هر روز!
هر روز!

طراحی رویا‌های لوکس روی دریا! طراحی رویا‌های لوکس روی دریا!

طراحی رویا‌های لوکس روی دریا! 
 طراحی رویا‌های لوکس روی دریا!

طراحی رویا‌های لوکس روی دریا!
طراحی رویا‌های لوکس روی دریا!
به نقل از مدآنلاین : داشتن قایق تفریحی بسیار لذت‌بخش است، اگر این قایق، یک قایق لوکس با کلیه امکانات باشد که دیگر لذت آن صدچندان می‌شود.
کارخانه‌های قایق‌سازی زیادی در سرتاسر جهان درحال ساخت انواع قایق‌های سفارشی هستند که قسمت مهم کار آنها طراحی این قایق‌ها است و تخصص خود را در ساختن قایق‌هایی با سلیقه خریداران متمرکز کرده‌اند. 
 آلبرتو مانچینی Alberto Mancini  طراح 35 ساله ایتالیایی است که در جنوب شرقی ایتالیا مدل‌های گوناگون قایق را طراحی می‌کند. 
 وی در خصوص طراحی و کارش می‌گوید: هر قایقی باید با طرحی منحصر به‌فرد ساخته شود که هر بخش آن سلیقه خریداری است که نمی‌خواهد نامش فاش شود. ساخت قایق‌ها برمبنای علاقه، آرزوها و احتیاجات مشتریان و خانواده آنهاست به‌همین‌خاطر زمان ساخت نسبتا طولانی است، برای مثال ما فقط می‌توانیم در سال سفارش ساخت 10 قایق را بگیریم البته هزینه این قایق‌ها زیادند و هر قایق بین 2 تا 14 میلیون یورو می‌ارزد. پول کلانی است اما به نسبت مخارج کشتی‌های تفریحی ۱۰۰ متری بعضی از میلیاردرهای جهان، چندان زیاد نیست! البته قایق‌های این چنینی همواره منحصر به‌فرد باقی می‌مانند.

آلبرتو مانچینی می‌گوید: مشتریان همیشه خواسته‌های ویژه‌ای دارند. برای آنها خیلی خسته‌کننده است اگر قایقی داشته باشند که فقط 20 تا 30 متر طول داشته باشد و به قایق‌های دیگر شبیه باشد.
به نوشته شیپورچی، وی که طراح ویژه در ساخت قایق است صحبت‌های اولیه با مشتریان را قبل از شروع به ساخت انجام می‌دهد و به نظر وی مهم‌ترین نکته این است که تشخیص بدهیم مشتری دقیقا چه می‌خواهد و چه چیز برایش حائز اهمیت است اما به هر حال ناممکن وجود ندارد تمامی متخصصین را به‌کار می‌بریم تا رویای مشتریان را به واقعیت تبدیل کنیم.

پیشنهاد‌های وی به مشتریانش معمولا کابین‌های خیلی بزرگ با پنجره‌های افقی در هر جهت برای داشتن چشم‌انداز کامل از دریا است که بیشتر شبیه یک ویلای لوکس روی آب به نظر می‌آیند. البته وی معتقد است که در کارخانه‌های قایق‌سازی تنها نباید به زیبایی اهمیت داده شود بلکه مقاومت قایق و رعایت کلیه استانداردهای لازم نیز بسیار مهم است.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید