مسیر سبز
مسیر سبز

خرید 140 میلیونی سکه با عابر بانک سرقتی خبرگزاری

خرید 140 میلیونی سکه با عابر بانک سرقتی 
 خبرگزاری

خرید 140 میلیونی سکه با عابر بانک سرقتی
خبرگزاری مهر: دختر جوان که با سرقت عابربانکی در شمال تهران بیش از 140 میلیون تومان از آن حساب برداشت کرده بود تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

 هفتم اردیبهشت امسال زن جوانی با مراجعه به کلانتری 163 اوین به ماموران گفت : تعداد دو عدد عابر بانک و دیگر مدارک شناسایی ام ، در حالیکه رمز عابر بانک ها بر روی آنها نوشته شده بود ، از داخل ماشینم در پارکینگ خانه مان در ولنجک به سرقت رفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه یکم تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ششم اردیبهشت برای معالجه در بیمارستان بستری بودم . فردای آن روز و پس از ترخیص از بیمارستان ، به خانه بازگشتم و زمانیکه به محل پارک ماشین در داخل پارکینگ مجتمع رفتم ، متوجه باز بودن در ماشین شدم . بلافاصله به بازرسی مدارک شناسایی و دیگر اسناد و مدارک داخل ماشین پرداخته و متوجه شدم تمامی اسناد و مدارک شناسایی داخل ماشین به همراه دو عدد عابر بانک که بیش از 140 میلیون تومان در آنها وجه نقد وجود داشته ، به سرقت رفته است .

با توجه به اظهارات مالباخته ، بلافاصله هماهنگی های لازم جهت مسدود شدن حساب های عابر بانک انجام شد اما کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقین در زمان حضور مالباخته در داخل بیمارستان و با معرفی خود به هویت مالباخته با استفاده از اسناد و مدارک شناسایی سرقت شده از داخل ماشین اقدام به خرید دهها سکه طلای تمام بهار آزادی و همچنین برداشت چندین میلیون تومان وجوه نقد از حساب های بانکی ، به ارزش تقریبی 140 میلیون تومان ، کرده اند .با شناسایی طلافروشی محل خرید سکه های طلا واقع در منطقه امامزاده حسن ، کارآگاهان پایگاه یکم به تحقیق از مالک آن پرداختند . صاحب طلافروشی پش از اطلاع از موضوع مسروقه بودن عابر بانک ها ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعت 10 صبح روز پنجشنبه هفتم اردیبهشت زن جوانی با مراجعه به طلافروشی ، در سه نوبت درخواست خرید 100 سکه طلا کرد و من نیز پس از آنکه وی قصد داشت تا پول سکه ها را از طریق دستگاه کارت خوان پرداخت کند ، از وی درخواست مدارک شناسایی کرده و پس از تطابق دادن مشخصات صاحب عابربانک و مشخصات کارت ملی همراه این زن جوان ، اقدام به فروش این تعداد سکه به او کردم.

با توجه به اظهارات صاحب طلافروشی و مشخص شدن زمان دقیق مراجعه خریدار سکه های طلا ، کارآگاهان با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته داخل طلافروشی اقدام به شناسایی تصویر خریدار سکه های طلا شدند .

 سرهنگ کارآگاه علی اکبرپور - رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ - با اعلام این خبر گفت : با توجه به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب پایگاه یکم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی ، دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است .

 به همین خاطر از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد این شخص در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 22292013 در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .      

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید