مسیر سبز
مسیر سبز

گرانترین حیوانات جهان گویا آنلاین: برای خرید برخی از

گرانترین حیوانات جهان 
 گویا آنلاین: برای خرید برخی از

گرانترین حیوانات جهان
گویا آنلاین: برای خرید برخی از حیوانات باید هزاران دلار پرداخت کرد. برخی از آنها به دلیل نادر بودن از قیمت بالایی برخوردار هستند، برخی دیگر به خاطر آنکه خاص هستند و برخی هم به خاطر توانایی‌های عجیب و غریب و شگفت‌انگیزی که دارند. در این گزارش به سراغ گرانترین حیوانات دنیا رفته‌ایم.

میمون سبز (اسب)

در میان اسب‌های مسابقه « میمون سبز» از همه آنها گرانتر است. قیمت اولیه این اسب 16 میلیون دلار در نظر گرفته شده است. میمون سبز دو ساله بود که « دمی اوبیرن» ایرلندی آن را خریداری کرد.



این حیوان از نسل اسب‌های مسابقه بود و دوبار در مسابقهات کنتاکی برنده شده بود و برای همین اوبیرن امید داشت که با خریدن این اسب برنده در مسابقات بعدی هم برنده خواهد شد.

اما میمون سبز هیچ وقت برنده هیچ مسابقه‌ای نشد و برای همین در سال 2008 بازنشسته شد.

میسی

میسی یک گاو سفید و سیاه سه ساله از نژاد هولشتاین است. نژاد گاوهای هولشتاین رکورددار تولید بیشترین شیر در جهان هستند و به همین دلیل جزو گرانقیمت‌ترین گاوهای دنیا هستند.



در میان گاوهای نژاد هولشتاین دنیا، میسی رکورد قیمت را در اختیار دارد. این گاو در سال 2009 در مسابقه «نمایش پاییزه غرب» برنده شد و در آمریکای شمالی طرفداران زیادی پیدا کرد . میسی، یازدهم نوامبر 2009 در اونتاریوی کانادا به قیمت ½ میلیون دلار به فروش رسید.

شتر

شترها از جمله حیوانات مشهور صحراهای خشک و سوزان قاره آسیا هستند. شترها در دو گونه یک کوهانه و دوکوهانه وجود دارند که هر دو گونه منبع خوبی برای تهیه شیر و گوشت به شمار می‌روند.

معمولا شترها بین 40 تا 50 سال زندگی می‌کنند و برخی از آنها برای مسابقات مختلف استفاده می‌شوند.



گرانترین شتر متعلق به اصطبل شخصی یکی از شاهزاده‌های عرب به نام شیخ حمدان است. این شتر ماده تا 3 میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است.

شترهای ماده معمولا سریع‌تر از شترهای نر هستند و این یکی از خصوصیات بارز این شتر گرانقیمت است. یک شتر سالم می‌تواند با سرعت 65 کیلومتر در ساعت بدود.

توله شیرهای سفید

شیرهای سفید، بومی منطقه تیمباواتی در جنوب آفریقا هستند و قرن‌هاست که این گونه جانوری بسیار نادر در آنجا زندگی می‌کند. اولین بار که شیر سفید در این منطقه از آفریقا دیده شد، سال 1938 بود و از ان به بعد بود که این شیر یکی از حیوانات گرانقیمت دنیا به حساب آمد.



اینکه امروز چند قلاده شیر سفید زنده هستند کاملا مشخص نیست اما طبق آمار بنیاد جهانی حمایت از شیرهای سفید، کمتر از 300 قلاده از این حیوانات وجود دارند.

یک قلاده شیر سفید به قیمت 138 هزار دلار به فروش می‌رسد.

ماستیف‌های تبتی

سگ‌های ماستیف تبتی می توانند تا 78 سانتی‌متر رشد کنند و وزن آنها به 63 کیلوگرم برسد. معمولا رنگ آنها تلفیقی از رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی و خاکستری است اما گاهی اوقات این حیوانات به رنگ کاملا سفید هم دیده می‌شوند.



این نژاد از سگ‌ها نگهبانان بسیار خوبی به شمار می‌روند به طوری که گزارش کشته شدن یک ببر نیز توسط ماستیف‌ها به ثبت رسیده است.

میانگین قیمت ماستیف‌های تبتی 582 هزار دلار است.

کوکاتو نخلی

کوکاتو نخلی نوعی طوطی است که به « کوکاتو گولیات» نیز مشهور است. این نوع پرنده بزرگترین طوطی به رنگ مشکی یا خاکستری دودی در خانواده طوطی‌های کوکاتو است.

سال 1788 نخستین‌بار یک طبیعت‌شناس آلمانی، کوکاتو نخلی را شناسایی کرد. طول این پرنده به 60 سانتی‌متر می‌رسد و معمولا بین 910 تا 1200 گرم وزن دارد.



این پرنده بی همتا تاج بزرگی روی سرش دارد و صاحب یکی از بزرگتریم منقارها در میان طوطی‌هاست.

نکته جالب درباره طوطی کوکاتو این است که روی گونه‌اش سرخ‌رنگ است و وقتی هیجان زده می‌شود تغییر رنگ می‌دهد و این یک زنگ اخطار برای شکار یا شکارچی است.

این نوع طوطی تا 16 هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

سوسک شاخدار

سوسک شاخدار یکی از 1200 حشره از خانواده «لوکانیدا» است.

سوسک های شاخدار همانطور که از نامشان پیداست روی سر خود زائده‌هایی شبیه شاخ دارند. این شاخ‌ها 5 تا 7 سانتی‌متر رشد می‌کند و هر چه شاخ این سوسک بلندتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.



افراد بسیاری سوسک شاخدار را به عنوان حیوان خانگی نگه می‌دارند، گرانترین سوسک شاخدار دنیا 89 هزار دلار قیمت دارد که در ژاپن به فروش رسید و طول شاخ آن به 7 سانتی‌متر می‌رسید.

هیانسیت ماکو

این پرنده بومی جنوب‌شرق آسیا است و بزرگترین طوطی در جهان است.

ماکاوها نوک بسیار قوی‌ای دارنند تا بتوانند با آن دانه‌های مغذی را که پوست سختی دارند بشکنند. آنها حتی می‌توانند با نوک قوی خود، پوست سفت نارگیل را بشکنند.



البته ماکاوها به عنوان یک حیوان خانگی خرید و فروش می‌شوند و باقیمت 14 هزار دلاری خود در ردیف گرانترین حیوانات جهان جای دارند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید