هر روز!
هر روز!

حالتهای صحیح شیر دادن به نوزاد : با این همه

حالتهای صحیح شیر دادن به نوزاد
: با این همه همیشه این سوال را از خود میپرسند که: « الان بچم راحته؟ نکنه شیر بپره تو گلوش؟ » این نگرانی ها تنها برای شیر مادر نیست، حتی اگر فرزندتان شیر خشک هم می خورد باید بلد باشید چطور به او شیر بدهید؛ حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به […]
حالتهای صحیح شیر دادن به نوزاد - : حالتهای صحیح شیر دادن به نوزاد
: حالتهای صحیح شیر دادن به نوزاد
به گزارش : با این همه همیشه این سوال را از خود میپرسند که: « الان بچم راحته؟ نکنه شیر بپره تو گلوش؟ » این نگرانی ها تنها برای شیر مادر نیست، حتی اگر فرزندتان شیر خشک هم می خورد باید بلد باشید چطور به او شیر بدهید؛
حالت شیردادن به کودک و انواع حالت شیر دادن به کودک
اصلا شیر خوردن آدابی دارد، از موقعیت بدن مادر و کودک تا اینکه مادر بفهمد شیرش به طور صحیح خارج می شود یا نه؛ با خواندن این مطلب در شیردهی به نوزادان و انواع حالت شیردادن به کودک متخصص خواهید شد.
 
آغوشی مورب
بنشینید، بالشی را روی پایتان بگذارید و فرزندتان را در آغوش بگیرید به طوری که بدنش کاملا کشیده باشد؛ اگر می خواهید از سینه راست تان شیر دهید بازوی راست تان را پشت بدن کودک قرار داده و با انگشتان دست چپ سر کودک را به سمت سینه تان بگیرید.
 آغوشی
بنشینید و نوزادتان را طوری بغل کنید که بدنش اریب به سمت شکم تان بیاید آرنج تان را زیر سرش و کف دس تتان را زیر باسنش بگذارید، با دست دیگرتان سینه خود را نگاه دارید. این حالت برای نوزادانی که چند وقتی است شیر خوردن را شروع کرده و دیگر مکیدن را خوب بلدند مناسب است. البته بعضی خانمها می گویند نگاه داشتن سر نوزاد در این وضعیت سخت است.
 
 آغوش صلیبی
یک بالش با ارتفاع و سفتی مناسب انتخاب کنید و نوزاد را به پهلو روی آن بخوابانید؛ اگر می خواهید از سینه چپ تان شیر بدهید با بازوی راست پشت و با کف دست سر کودک را نگاه دارید و بالعکس. با انگشتان دست چپ سینه چپ تان را نگاه دارید.
 
 دراز کشیدن به پهلو
اگر می خواهید از سینه چپتان شیر دهید به پهلوی چپ دراز بکشید و به تیکه گاهی تیکه بدهید؛ فرزندتان را هم به پهلو روبه روی خود بخوابانید. با بازوی راست تان پشت و با کف دست راست تان سرش را نگاه دارید؛ زیر سر خودتان و زیر بدن بچه به اندازه کافی بالش بگذارید تا فاصله ها تنظیم شوند. این حالت برای شب ها که فرزندتان با گریه های گرسنگی شما را بیدار میکند مناسب است.
 
  اصول شیردادن با شیشه
بنشینید و فرزندتان را طوری بغل کنید که حالت نشسته داشته باشد. پشت گردنش را نگاه دارید. درحالتی که دراز کشیده به او شیر ندهید زیرا ممکن است شیر وارد گوش هایش شود و زمینه عفونت ایجاد کند. شیشه را به طور مورب بگیرید تا پستانک شیشه پر شود و کودک هوا نمکد.
شیشه و تمام اجزایش را تمیز نگاه دارید. به این منظور میتوانید آن را بجوشانید یا در ماشین ظرفشویی بشویید.شیری که آماده کرده اید را در یخچال نگاه داشته و اگر تا 24 ساعت مصرف نکردید آن را دور بریزید.
برای گرم کردن شیری که در یخچال یا فریزر بوده، شیشه محتوی شیر را تا زمانی که به دمای اتاق برسد در ظرف آب گرم بگذارید. ابتدا چند قطره اش را روی پشت ساعدتان بریزید و اگر دمایش مناسب بود به فرزندتان بدهید.
ایران سلامت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید