مسیر سبز
مسیر سبز

تحریم ایران جوک شد! موضوع تحریم ایران در حال تبدیل

تحریم ایران جوک شد! 
 موضوع تحریم ایران در حال تبدیل

تحریم ایران جوک شد!
موضوع تحریم ایران در حال تبدیل شدن به موضوعات طنز در رسانه‌هاست.

 از هنگامی که کشورهای غربی، دست به تحریم‌هاي گوناگون اقتصادي و فني ایران زدند، نزدیک 33 سال دقيقا برابر با عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد؛ اما همیشه این دولتمردان غربی بودند که نه تنها به شکست خود اعتراف کردند، بلکه به ناتوانی در رویارویی با ایران نیز لب به سخن گشوده‌اند.

در خبر‌ها آمده بود، دولت مالت از تحریم‌های اعمال شده آمریکا ضد شرکت‌های کشتیرانی ایران حمایت کرد.

دو روز پیش، دولت آمریکا نام یک شخص و ده شرکت کشتیرانی مرتبط با ایران را که در کشور مالت مستقر هستند، در فهرست تحریم‌های تجاری خود گذارد.

«دیوید کوهن»، معاون وزیر دارایی آمریکا در امور اطلاعات مالی تأکید کرد: این فرد و شرکت‌ها به دلیل تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران مجازات می‌شوند.

وزارت امور خارجه مالت نیز در این باره در بیانیه‌ای اعلام کرد، این شرکت‌ها را تعطیل نمی‌کند، ولی با اعمال تحریم‌ها، این شرکت‌ها دیگر نمی‌توانند قراردادهای جدید ببندند.

وقتی این خبر خوانده می‌شود، تنها یک نکته به ذهن می‌رسد که در این بیت شعر نهفته است:

آنجا که عقاب پر بريزد  از پشه لاغري چه خیزد

گفتنی است، جمهوری مالت، مجمع الجزایری است که در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه قرار دارد.

تنها درآمد اين جزيره كوچك، تورسيم است آن هم به دلیل سواحل مديترانه‌اي که دارد و البته شمار مختصري دانشگاه‌هاي توريستي است كه چندان مدرك معتبري هم ندارند.

همچنین باید گفت که مالت كلا 400 هزار نفر جمعيت دارد، ولی به دليل حجم پايين توليداتش، بيش از 80 درصد مواد غذايي مردم کشورش را از راه واردات تأمين مي‌كند.


منبع: تابناک باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید