بررسی خودرو
بررسی خودرو

مرسدس بنز GLE، ترمیناتور شاسی بلندها مرسدس بنز به طور

مرسدس بنز GLE، ترمیناتور شاسی بلندها 
 مرسدس بنز به طور

مرسدس بنز GLE، ترمیناتور شاسی بلندها
مرسدس بنز به طور رسمی مدل 2016 شاسی بلند GLE را معرفی کرد، گرچه GLE اساسا نسخه فیس لیفت شده M کلاس شاسی بلندها است، اما با طراحی جدید و ظاهری بهبود یافته، نامی جدید به خود گرفته و به طور مستقل در یک برند جداگانه ظاهر شده است.
طراحی ظاهری بدنه و طراحی داخلی کابین به طور کلی با هماهنگی‌های بی نظیر میان اجزا آن، خیلی خوب طراحی شده است، اما مهم‌ترین ویژگی این خودرو پیشرانه‌های مورد استفاده در آن است که دست مشتری را به نسبت نیاز برای انتخاب باز نگه داشته است. به طور کلی در زیر کاپوت نسخه اصلی و استاندارد GLE چهار پیشرانه بنزینی و دیزلی قرار گرفته که به شرح زیر هستند:
- پیشرانه 3 لیتری V6 توربو دوقلو با توان خروجی 333 اسب بخاری و گشتاور 480 نیوتن متری
- پیشرانه بنزینی هشت سیلندر V شکل 4.7 لیتری توربو دوقلو با قدرت 435 اسب بخاری و گشتاور 700 نیوتن متری
- پیشرانه توربودیزل چهار سیلندر 2.1 لیتری با نیروی خروجی 204 اسب بخاری در قدرت و 480 نیوتن متری در گشتاور
- موتور 3 لیتری V6 توربودیزل با توان موتور 258 اسب بخاری و گشتاور 620 نیوتن متری
اما اگر فکر می‌کنید که این پیشرانه‌ها نیازهای شما را تامین نمی‌کنند، مرسدس بنز یک نسخه AMG از GLE با کد 63 را هم در نظر گرفته که با نیروی تولیدی 557 اسب بخاری و 700 نیوتن متری پیشرانه 5.5 لیتری هشت سیلندر V شکل، شتاب صفر تا صد را به 4.3 ثانیه رسانده و حداکثر سرعت خودرو را هم با محدود کننده الکترونیکی به 250 کیلومتر بر ساعت می‌رساند. ولی اگر همچنان فکر می‌کنید که به قدرت بیشتر نیاز دارید، مرسدس بنز نسخه‌ای قوی‌تر از AMG یعنی GLE 63 AMG S را هم آماده کرده که با قدرت 585 اسب بخاری و گشتاور 760 نیوتن متری قادر به رساندن شتاب خودرو به حداقل 4.2 ثانیه را دارد.
مرسدس بنز برای دوست داران محیط زیست و همچنین آن‌هایی که کمی به جیبشان اهمیت می‌دهند هم یک نسخه پلاگین هیبریدی را ارائه کرده که به همراه یک پیشرانه 3 لیتری V6 و یک موتور الکتریکی 8.8 کیلوواتی با حداکثر توان ترکیبی 442 اسب بخاری و 650 نیوتن متری به دست مشتریانش می‌دهد.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید