هر روز!
هر روز!

فرش طبیعی بخرم یا ماشینی؟ فرش طبیعی بخرم یا ماشینی؟

فرش طبیعی بخرم یا ماشینی؟ فرش طبیعی بخرم یا ماشینی؟

فرش طبیعی بخرم یا ماشینی؟
فرش طبیعی بخرم یا ماشینی؟
به نقل از مدآنلاین :  کشور ایران بیشتر به دلیل فرش‌های دست‌باف در کل دنیا شهرت دارد. طبق نظر بیشتر طراحان، قالیچه و فرش‌های ایرانی، نسبت به همتای خود در سایر کشورها از ظرافت خاصی برخوردارند، به‌ویژه در مقایسه با فرش‌های ترکیه‌ای. 
اگر شما قصد خرید فرش طبیعی دارید و مردد هستید که شناخت کافی درباره آن دارید یا نه، مدآنلاینن چند رهنمود به شما می‌دهد تا انتخاب درستی داشته باشید.

- اگر به دنبال خرید یک فرش اصیل ایرانی هستید، قبل از هرچیز از دست‌باف بودن آن مطمئن شوید. فرش‌های ماشینی اغلب راحت نیستند. یک فرش طبیعی را در فاصله دو سال می‌بافند ولی برای بافت فرش ماشینی،هشت ماه هم کافی‌ست. به‌علاوه فرش ماشینی نسبت به فرش طبیعی ارزان‌تر است. اگر شما فرش طبیعی خود را پس از چند سال مصرف، تعویض کنید و یا بفروشید ،از قیمت آن تعجب خواهید کرد.این به علت اصالت فرش دستبافف است.

- چطور می‌توان از تفاوت‌های موجود بین فرش دستبافف و ماشینی مطلع شد؟ نگران نباشید. هنگام خریدن فرش، آن را پشت و رو کنید و دست خود را روی بافت پشت فرش بکشید. اگر بافت‌ها برجسته نباشند، فرش ماشینی انتخاب کرده‌اید. روش دیگر،دیدن تار و پودهای الیاف فرش از پشت آن است. اگر الیاف را با چشم خود ببینید، فرش طبیعی است. بهتر است این بررسی‌ها را هنگام خرید در گالری فرش انجام دهید، زیرا گارانتی فرش و قالیچه بیشتر از 30 روز نیست.
 
مترجم: نازنین محمدی 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید