هر روز!
هر روز!

اعتراض خونه به خونه به رای دربی مازندران : اعتراض

اعتراض خونه به خونه به رای دربی مازندران : اعتراض

اعتراض خونه به خونه به رای دربی مازندران
: اعتراض خونه به خونه به رای دربی مازندران
باشگاه خونه به خونه مازندران، بعد از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی با نساجی که حواشی زیادی در پی داشت، بیانیه ای را منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:
به گزارش : به گزارش "ورزش سه"، طبق حکم کمیته انضباطی تیم نساجی مازندران به دلیل فحاشی تماشاگرانش به تیم خونه به خونه باید 50 میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
پس از صدور این حکم باشگاه خونه به خونه مازندران با انتشار بیانیه ای به تصمیم کمیته انضباطی اعتراض کرده است.
" ساعتی بعد از دیدار حساس دو تیم خونه به خونه و نساجی مازندران، به گواه مدارک و تصاویری که در خبرگزاری های معتبر کشور منتشر شد، شیشه های اتوبوس تیم را شکستند، با سنگ بدرقه مان کردند و تعدادی از هواداران بی گناه باشگاه را، مصدوم و با سرهای شکسته به خانه شان فرستادند. اوضاع بعضی از هواداران به قدری وخیم بود که اتوبوس بازیکنان تیم تعدادی از آنها را در مسیر بازگشت به بابل، سوار کرد تا مبادا آسیب جدی تری به این عزیزان وارد شود.
بعد از تمام این اتفاقات، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه نساجی را به پرداخت 5 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرده است. این رای، به خودی خود می تواند جو ورزشگاهها را خراب تر کند. 5 میلیون؛ این جریمه باشگاههایی خواهد بود که طرفداران شان با سنگ شیشه تیم اتوبوس میهمان را می شکنند، راننده اتوبوس شان را کتک می زنند و اینگونه هواداران شان را غرق در خون، به خانه هایشان می فرستند.
فدراسیون در واقع با این حکم و حکم مشابهی که برای سه باشگاه دیگر صادر کرد، قیمت فحاشی و کتک خوردن هواداران را اعلام نمود! پس آن هواداری که سر و دستش شکست و غرق در خون به خانه اش رفت، باید حق خود را از چه کسی بگیرد؟
 
پس از اتفاقات تلخ برای اتوبوس تیم خونه به خونه و هواداران در شهر قائمشهر، تنها توقع این بود که رای کمیته انضباطی، مرهمی باشد برای این دردها نه اینکه هوادار ما را بیش از گذشته، جریحه دارتر کند.
باشگاه خونه به خونه همواره نشان داده تابع قوانین است و همین جا از تمام هواداران بابلی قویا درخواست می کنیم، در بازی برگشت مقابل نساجی، تنها تیم خود را تشویق کنند و بهترین میزبانی را از هم استانی خود دارا باشند. آن مسابقه میدانی خواهد بود برای هواداران خونه به خونه تا بار دیگر مظلومیت خود را بیش از هر زمان دیگری نشان دهند.
و در پایان ذکر چند نکته ضروری است؛ اول بار دیگر تاکید می کنیم این حکم بی شک می تواند بدعت خطرناک و تازه ای در فوتبال ایران باشد. تصمیمی که می تواند این فضا را به خاطیان دهد تا چنین اقداماتی در داخل یا بیرون از استادیوم انجام دهند و در نهایت با کمترین جریمه، روبرو شوند.
 دوم؛ رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم در ورزشگاه حضور داشت و عملا با رای صادره، یعنی حضور یا غیبت ایشان در ورزشگاه و بیرون از ورزشگاه، بی فایده بوده است.
سوم؛ فدراسیون فوتبال با این حکم نشان داد اگر بیرون از استادیوم برای هواداران اتفاقی رخ دهد، برایشان ارزشی ندارد و این مسئله به آنها مربوط نیست؛ آیا حتما باید برای هواداری اتفاق تلخی رخ دهد تا همه بیدار شوند؟ آیا جان هواداری که کیلومترها آمده تا بازی تیم محبوبش را تماشا کند، در بیرون از استادیوم برای مسئولان ارزش ندارد؟ و در آخر؛ باشگاه خونه به خونه علاقمند است تا استان مستعد مازندران در سال آینده یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد ولی توقع ما این است نگاه فدراسیون به تمام تیم های استان، یکسان و به دور از تبعیض باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید