هر روز!
هر روز!

اختلاف فرهنگی در زندگی زناشویی اختلاف فرهنگی در زندگی زناشویی

اختلاف فرهنگی در زندگی زناشویی اختلاف فرهنگی در زندگی زناشویی

اختلاف فرهنگی در زندگی زناشویی
اختلاف فرهنگی در زندگی زناشویی
 
 
همه انسان ها با هم در ویژگی های شخصیتی و اخلاق و رفتار متفاوتند . این تفاوت در جنس های مخالف خیلی بیشتر میشه و همین نکته باعث میشه خیلی از زوج های جوان نتونن قبولش کنن و باهم به مشکل برمی خورن و سعی در عوض کردن هم دیگه میکنن. غافل از اینکه همین تفاوت هاست که اونها رو به سمت همدیگه جذب میکنه. در این مطلب در این رابطه صحبت میکنیم. تفاوت ها رو در زندگی زناشویی بپذیریم
زندگی زناشویی زوج های جوان و پذیرش تفاوت ها
 
نکته ای که همه و مخصوصا زوج های جوان باید به اون دقت کنن اینه که اشخاص باهم تفاوت دارن و این تفاوت های آشکار در دو جنس مخالف بیشتر به چشم میخوره. بنا بر این تا زمانی که زن و شوهر ها به تفاوت های جنسیتی همدیگه احترام نذارن نمیتونن ارتباط رضایت بخشی داشته باشن.
سعی در تغییر دادن رفتار های همسر در زندگی زناشویی
 
متاسفانه بیشتر افراد در عمل این واقعیت رو نادیده میگیرن و زمانی که ارتباطشون رو شروع میکنن، بیشتر از هرچیزی از تفاوت های همدیگه رنج میبرن و چون ازدواج یک رابطه عمری هست، سعی میکنن رفتار و احساسات و افکار همسرشون رو تغییر میکنن و همین موضوع آغاز تمام آسیب هاست.
یاد آوری هدف ازدواج و سعی در درک متقابل در زندگی زناشویی
 
همه ما باید بدونیم که هدف از ازدواج و انتخاب شریک زندگیمون این بوده که دنیای جدیدی رو تجربه کنیم و با اون به تکامل برسیم. نه اینکه یک فرد رو به زندگی قبلیمون اضافه کنیم و مجبورش کنیم تمام خواسته ها و علاقمندی های ما رو فراهم کنه و در خدمت ما باشه. لازمه پویایی و بالندگی در زندگی اینه که طرفین رابطه با درک و شناخت شخصیتی طرف مقابل مسائل و موضوعات مختلف زندگی زناشویی رو تحلیل و حل کنند.
تصور اشتباه از عشق در زندگی زناشویی
 
مشکل اینجاست که خیلی ها در زندگی زناشویی، عشق رو بر اساس ترجیحات و معیار هاس شخصی خودشون ارزیابی میکنن. به این معنی که از نظر این افراد، عشق تنها در حالتی محقق میشه که طرف مقابل مثل خودش فکر کنه و رفتار کنه و همه سعیش رو میکنه که با ترفند های متفاوت معشوقش رو مجبور به رفتار و فکر مثل خودش بکنه.
 
خیلی ها از عشق انتظار چیزی مثل قصه ها و حکایات قدیمی رو دارن و معنی عشق رو در دلدادگی بی چون و چرای طرف مقابلشون میدونن و همین انتظار نابجا باعث میشه تفاوت های اخلاقی و رفتاری و فکری رو در زندگی زناشویی توهین به خودشون تلقی کنن. به دنبال این موضوع بحث ها و تنش هایی به وجود میاد که به مرور زمان علاقه و عشق واقعی بین طرفین رو کمرنگ میکنه و اونی میشه که نباید بشه. زندگی شیرین و عاشقانه
 
زندگی شیرین و عاشقانه
 
مردان نمیتونن قبول کنن که زنان از یک دنیای دیگه هستن و طرز فکر و احساسات خودشون رو دارن و همین موضوع راجع به زنان هم صدق میکنه. به قول دکتر جان گری مردان مریخی و زنان ونوسی هستند و باید این واقعیت رو پذیرفت. اون وقته که زندگی به کام هر دو طرف شیرین میشه و میتونن یکدیگر رو کامل کنن و هدف های مشترکی رو به سرانجام برسونن.
 
منبع :سایت دونفره

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید