هر روز!
هر روز!

بیانیه باشگاه پدیده خراسان در خصوص اشتباهات داوری : بیانیه

بیانیه باشگاه پدیده خراسان در خصوص اشتباهات داوری : بیانیه

بیانیه باشگاه پدیده خراسان در خصوص اشتباهات داوری
: بیانیه باشگاه پدیده خراسان در خصوص اشتباهات داوری
باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان در رابطه با اشتباهات داوری صورت گرفته در هفته های اخیر علیه تیم فوتبال پدیده بیانیه ای منتشر کرد.
به گزارش : به گزارش "ورزش سه"، و به نقل از سایت باشگاه پدیده خراسان پس از تکرار اشتباهات داوری علیه تیم فوتبال پدیده خراسان در دیدار مقابل تراکتورسازی در چارچوب رقابت های جام حذفی کشور، مدیریت این باشگاه بیانیه ای منتشر کرد که در متن این بیانیه می خوانید:
به هیچ وجه دوست نداشتیم پس از گذشت تنها پنج هفته از آغاز لیگ برتر هفدهم فریاد تظلم خواهی خود را از طریق نگارش بیانیه انجام دهیم اما واقعیت این است که اشتباهات پی در پی داوران در همین هفته های اخیر علیه تیم فوتبال پدیده سبب شد تا نامه ای مملو از رنج را منتشر کنیم.
رقم خوردن سه اشتباه مهلک درحالی که تنها ۵ مسابقه از آغاز لیگ هفدهم و یک مسابقه در چارچوب جام حذفی برگزار شده، نشان دهنده شرایطی است که اگر همین امروز به آنها رسیدگی نشود مشخص نیست تا پایان فصل چه بلایی بر سر تیم پدیده بیاورد. باشگاه پدیده خراسان به عنوان یکی از معدود باشگاه های خصوصی فوتبال ایران که با وجود تنگناهای شدید مالی و مشکلات اقتصادی گسترده با همت و مجاهدت فراوان چهارمین سال حضور متوالی خود را در لیگ برتر فوتبال ایران تجربه می کند، هیچگاه سعی بر تحت تاثیر قرار دادن داوران محترم فوتبال ایران نداشته و نخواهدداشت اما تمامی خانواده فوتبال ایران به نیکی می دانند که سوت های اشتباه چه بر سر سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی های هر تیمی می آورد.
در این حضور چند ساله همواره ثابت کرده ایم که اخلاق و التزام به قانون سرلوحه باشگاه پدیده است، اما دوستان در کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال کشورمان بگویند چگونه پاسخ چشمان اشکبار هواداران را پس از هر سوت اشتباه داور بدهیم؟ تیم محترم داوری مسابقه پدیده و تراکتورسازی که پنجشنبه، شانزدهم شهریورماه در ورزشگاه ثامن مشهد برگزار شد، کاش پس از سوت پایان مسابقه سری به تماشاگران پدیده می زدند و چشمان اشکبار آنان را می دیدند. چگونه می توانیم نسبت به عاشقان و صاحبان حقیقی فوتبال بی توجه باشیم و از گریه و غم آنان، بی توجه بگذریم.
اشتباه داوری در هفته دوم زمینه ساز رقم خوردن گل دوم صنعت نفت آبادان شد. در هفته چهارم و در برابر استقلال خوزستان نیز عدم تمرکز داور و البته جوسازی و بی قراری های عجیب نیمکت حریف سبب شد تا بازی به بیراهه کشیده شود. اوج اشتباهات داوری اما در دیدار پدیده و تراکتورسازی در چارچوب جام حذفی رقم خورد، آنجایی که گل دوم حریف در شرایطی کاملا آفساید به ثمر رسید. گل مردودی که با تصمیم داور زمینه ساز حذف زودهنگام پدیده خراسان را فراهم کرد. این اشتباهات فارغ از پنالتی های گم شده پدیده و کارت های زرد و قرمزی است که در صحنه های مختلف در طول این چند هفته باید به بازیکنان رقیب داده می شد.
سوال اینجاست که چرا هر تیمی سر و صدا و حاشیه سازی بیشتری روی نیمکتش داشته باشد می تواند به اشتباهات داوری امیدوار باشد و هر تیمی که در برابر داور و قانون مطیع است، باید در نهایت متضرر شود؟! مگر نه اینکه قانون باید برای همه تیم ها یکسان باشد؟
چند هفته گذشته و در چند نوبت باشگاه پدیده متضرر شده، اما فردا چه می شود؟ آیا کمیته داوران فدراسیون فوتبال اصلا به دنبال کاهش اشتباهات داوران است یا صرفا اقدام به برگزاری مسابقات برای این مجموعه کفایت می کند؟ چگونه و با چه پشتوانه ای باشگاه خصوصی پدیده خراسان امیدوار باشد که در آینده شاهد کاهش اشتباهات داوری خواهیم بود؟ باشگاه پدیده خراسان در پایان باز هم تاکید می کند که هیچگاه به دنبال سود بردن از اشتباهات داوری و آشفته کردن جو نیست، بلکه تنها از داوران محترم و کمیته داوران فدراسیون می خواهیم که عدالت اجرا شود. عدالتی که دل هوادار را قرص کند که دیگر قرار نیست این هفته هم مثل هفته های قبل، پدیده را متوقف کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید