هر روز!
هر روز!

اصول چیدمان در داخل یخچال : یخچال از وسایلی است

اصول چیدمان در داخل یخچال 
 : یخچال از وسایلی است

اصول چیدمان در داخل یخچال
: یخچال از وسایلی است که یکی از ستون های خانه محسوب می شود. اما باید در استفاده از ان هم نکاتی را رعایت کرد. همراه ما باشید تا شما را با تعدادی از این نکات آشنا کنیم.
: اصول چیدمان در داخل یخچال
به گزارش : بیشتر مردم یخچال را به عنوان وسیله ای نگاه می کنند که با تکنولوژی بالایی که دارد می تواند غذا، سبزی ها، میوه، نوشیدنی و هر آنچه که درون آن می گذارند را به مدت زیادی در خودش تازه نگه دارد. هر قسمت از یخچال دمای خاصی را دارد و برای یک نوع محصول غذایی مناسب است. این نکته به این معنی است که اگر شما غذاها را درجاهای متفاوت و اشتباه قرار دهید دیگر یخچال شما نمی تواند بر اساس بازدهی ای که برایش تعریف شده است عمل کند و مصرفش بالاتر رفته و به روی موتور فشار می آورد و به دنبال آن، خراب شدن تعدادی از موادغذایی به علت سرمای زیاد و تعدادی به علت سرمای کم، مصرف بالا ی انرژی و قبض های برق با مبلغ بیشتر را در پی دارد. خراب شدن برخی از مواد به بدشانسی شما ربط دارد ولی در باقی موارد باید حواستان به استفاده از یخچال باشد تا مواد مصرفیتان را به سادگی در معرض فساد قرار ندهید. همراه بنیتا باشید تا با قوانین مرتب کردن یخچال آشنا شوید.
 

اصل این مسئله که انسان از یخچال استفاده می کند به عدم فعالیت باکتری ها در سرما برمی گردد. باکتری هایی که موجب فساد محصولات غذایی و به دنبال آن بیماری در انسان می شود. دمای عادی یخچال برای محفظه ی اصلی معمولاً روی ۴ درجه سانتی گراد تنظیم می شود و برای  فریزر از دمای ۱۷- استفاده می شود. حتی اگر یخچال شما تکنولوژی بالایی داشته باشد و فریزر شما هم در سلامت کامل کار کند، همه جای یخچال شما به به علت گستردگی و تفاوت فاصله ی قسمت های مختلف از منابع سرما ساز، دماهای متفاوتی خواهد داشت. می توانید با استفاده از توضیحاتی که در ادامه ارائه شده است بدانید که چه موادی را باید کجای یخچال  قرار دهید.
 
Credit: pinimg
با بیان واضحات شروع می کنیم، فریزر برای مواد غذایی ای است که باید یخ زده شوند. برای مثال فریزر جای موادی مانند یخ، میوه های یخ زده، گوشت های یخ زده و سبزی های خشک است. شما می توانید مواد غذایی ای را می خواهید که برای مدت طولانی از آن ها نگهداری کنید را درون فریزر قرار دهید، همانند سیب زمینی سرخ کرده، سس مرونی و حتی تخم مرغ. توجه کنید که موادی همانند نان بعد از مدتی در یخچال و فریزر خشک می شوند، نان در فریزر می تواند به مدت سه ماه دوام بیاورد اما به شدت خشک و ترد می شود. مواد داخل فریزر را به صورت لایه های نازک به روی هم قرار دهید. این کار به یخچال شما کمک خواهد کرد که برای به دما رساندن مواد، انرژی زیادی مصرف نکند. برای این کار می توانید از کیسه های پلاستیکی که به کیسه ی فریزری معروف هستند استفاده کنید و یا موادتان را در محفظه های شیشه ای و پلاستیکی به صورت بسته بندی درون فریزر قرار دهید. این کار علاوه بر کمک به یخچال به شما هم کمک خواهد کرد تا جای کافی برای وسایل داشته باشید. اگر از ظروف شیشه ای استفاده کردید زمانی که ظروف را از فریزر بیرون می آورید مراقب شکستن آن ها باشید. بهترین جنس ظرف برای ظرف های فریزری، پلاستیک است.
 

در یخچال یکی از گرم ترین نقاط یخچال است که باید برای وسایلی که احتمال فساد در آن ها به شدت پایین است، انتخاب شود. درهای یخچال معمولاً دورترین نقطه به مبردها(Condenser) هستند و این دلیل گرم تر بودن آن نقاط است. در یخچال محل نگهداری موادی همانند نوشیدنی های آبمیوه ای، نوشابه ها و همچنین موادی است که در شرایط دمایی تقریبا محیط اتاق فاسد نمی شوند. توجه داشته باشید که هر وسیله ای که برای مدت های زیادی روی قفسه های فروشگاه ها  بوده است به راحتی می تواند در، در یخچال هم نگهداری شود. ازآنجایی که در یخچال هم به دلیل دور بودن از مبرد و هم به دلیل باز و بسته شدن های متوالی گرم ترین نقطه ی داخل یخچال است، نمی توانید مواد غذایی ای همانند تخم مرغ را آنجا نگهداری کنید. همچنین اگر از شیر پاستوریزه ای استفاده می کنید که در هنگام خریدتان در یخچال نبوده و درون قفسه بوده است، می توانید بعد از باز کردن در آن، برای مدتی که روی آن مشخص شده است در قفسه ی در یخچال قرار دهید.
 
Credit: pinimg
دمای طبقات بالایی یخچال، دمایی به مراتب گرم تر از طبقات پایینی دارند و همچنین نسبت به درها سردتر هستند. دما در نقاط بالایی معمولاً ثبات بیشتری هم دارد. یکی از نکاتی که رستوران داران همیشه آن را رعایت می کنند این است که در طبقه های بالایی یخچال موادی را نگهداری می کنند که نیاز به پخته شدن چندانی ندارد. این مواد غذایی شامل، نوشیدنی ها، چیپس های سرخ شده، گوشت های فراوری شده و همچنین گوشت های ادویه زده شده است. شما می توانید در یخچالتان، سبزی ها را در یک ظرف آب یا در یک کیسه ی پلاستیکی قرار دهید تا علاوه بر سالم ماندن، تر و ترد هم باقی بمانند. همچنین می توانید میوه هایی همانند توت، شاه توت، بلوبری را در این منطقه از یخچالتان  قرار دهید.
 
Credit: pinimg
طبقه های پایین برای محصولاتی است که نیاز به پختن دارند و خطر فساد بالایی دارند. این طبقه جایگاه مناسبی برای گوشت های قرمز، لبنیات، غذاهای دریایی و همچنین تخم مرغ است تا از شر فسادی که هرلحظه ممکن است سراغ آن ها بیاید در امان باشند. برای جلوگیری از توسعه و گسترش فساد ناشی از یک ماده به دیگر نقاط یخچال، بهتر است برای ماده ای همانند گوشت خام، یک قسمت خاص در نظر گرفته شود. در صورتی که گوشت یا هر ماده ی دیگری فاسد شود، می تواند فساد خودش را در صورت مجاورت با سایر مواد، به آن ها انتقال دهد.
 
طبقه های یخچالتان را درنهایت ظرفیتشان پر نکنید. برخلاف فریزر باید برای مواد داخل یخچال، فضای کافی برای گردش سرما وجود داشته باشد. اگر دما در یک نقطه بال

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید