مسیر سبز
مسیر سبز

کارگردان زن ایرانی در کنار یک اسرائیلی حضور يك

کارگردان زن ایرانی در کنار یک اسرائیلی 
 حضور يك

کارگردان زن ایرانی در کنار یک اسرائیلی
حضور يك سينماگر از ايران و يك چهره سينمايي از اسراييل در هيئت داوران چهل و دومين جشنواره بين المللي فيلم در شهر " گوآ "  هند توجه رسانه هاي هندي را به خود جلب كرده است.

 نشريه " تايمز هند " با انتشار گزارشي در اين باره مي نويسد كه ايران و اسراييل دشمن يكديگرند و هم اكنون با كم سابقه ترين جنگ لفظي به رويارويي برخاسته اند اما در هيئت داوران بخش بين الملل جشنواره فيلم هند دو داور ايراني و اسراييلي حضور دارند.

اين نشريه درادامه به نقل از تهمينه ميلاني كارگردان ايراني كه عضو هيئت داوران اين جشنواره است ، مي نويسد :‌"‌ ما سياستمدار نيستيم و هيچ مشكلي در كار با يكديگر نداريم . در سينما خط كشي هاي عالم سياست معنا ندارد . "

وي مي افزايد :‌"‌ در واقع ما از يك كشور به كشور ديگر سفر مي كنيم و در تالار نمايش فيلم هاي بخش بين الملل فيلم هايي از كشورهاي مختلف را تماشا مي كنيم . ما در تصميم گيريهايمان درباره فيلم هاي مختلف در بخش بين الملل مرزهاي جغرافيايي را در نظر نمي گيريم."

" دان ولمن " داور اسراييلي حاضر در جشنواره فيلم هند نيز در اين باره به تايمز هند مي گويد :‌"‌ اين واقعا مايه تاسف است كه در عصري زندگي مي كنيم كه با ترس دايمي از حمله كشورهاي رقيب مواجهيم .

اين حمله ها و جنگ ها تصميماتي است كه مسوولان سياسي مي گيرند و ما جزئي از فرايند تصميم گيري درباره آنها نيستيم . فرزندان ما بايد در اين دنيا زندگي كنند . ما خوشحاليم كه لااقل مي توانيم در چنين جاهايي از ترس رهايي يابيم و سينما فرصتي براي همكاري ما باشد ."   

درهيئت داوران بخش بين الملل جشنواره سينماي هند كه 5 عضو دارد داوراني ديگر از هند ، كره جنوبي و آمريكا حضور دارند.

منبع: عصرایران باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید