اوس، غذای سنتی ژاپنی را به صورت

حوزه نیوز :رستوران های اوس، غذای سنتی ژاپنی را به صورت حلال تدارک می بینند
: حوزه نیوز :رستوران های اوس، غذای سنتی ژاپنی را به صورت حلال تدارک می بینند

به گزارش : به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از ژاپن نیوز، در پی افزایش گردشگران خارجی به ویژه مسلمانان به ژاپن، حداقل 2 رستوران‌ و غذاخوری‌ معروف شهر گردشگری اوس در ناحیه کانسای ژاپن،  غذاهای محلی ژاپنی غذاهای مرسوم و سنتی کشورشان را به صورت حلال تهیه می‌کنند.
در گذشته مسلمانان در اوس غذای اسلامی را به سختی پیدا می‌کردند، اما در 2 سال اخیر مکان‌هایی در این شهر تاسیس شده که به سرو غذاهای اسلامی می‌پردازند.
در یک رستوران ژاپنی به نام ماتسوری در بخش فوکوشیما سرو غذاهای حلال سبب افزایش 20 برابری مشتریان شده است. بولز در نانیوا غذاخوری مشابهی است که غذای اسلامی سرو می‌کنند. این رستوران‌ها هر چند هنوز مجوز رسمی ندارند اما با استخدام کارکنان مسلمان سعی داشته‌اند از طریقت حلال پیروی کنند.
آجیتیتوچو یک رستوران ژاپنی دیگر در منطقه نیشی در اوس نیز به زودی قرار است غذای سنتی اسلامی را به صورت حلال ارائه دهد.
یوشینوری سانو، آشپز رستوران که سعی دارد طعم غذاهای سنتی ژاپنی را حفظ کرده و در عین حال غذاهای حلال به مردم ارائه دهد می‌گوید: این کار را آغاز کردیم زیرا می‌خواستیم گردشگران مسلمان از طعم دست‌طبخ و آشپزی ژاپنی لذت ببرند. من امیدوارم رستوران‌های مشابهی در نقاط مختلف تاسیس شوند.
درحالی که تهیه غذای حلال برای مردم ژاپن که با طرز آشپزی اسلامی عادت و آشنایی ندارند کار دشواری است اما غذاپز‌های شهر اوس برای جلب توجه گردشگران به این مهم همت گماشته‌اند.
این رستوران‌ها از مواد مشتق کننده گیاهی و سس‌ها به جای گوشت استفاده کرده و مواد به کار برده در غذاهایشان را به محصولات دریایی محدود می‌سازند.
گفتنی است براساس آمار سازمان گردشگری ژاپن، تعداد گردشگران خارجی که به ژاپن سفر می‌کنند، در سال 2016 به 24 میلیون رسیده است.
براساس اطلاعات کنوانسیون دفتر و گردشگری اوس نیز تعداد گردشگران از کشورهای مالزی و اندونزی که بخش بزرگی از آنان را مسلمان تشکیل می‌دهند،  در 2،016 نسبت به سال 2014 به میزان 2 برابر افزایش یافته و به 314 هزار نفر رسیده است.
 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید