مسیر سبز
مسیر سبز

انتقاد شدید بسیج از یک سریال تلویزیونی فارس: سردار

انتقاد شدید بسیج از یک سریال تلویزیونی
فارس: سردار بهروز اثباتی امروز در ارتباط با سریال بیدار‌باش اظهار کرد: معاونت فرهنگی بسیج یکی دو سالی است که مسئولیت و وظیفه تایید محتوا و تعیین ارزشی فعالیت‌های فرهنگی بسیج را برعهده گرفته و تولیدات بسیج را با محیط پخش می‌سنجد؛ این درحالی است که متاسفانه سریال "بیدار‌باش" به نوعی پیش از برعهده گرفتن این مسئولیت تهیه، نوشته و تولید شده بود. وی افزود: در همین راستا ما نقد جدی بر این سریال داریم که البته آن را هم چندین بار مطرح کردیم؛ بنابراین بخش‌هایی از سریال حذف شد ولی بخش‌هایی هم به دلیل اینکه سریال تولید شده بود، باقی ماند. معاون فرهنگی و اجتماعی بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: در عین حال سریال بیدار‌باش به هیچ عنوان مورد تایید معاونت فرهنگی بسیج نیست چرا که تعریف ما از جبهه، شهید، رزمنده چیزی که در این سریال نمایش داده می‌شود، نیست. وی تصریح کرد: در این سریال به آرمان‌هایی که ما اعتقاد و نمادهایی که به آنها باور داریم و همچنین به نمادهای دفاع مقدس بسیار کم توجه شده است.

موافق تحریم اسکار هستیم

سردار اثباتی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با تحریم اسکار از سوی ایران اذعان داشت: تحریم اسکار بسیار کار ارزنده و خوبی بوده و از حمایت معاونت فرهنگی بسیج برخوردار است. وی یادآور شد: نهادهای بین‌المللی که در نظام لیبرالی و امانیستی شکل گرفته و با دلارهای صهیونیستی و افکار پلید آنها رشد کرده و ریشه می‌دوانند، میوه آنها چیزی جز تلخی نیست بنابراین عزت سینمای ما در حضور در آن محل و نهاد نیست. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: رفتن به اسکار یعنی قبول پرچم ارزش‌های لیبرالیسم، درحالی که ما خود صاحب ارزش هستیم و قطعا روزی را در دنیا خواهیم دید که سینمای آمریکا به حضور در جشنواره‌های ایرانی افتخار کند و این روز دور نیست. وی تاکید کرد: امیدواریم که این حرکت گسترش پیدا کند و این مسئله به دیگر جشنواره‌ها هم ادامه پیدا کند.

سردار اثباتی خاطر نشان کرد: ما هویت را در فرهنگ ملی و دینی خود و در نظام تولیدی و ارزش‌گذاری خودمان معنا می‌کنیم و هویتی که خود را با تایید چند آدم معلوم‌الحال که کلید رفتارشان دست صهیونیست‌ها است، پیدا کند را نمی‌خواهیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید