هر روز!
هر روز!

مضرات خالکوبی و تاتو : مضرات خالکوبی و تاتو

مضرات خالکوبی و تاتو : مضرات خالکوبی و تاتو

مضرات خالکوبی و تاتو
: مضرات خالکوبی و تاتو
ایران مطلب : خالکوبی ها میتواند دائمی یا با ماندگاری طولانی ایجاد شود. اما هر دو روش خالکوبی برای سلامتی مضر است. بسیاری از مردم تصور میکنند که تاتو هیچ ضرری ندارد. در حالی که مواد رنگی شیمیایی به کار رفته در تاتو میتواند منجر به واکنشهای آلرژیکی و عفونتهای پوستی شود.
به گزارش ایجاد نقش و نگار روی دست و بدن برای بعضی از جوانان جذابیت خاصی دارد اما این خالکوبی ها که دائمی یا موقتی است، پیامدهایی را نیز به دنبال دارد. یکی از افرادی که خالکوبی می کند، می گوید با آن که به خواسته مراجعه کنندگان احترام می گذارد اما همیشه نگران است که مشکلی پیش نیاید؛ به همین دلیل قبل از خالکوبی اطلاعات لازم را در اختیار مراجعه کننده قرار می دهد.
او می گوید در فصول گرم سال که امکان استفاده از لباس های آستین کوتاه بیشتر است، مراجعه برای خالکوبی نیز افزایش می یابد. اما پیامدهای خالکوبی:
سرطان: برخی ادله نشان می دهد که ذرات نانو در جوهر خالکوبی می تواند سرطان ایجاد کند. این ذرات نانو، به تدریج از محل خالکوبی جدا و وارد جریان خون می شود و به تمام قسمت های بدن نفوذ پیدا می کند.
حساسیت: برخی از افراد به رنگ هایی که برای خالکوبی از آن استفاده می شود، حساسیت دارند و این امر به التهاب و ایجاد جوش منجر می شود. از آن جا که در تهیه این رنگ ها از مواد شیمیایی متعددی استفاده شده است، واکنش حساسیتی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. اگر شما مشکل حساسیت دارید، قبل از خالکوبی مشورت کنید.
عفونت پوست: یکی از شایع ترین مشکلات خالکوبی، عفونت پوستی است. در صورت احساس ناراحتی در قسمت خالکوبی شده، به پزشک مراجعه کنید.
مشکلات پوستی دیگر: به گزارش سایت «MSN»، علاوه بر عفونت، فرد ممکن است دچار گرانولوما (گره هایی در اطراف قسمت خالکوبی) و کلوئید (اسکارها) نیز شود. گرانولوما هنگامی رخ می دهد که دسته ای از گلبول های سفید می خواهد ماده خارجی را از بین ببرد. کلوئید، نیز شکل گیری اسکار در قسمت خالکوبی است. این حالات در صورت درمان نشدن، می تواند مشکل جدی به وجود بیاورد.
هپاتیت و بیماری های خونی: هپاتیت یک بیماری خونی است که می تواند التهاب ایجاد کند.
مشکلات MRI: اگر چه امری نادر است، اما گاهی بر اثر MRI ، خالکوبی متورم می شود یا مشکل دیگری ایجاد می شود. MRI می تواند ناراحتی های دردناکی در قسمت خالکوبی ایجاد کند. همچنین ممکن است خالکوبی در تشخیص بیماری مشکلاتی به وجود بیاورد. قبل از تصمیم به خالکوبی بهتر است به این موضوع نیز کمی فکر کنید.
مسمومیت با فلزات سنگین: خیلی از جوهرها حاوی فلزهای سنگین مانند جیوه، سرب، کادمیوم و آرسنیک است. برای پیشگیری، از رنگ های فاقد فلزهای سنگین استفاده کنید.
پاک سازی: موقع پاک کردن خالکوبی ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید. معمولا خالکوبی ها با لیزر پاک می شود و پس از حل شدن جوهر، بخشی از آن ممکن است جذب خون شود و هرگز از بدن دفع نشود.
اگر خالکوب، رنگدانه ها را به طور عمقی خالکوبی کند، احتمال حرکت رنگدانه به قسمت های دیگر بدن وجود دارد. در این صورت شکل خالکوبی شده، تغییر می کند.
منبع : hidoctor.ir
منبع : ایران مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید