هر روز!
هر روز!

آرامش در بازار مرغ/ تامین گوشت و مرغ مورد نیاز ماه

آرامش در بازار مرغ/ تامین گوشت و مرغ مورد نیاز ماه محرم
براین اساس مسئولان امر در صدد کنترل بازار اقدام به واردات و توزیع گوشت قرمز با نرخ مصوب کردند که این امر تاحدودی تنش در بازار را کنترل کرد.
به گزارش : البته ناگفته نماند که علی رغم کاهش قیمت مرغ همچنان شاهد گرانفروشی در بازار هستیم که این امر نظارت شدید مسئولان و برخورد با متخلفان را می طلبد، چراکه طبق گفته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ گرم با نرخ بالاتر از 7هزار و800 تومان نباید در بازار عرضه شود.
همچنین با توجه به ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی لازم برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز در ایام محرم وجود دارد.
 علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، با اشاره به آخرین وضعیت عرضه گوشت مرغ در بازار اظهار کرد: اکنون هر کیلو مرغ گرم  به طورمیانگین با نرخ 6 هزار و 500 تا 6 هزار و 700 تومان در میدان بهمن عرضه می شود .
وی با اشاره به اینکه نرخ منطقی هر کیلو مرغ در خرده فروشی ها 7 هزار و 500 تا 7 هزار و 700 تومان است، افزود:  عرضه مرغ با نرخ های بالاتر گرانفروشی است که  دستگاه های مربوطه  براین امر باید نظارت کافی را دارا باشند.
ولی با اشاره به آخرین وضعیت عرضه گوشت وارداتی گفت: روزانه 100 تا 120 تن گوشت گرم وارداتی با نرخ مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار عرضه می شود که  در نهایت این امر  کنترل بازار گوشت را به همراه دارد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: با وزارت صنعت اقدامی مشترک در زمینه توزیع گوشت به صورت بسته بندی انجام داده ایم به طوریکه پس از تحویل گوشت از واردکنندگان آن را در اختیار انجمن توزیع کنندگان  قرارمی دهیم.
وی با اشاره به اینکه بازار گوشت عادی است، بیان کرد: با توجه به افزایش عرضه گوشت وارداتی، کمبودی در بازار نداریم .
ولی درباره وضعیت عرضه گوشت و مرغ در ایام محرم تصریح کرد:  با توجه به  ذخایر مناسب شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی لازم برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز در این ایام وجود دارد و در صورت ازدیاد تقاضا، واردات گوشت گرم  افزایش خواهد یافت.
مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش 250 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار و 300 تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 7 هزار و 350 تومان، توزیع درب واحد های نصفی 7 هزار و 500 و خرده فروشی 8 هزار و 250 تومان است.
به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 7 هزار و 250 و ران مرغ فاقد کمر برابر با قیمت مرغ 8 هزار و 250 تومان است.
یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: همچنین نرخ هر کیلو سینه با کتف 14 هزار تومان، سینه فاقد کتف 15 و فیله مرغ 17 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی افزایش عرضه نسبت به تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت دانست و اضافه کرد: با توجه به رکود حاکم بر بازار پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت مرغ ادامه دار شود.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید