مسیر سبز
مسیر سبز

سازمان استاندارد: شیر وایتکسی نداریم خبرگزاری ایسنا: سازمان ملي

سازمان استاندارد: شیر وایتکسی نداریم
خبرگزاری ایسنا: سازمان ملي استاندارد ايران به گزارش اخير منتشر شده در ايسنا تحت عنوان "واقعيت ماجرا مشخص شد؛ وايتكس به شيرهاي سنتي اضافه مي‌شود نه صنعتي" واكنش نشان داد.

  سازمان ملي استاندارد ايران اعلام كرده كه مراكز توليد صنعتي شير (واحدهاي لبني) تحت نظارت و كنترل سازمان ملي استاندارد ايران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي هستند و در اين مراكز مسوولان كنترل كيفيت از شير خام ورودي و فرآورده‌هاي توليد شده نمونه‌برداري كرده و براساس استانداردهاي ملي ايران مورد آزمون و ارزيابي قرار مي‌دهند.

 اين سازمان هرگونه استفاده از وايتكس را در مراكز توليد شير صنعتي تكذيب و رد كرده است. بنا به اعلام سازمان ملي استاندارد استفاده از وايتكس در شير تاكنون در آزمايشگاههاي اين سازمان و آزمايشگا‌ههاي همكار مشاهده نشده است.

سازمان استاندارد اعلام كرده با توجه به اين‌كه شير خام توليد شده در كشور تحت نظارت سازمان دامپزشكي است، افزودن وايتكس به شير صحيح نيست. اين در حالي است كه سازمان دامپزشكي بايد در اين باره نظر بدهد نه سازمان ملي استاندارد ايران.

 در همين حال محمد جعفري - رئیس انجمن ملی حمایت حقوق مصرف‌کنندگان، به تازگي با بيان اين‌كه گزارشهايي درباره احتمال وجود وايتكس در شير به اين انجمن رسيده است، خبر داده كه اين موضوع در انجمن در حال بررسي است و از طريق مراجع مسوول رسيدگي خواهد شد.

 به گفته وي پيش از اين نيز چنين موضوعي مطرح شده بوده و موضوع وجود وايتكس در شير سنتي و صنعتي از مدتها پيش به اين انجمن گزارش شده بود كه هم‌اكنون در حال پيگيري است.        

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید