مسیر سبز
مسیر سبز

آخرین نرخ اجاره بها در نقاط مختلف تهران افزایش

آخرین نرخ اجاره بها در نقاط مختلف تهران 
 افزایش

آخرین نرخ اجاره بها در نقاط مختلف تهران
افزایش اجاره بها در دو سال گذشته و عدم توان مالی مستاجران موجب شده که در پایان فصل نقل و انتقالات، موجران برای جلب مستاجران قیمت ها را تا حدودی کاهش دهند.

 گذری بر بنگاه های املاک نشان می دهد که پس از افزایش اجاره بها در تابستان سال گذشته و امسال، بخش زیادی از متقاضیان برای تامین اجاره با مشکلات زیادی روبرو شده اند که همین امر باعث شده که برخی از مالکان برای جلب مشتری در زمان قرارداد قیمت ها را کاهش دهند.

براین اساس قیمت اجاره در محله هایی که عموما سطح درآمدی بالایی ندارند در دو سال گذشته افزایش بیشتری داشته است و همین امر پرداخت اجاره های سرسام آور را برای اقشار زیادی از مستاجران دشوار کرده است بنابراین موجران در این محله ها وقتی با بی میلی مستاجران روبرو می شوند سعی بر کاهش قیمت اجاره ها دارند.

گرچه فصل نقل و انتقالات به پایان رسیده است اما هنوز هم گروهی از مستاجران به دنبال یافتن خانه ای مناسب هستند که این امر موجب شده مالکان تاحدودی قیمت را در قولنامه ها کاهش دهند و این درحالی است که متوسط نرخ اجاره بها نسبت به تابستان کاهش نیافته است و بخش زیادی از اقشار جامعه برای تامین مسکن مناسب با مشکل مواجه هستند.

آخرین نرخ اجاره بها در پایتخت

 آپارتمان 52 متری در خیابان جهان آرا یک خوابه با 20 میلیون تومان رهن و 250 هزار تومان به اجاره گذاشته شده است و 55 متری در خیابان دماوند تیرگان طبقه دوم با قیمت 10 میلیون ودیعه و ماهیانه 350 هزار تومان، اجاره داده میشود.

همچنین برای یک آپارتمان 60 متری در جیحون، 2 خوابه و با عمر 2 سال، 15 میلیون تومان رهن و 300 هزار تومان اجاره تعیین شده است و 60 متری در دو خوابه در مجیدیه شمالی بدون پارکینگ به قیمت 12 میلیون تومان رهن و 300 هزار تومان اجاره داده می شود.

آپارتمان 57 متری در جلفا لوکس و نوساز هم به قیمت 20 میلیون تومان رهن و ماهیانه 600 هزار تومان به اجاره گذاشته شده است و 65 متری در انتهای جیحون و دوخوابه با 25 میلیون تومان رهن کامل اجاره داده می شود.

مالک آپارتمانی 70 متری و یک خوابه با عمر 20 ساله در اختیاریه هم 20 میلیون تومان ودیعه و 150 هزار تومان اجاره برای واحد خود تعیین کرده است همچنین یک واحد 66 متری در میدان 14 نارمک با عمر 3 ساله و یک خوابه بدون پارکینگ با 12 میلیون تومان ودیعه و 500 هزار تومان اجاره داده می شود.

منبع: مهر باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید