مسیر سبز
مسیر سبز

برترين ورزشکار سال از نگاه مردم خبرگزاری ایسنا: پس

برترين ورزشکار سال از نگاه مردم
خبرگزاری ایسنا: پس از شش روز نظرسنجي ايسنا، جامعه ورزش و مردم بهترين ورزشکار سال 91 را از نگاه خود انتخاب کردند که به ترتيب حميد سوريان و احسان حدادي انتخاب شدند.

سال 91 هيچ وقت از ذهن ورزش دوستان پاک نمي‌شود. درخشش ورزشکاران ايراني در المپيک و پارالمپيک لندن که بهترين نتايج تاريخ ورزش ايران را رقم زد توانست روزهاي شيريني براي مردم ايران ثبت کند. مدال‌هاي رنگارنگي که با اهتزاز پرچم خوش رنگ ايران بدست مي‌آمد، يکي پس از ديگري چون خاطره اي براي مردم ثبت مي‌شد.

همين اتفاق خوش آيند فرصتي بود تا ما در روزهاي پاياني سال به دنبال زنده نگه داشتن ياد اين افتخارآفريني‌ها باشد و در کنار تجليل از اين ورزشکاران برترين آنها را نيز از نگاه مردم و جامعه ورزش انتخاب کند. خبرگزاري دانشجويان ايران در همين راستا با نظر کارشناسان 10 ورزشکار برتر را انتخاب و نام آنها را منتشر کرد تا ورزش دوستان با شرکت در نظرسنجي ايسنا ورزشکار برتر سال خود را انتخاب کنند.

در اين نظرسنجي الهه احمدي، احسان حدادي، سيامند رحمان،‌ قاسم رضايي، بهداد سليمي، حميد سوريان، نوشاد عالميان، سعيد معروف،‌ زهرا نعمتي و اميد نوروزي 10 ورزشکار برتر بودند که در کنار نظر‌سنجي مردمي، ورزشکاران،‌ مربيان، مديران ورزش و اهالي رسانه درباره بهترين‌هاي سال 91 اظهارنظر کردند.

پس از شش روز راي گيري ما دو ورزشکار برتر سال از نگاه جامعه ورزش و مخاطبان مردمي انتخاب شدند. حميد سوريان از نگاه جامعه ورزش و احسان حدادي از نگاه مردم به عنوان برترين ورزشکار سال انتخاب شدند. حميد سوريان دارنده مدال طلاي کشتي فرنگي المپيک لندن است و پرافتخارترين فرنگي کار ايران شناخته مي‌شود و احسان حدادي نيز در لندن مدال نقره پرتاب ديسک را گرفت تا نام خود را به عنوان نخستين دووميداني کار تاريخ ايران که صاحب مدال المپيک شد،‌ ثبت کند.

در راي‌گيري مردمي 15 هزار نفر شرکت کردند و 200 نفر از جامعه ورزش نيز در اين نظرسنجي راي دادند. خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، همه افتخار آفرينان المپيک و پارالمپيک را شايسته بهترين‌ها مي‌داند و معتقد است که تلاش‌هاي اين قهرمانان با هيچ چيز قابل تقدير نيست و انتخاب اين دو قهرمان را نيز به جامعه ورزش و مردم ورزش دوست ايران تبريک مي‌گويد. ايسنا طي مراسمي از اين دو قهرمان ملي تجليل خواهد کرد.

درصد آراي مردم به قهرمانان:

1- احسان حدادي 5/24 درصد

2- سعيد معروف 6/21 درصد

3- حميد سوريان6/14 درصد

4- بهداد سليمي 4/13 درصد

5- نوشاد عالميان 4/5 درصد

6- سيامند رحمان 5 درصد

7- اميد نوروزي 9/4 درصد

8- الهه احمدي 7/4 درصد

9- زهرا نعمتي2/3 درصد

10- قاسم رضايي7/2 درصد

رده‌بندي برترين‌ها از نگاه جامعه ورزش

1- حميد سوريان

2- بهداد سليمي

3- احسان حدادي

4- سيامند رحمان

5- الهه احمدي

6- زهرا نعمتي

7- اميد نوروزي

8- قاسم رضايي

9- نوشاد عالميان

10- سعيد معروف

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید