مسیر سبز
مسیر سبز

با این قدم‌ ها پیشرفت در زندگی شما اتفاق می‌افتد

با این قدم‌ ها پیشرفت در زندگی شما اتفاق می‌افتد

با این قدم‌ ها پیشرفت در زندگی شما اتفاق می‌افتد
:  هر شغلی كه داشته باشید؛ چه طراح لباس باشید، چه كارمند، چه یك فروشنده و چه یك بازیگر یا نوازنده، لحظه‌ای در زندگی شما هست كه در آن به یك راهبرد دقیق و هوشمندانه نیاز دارید تا یك جهش را در كارتان تجربه كنید. ممكن است در كارتان با دیوار بلند «نداشتن انگیزه» روبه‌رو شده باشید یا حتی احساس كنید در حال پسرفت هستید یا اصلا شاید درحال پیمودن یك مسیر اشتباه، شاید باید سراغ یك شغل دیگر بروید، اما چطور؟

آنچه شما به آن احتیاج دارید یك «جهش» است؛ جهشی به سمت موفقیت. ما به شما راه‌هایی را پیشنهاد می‌‌دهیم كه با آن‌ها می‌توانید جهش كنید.
راه‌های دیگر را امتحان كنید

وقتی به مانع برخورد كردید، نایستیداگر دیدید هیچ‌كس به شما كمك نمی‌كند و هیچ اتفاقی مطابق میل شما رخ نمی‌دهد آن وقت این سوال را از خودتان بكنید: آیا راه دیگری برای رسیدن به هدف وجود دارد؟

آماندا هكینگ این راه را امتحان كرده است. او كتاب‌هایی را كه نوشته بود برای بیش از یكصد شركت انتشاراتی فرستاد: «وقتی همه پیشنهاد چاپ كتاب‌های من را رد كردند از خودم پرسیدم آیا راه دیگری برای رسیدن به آرزوهایم وجود دارد؟ آن موقع بود كه به این نتیجه رسیدم كه اگر آرزویی دارم نباید اجازه بدهم دیگران به آرزوی من بگویند؛ نه. برای همین تصمیم گرفتم هر كاری می‌توانم بكنم تا كتاب‌هایم چاپ شوند.» آماندا پس‌انداز خودش، بخشی از پس‌انداز مادرش و وامی را كه از شركتش گرفته بود هزینه كرد تا كتابش را به صورت الكترونیكی چاپ كند و آن را برای فروش در سایت آمازون گذاشت. در روز اول او فقط 5 نسخه را فروخت، در روز دوم هم همین‌طور، با این‌كه قیمت كتاب‌های او بسیار ارزان بود (یك دلار). كتاب اولش تنها چند صد نسخه به فروش رفت اما آماندا ناامید نشد و به كارش ادامه داد. حالا او نویسنده‌ای است كه قرارداد انتشار 4 كتاب آخرش را به مبلغ 2میلیون دلار واگذار كرده و كتاب‌هایش جزو پرفروش‌ترین كتاب‌های این روزها هستند.


كمك بگیرید

یكی از دیگران باشیدشما می‌توانید از هر كسی كمك بگیرید. مطمئن باشید هر آدمی در هر شغل و هر جایگاهی می‌تواند به شما كمك كند. در بسیاری از موارد زنان خانه‌دار بهترین راهنمایی‌ها را به دختران شاغل خود می‌كنند و باعث جهش آن‌ها می‌شوند. البته طبیعی است كه بهترین مشاوره‌ها را می‌‌توانید از افرادی بگیرید كه در آن حیطه شغلی تجربه و موفقیت دارند. مطالعه هم می‌تواند یكی از راه‌های كمك‌كننده به شما باشد. شما به راحتی می‌توانید درباره مسائل و مشكلاتی كه دارید و همین‌طور حیطه‌هایی كه دوست دارید در آن‌ها وارد شوید، اطلاعاتی كسب كنید. از طریق اینترنت هم به راحتی می‌توانید افرادی را پیدا كنید كه می‌توانند به شما كمك كنند. اگر دوست دارید فعالیت در یك شغل جدید را امتحان كرده یا در رشته جدیدی تحصیل كنید، بهترین كار این است كه نظرات كسانی را كه در آن شغل یا رشته مشغول فعالیت و تحصیل هستند را بپرسید. هر نظری می‌تواند یك برگ برنده به نفع شما باشد.


اهل خطر باش

با ریسك روبه‌رو شویدشما حتی باید با افراد و خانواده‌تان و كسانی كه ارتباط تنگاتنگی با شما دارند، تصمیماتی را كه می‌گیرید مطرح كنید. اگر قرار است در زندگی شما تغییری صورت بگیرد آن‌ها باید مطلع باشند. باید بدانند تصمیمی كه شما می‌گیرید چقدر روی زندگی شما و روی زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد و این‌كه تصمیم شما با چه ریسك‌ها و خطراتی همراه است، پس از جلب رضایت آن‌ها، شما یك سیستم حمایتی دارید كه می‌تواند به شما بسیار كمك كند. سینتیا وارنر كه حالا مدیر شركت معتبر بیزینس فاندینگ گلوبال است 10 سال قبل زمانی كه در انگلستان یك كارمند معمولی بود با پیشنهاد كار در ایالات‌متحده روبه‌رو شد. شغلی كه درآمدش كمتر بود اما امكان پیشرفت را به او می‌داد. سینتیا سر میز شام مسئله را با همسر و 2 پسر نوجوانش مطرح كرد و نظر آن‌ها را خواست. آن روز را به یاد می‌آورد: «پسر بزرگ‌ترم از من پرسید چرا هیجان‌زده‌ام، گفتم كه پیشنهاد شغل جدید بسیار وسوسه‌ام كرده و واقعا فكر می‌‌كنم اتفاق بزرگی در زندگی‌ام خواهد بود،‌ او هم گفت پس حتما این كار را بكنم، همسرم هم به من گفت اگر من جای تو باشم كاری را می‌كنم كه دلم می‌گوید... این‌طوری با حمایت آن‌ها تصمیم گرفتم و حالا بسیار خوشحالم.» حالا سینتیا مدیر شركتی است كه در آن به كار دعوت شد و در ضمن مدیر شركت سافیر انرژی هم هست كه یكی از بیشترین رشدها را در تاریخ بورس به خود اختصاص داده است.


علنی‌اش كنید

برنامه‌تان را اعلام كنیداگر فقط مشغول برنامه‌ریزی ذهنی باشید و همه برنامه‌ها و طرح‌های‌تان در ذهن‌تان بماند، امكان این وجود دارد كه این طرح‌ها و برنامه‌ها آن‌قدر در ذهن‌تان بماند تا بمیرد. در واقع امكان دارد این برنامه‌ها هیچ‌گاه عملی نشوند. یك راه این است كه برنامه‌ها و طرح‌های‌تان را علنی كنید. لورا اسكلادزینسكی 24 ساله جوان‌ترین دختری است كه در هر 5 قاره جهان در مسابقات رسمی دوی ماراتن شركت كرده است او می‌گوید: «وقتی در یك جمع اعلام می‌كنی كه می‌خواهی در یك مسابقه دوی ماراتن شركت كنی، در واقع یك تعهد ایجاد می‌كنی كه می‌تواند برای شما یك انگیزه قوی باشد. در این مواقع كنار كشیدن و انصراف دادن سخت می‌شود.» لورا می‌گوید كه نخستین‌بار در 13 سالگی بود كه در جمع خانواده‌اش اعلام كرد‌ می‌خواهد در مسابقه ملی دوی 10 مایل شركت كند و نخستین‌باری هم كه تصمیم گرفت در دوی ماراتن كانادا بدود در 17سالگی تصمیمش را در وبلاگش نوشت و تشویق‌ها و حمایت‌های عمومی باعث شد او در تصمیمش جدی‌تر هم شود: «وقتی تصمیم خودت را در جمع اعلام می‌كنی، در واقع اعتمادبه‌نفس خودت را مطرح می‌كنی. حس اعتماد‌به‌نفس یكی از اصلی‌ترین جنبه‌هایی است كه برای موفقیت و پیشرفت به آن نیاز دا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید