هر روز!
هر روز!

درمان طاسی رویا نیست! درمان طاسی رویا نیست! : درمان

درمان طاسی رویا نیست! درمان طاسی رویا نیست! : درمان

درمان طاسی رویا نیست!
درمان طاسی رویا نیست! : درمان طاسی رویا نیست!
: درمان طاسی رویا نیست!
: به طور کلی پیوند مو، یعنی انتقال مو از قسمت های پشت سر به قسمت های جلو و جاهای خالی سر. موهای پشت سر نسبت به هورمون های مردانگی مقاومت بیشتری دارند. این هورمون ها باعث ریزش موها می شوند. اگر موهای پشت سر به جلو منتقل شوند، مقاومت موهای جلوی سر نیز افزایش می یابد. پس نمی توان انتظار داشت که این موها اصلا ریزش نداشته باشند؛ اما ریزش موهای کاشته شده بسیار کمتر از قبل خواهد شد؛ تا جایی که شاید اصلا ریزش آنها به چشم نیاید و فرد چندان متوجه این مساله نشود. عوامل بسیاری روی عمل پیوند مو و نتایج حاصل از آن اثر می گذارند که عبارتند از: ۱– سن: عمل پیوند مو بهتر است در سنین جوانی تا میانسالی صورت گیرد؛ زیرا در سنین پیری ریزش موها شدیدتر خواهد شد. ۲– تطابق رنگ پوست و رنگ موها: هر چه رنگ پوست و رنگ موها به هم نزدیک تر باشد، پوشش دهی موهای پیوند شده بیشتر می شود. ۳– تراکم موهای پشت سر: هر چه تراکم موهای پشت سر بیشتر باشد، موی مورد نیاز بیشتر تامین می شود. ۴– سلامت فرد: فردی که پیوند مو انجام می دهد، نباید سابقه بیماری قلبی، عروقی، دیابت و سایر اختلالات انعقادی داشته باشد.
به گزارش : اگر تصمیم دارید عمل پیوند مو را انجام دهید، بهتر است کار را به یک جراح باتجربه بسپارید تا بتواند یک کاشت موی طبیعی انجام دهد و شما از هزینه و وقتی که صرف کرده اید، نتیجه خوبی به دست آورید. سال ها پیش از روش پانچ برای کاشت مو استفاده می شد. در این حالت، موهای پیوند زده شده شباهت زیادی به موهای عروسک داشت و غیرطبیعی به نظر می رسید. گرافت های کاشته شده باید بسیار ظریف باشند تا جلوه طبیعی تر داشته باشند. در سال های اخیر، پیوند موی سر با ظرافت و حساسیت بسیاری انجام می شود. حدودا از سال ۱۹۹۰، در برخی کشورهای پیشرفته روش های کاشت مو با شیوه های نوین آغاز شد. کاشت مو شامل دو مرحله است: یکی مرحله برداشت مو و دیگر، مرحله کاشت مو. مرحله اول، یعنی برداشت مو، به دو شیوه انجام می شود: شیوه FUT و شیوه FIT FUT. در شیوه FUT یک تکه باریک از پوست و مو از قسمت پشت سر برداشته شده و محل آن بخیه می شود. سپس این بخش باریک به قطعات کوچک تری به نام گرافت تقسیم می گردد. در شیوه FIT FUT، با استفاده از یک ابزار ظریف بخش های کوچکی از پوست و مو به نام گرافت برداشته می شود و جای آن به صورت سوراخ بسیار کوچکی باقی می ماند که خود به خود بهبود می یابد. به طور کلی روش FUT بهتر از روش FIT FUT است؛ زیرا در روش دوم موهای پشت سر کم پشت می شود؛ اما از طرفی در این روش به برش و بخیه نیازی نیست. در روش FUT یک خط بخیه روی سر ایجاد می شود که البته در زیر موها پنهان می ماند. در مرحله دوم یا مرحله کاشت مو، گرافت های برداشته شده روی منطقه مورد نظر کاشته می شوند (فرقی نمی کند گرافت ها با چه روشی FIT FUT یا FUT – به دست آمده اند). به این ترتیب که سوراخ های ریزی در قسمت های جلویی سر ایجاد و گرافت ها در آنها کاشته می شود. قبل از کاشت باید طراحی خط مو، مناطق کاشت مو و تراکم مورد نظر، مشخص شود. روز بعد از عمل کاشت، پانسمان بیمار عوض می شود و از روز دوم می تواند حمام برود. برای شست و شو باید دو تکه ابر و یک عدد شامپو بچه تهیه کنید. در یک ظرف با شامپو بچه کف درست کنید و از فاصله حدود ۵ سانتی آن را روی سر خود بچکانید. ابر دوم را بلافاصله در آب زده و روی کف ها آب بچکانید. این کار را می توانید تا پنج بار تکرار کنید. به مدت یک ماه، به هیچ وجه نباید به قسمت های کاشته شده، حوله و شانه زد.
اگر تصمیم تان برای کاشت مو جدی است، در مورد مصرف مواد زیر با پزشک خود مشورت کنید: ۱- موادمخدر ۲- ویتامین E 3- آسپیرین ۴- مشروبات الکلی به طور کلی کاشت مو جزء عمل های بسیار ایمن محسوب می شود و با پیشرفت تکنیک های جراحی، کمترین احتمال عفونت و سایر مشکلات را خواهد داشت. محل کاشته شدن گرافت ها معمولا درد ندارد و فقط کمی سوزش خفیف و التهاب مختصر احساس می شود؛ اما در ناحیه پشت سر که محل برداشت گرافت هاست، فرد تا دو روز احساس کشیدگی پوست دارد.
روش های مختلف کاشت مو روش BHT: در این روش موها را از مناطق پر موی بدن مثل سینه و زیربغل برمی دارند؛ یعنی گرافت ها را خارج کرده و آنها را در مناطق کم پشت سر می کارند. این روش معمولا فقط برای پر پشت کردن و استتار کردن استفاده می شود. همچنین کسانی که پشت موی سرشان به اندازه کافی مو ندارد (در واقع بانک موی شان ضعیف است) مجبور هستند از بخش های دیگر استفاده نمایند. روش FUT ش(Follicular unit Transplant): به معنی کاشت مو با قسمت های فولیکولی است. این روش تا امروز بهترین شیوه برای کاشت بوده است که در آن مو به صورت نواری برداشته و توسط تیغ های مخصوص در ناحیه مورد نظر کاشته می شود. اگر در برداشت به اندازه کافی دقت شود، هیچ جایی از آن روی سر نمی ماند. روش FIT ش(Follicular isolation tecnic): یعنی عمل کاشت مو از طریق جداسازی یک به یک فولیکول ها؛ به این ترتیب که هر یک از فولیکول ها یکی یکی از سر برداشته شده و درست مانند روش FUT با تیغ های مخصوص در محل مورد نظر کاشته می شود. همانطور که قبلاً هم گفته شد، تفاوت این روش با روش FUT، در نحوه برداشتن گرافت هاست. افرادی که نمی خواهند پوست سرشان بخیه بخورد، از این روش استفاده می کنند. این روش نیاز به برش و بخیه ندارد، ولی در حین خارج کردن گرافت ها از ناحیه ریشه، با فشار دستگاه پانچ، ۵۰ درصد موها آسیب می بینند و پس از کاشت رشد نمی کنند. این یکی از مهم ترین معایب این روش است و به همین دلیل روش FUT به این روش ترجیح دارد.
روش های قدیمی تر کاشت مو روش هایی مثل استفاده از لیزر CO2 یا کاشت به روش پانچ گرافت و یا روش کاشت اتوماتیک توسط دستگاه کاشت مو، امروزه همگی کنار گذاشته شده اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید