زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

آزمایش اتومبیل های بدون راننده ی گوگل در شبیه سازی

آزمایش اتومبیل های بدون راننده ی گوگل در شبیه سازی

آزمایش اتومبیل های بدون راننده ی گوگل در شبیه سازی مشابه فیلم ماتریکس
گوگل می گوید در بخشی از دفتر مرکزیش شبیه سازی از کلیه ی جاده های ایالت کالیفرنیا را پیاده سازی کرده است تا بتواند به شکل گسترده تری اتومبیل های خودرانش را مورد آزمایش قرار دهد، بسیاری بر این باورند شبیه سازی که غول دنیای جستجو از آن سخن به میان آورده با توجه به توانایی محساباتیش و ایجاد میلیون ها شرایط متفاوت در لحظه شباهت بسیاری به آنچه در فیلم ماتریکس مشاهده کرده ایم دارد. این کمپانی ادعا می نماید شبیه ساز مذکور آنها را قادر ساخته تا تجربیات آزمایشی که نیاز به یک دهه زمان داشته اند، تنها در طول چند ساعت به دست بیایند.
گوگل معتقد است یکی از برترین و بی نقص ترین سیستم های شبیه ساز ممکنه را پیاده سازی کرده و اعتقاد آنها به این مسئله در حدی است که تلاش هایی را آغاز نموده اند، تا مجوزهای مرتبط به اتومبیل های خودران را بر مبنای همین آزمایش های شبیه سازی شده کسب نمایند. اهالی گوگل بر این باورند شیوه ی تستهای مجازی آنها می تواند به صورت کامل جایگزین آزمایشات واقعی که بسیار هزینه بر هستند گردد.
مدفورد، مسئول ایمنی پروژه ی اتومبیل های خودران کمپانی گوگل، در نامه ای که در ابتدای سال ۲۰۱۴ به مقامات ایالت کالیفرنیا نوشته است آورده: شبیه سازی های کامپیوتری بسیار ارزشمند هستند و کمپانی های که در زمینه ی تولید خودرو نقش دارند را قادر می سازند تا محصولاتشان را در شرایطی به مراتب دشوارتر و پیچیده تر که فراهم آوردن آن در برخی موارد بر روی جاده های واقعی غیر ممکن است تست نمایند.
البته ناگفته نماند که گوگل هنوز در قانع کردن مقامات ذیربط چندان موفق نبوده است و حتی دپارتمان وسائل نقلیه ی موتوری موسوم به DMV قوانین جدیدی را وضع کرده که شرایط آزمایشات را تا حدی سخت گیرانه تر می نمایند.
گاردین گزارش نموده است خودروهای گوگل تا کنون بیش از ۶.۴۴۰.۰۰۰ میلیون کیلومتر مسافت را در شبیه ساز ماتریکس مانند این کمپانی پیموده اند و با چالش هایی مشابه دنیای واقعی از قبیل موتور سوارنی که در جاده ها مانورهای مارپیچ می نمایند، دوچرخه سوارنی که به ناگهان دچار تزلزل می شوند و موارد مشابه دیگری از این دست روبرو شده اند.
جالب است بدانید زمانی که گوگل پیش از این برای آزمایش خودرهایش در طی مسافت ۳۲۱۸ کیلومتر صرف می کرد حالا و به کمک شبیه سازی جدیدش برای آزمایش در طی مسافت ۱.۱۲۶.۰۰۰ هزار کیلومتر کفایت می کند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید