مسیر سبز
مسیر سبز

احمدی نژاد: ما روی هوا حرف نمی زنیم خبرگزاری

احمدی نژاد: ما روی هوا حرف نمی زنیم
خبرگزاری مهر:  رئیس جمهور خطاب به برخی سران کشورهای غربی گفت: اینطور نمی شود دنیا را اداره کرد که چند نفر بگویند ما صاحب دنیا هستیم و ما می گوییم که کدام ملت چه داشته باشند و کدام ملت چه نداشته باشند، مگر شما چه کسی هستید؟!

محمود احمدی نژاد صبح امروز در مراسم روز فناوری هسته ای و بهره برداری از دستاوردهای جدید هسته ای کشور با بیان اینکه دانش و فناوری هسته ای دارای ظرفیت های عظیمی برای خدمت به انسانهاست، گفت: اولین بهره دانش هسته ای تولید انرژی است؛ در شاخه های دیگر علمی و نیازهای بشری دانش هسته ای دارای آثار و کاربردهای گسترده دیگری است.

وی با اشاره به عرصه پزشکی و استفاده از دانش هسته ای در زمینه درمان، ادامه داد: امروز تعدادی رادیو دارو به بهره برداری رسید. در حال حاضر در مرحله تشخیص بیماری ها رادیو داروها نقش تعیین کننده ای دارند به طوریکه طبق آمار سالانه 800 هزار نفر از داروهای تشخیصی و بخش کمی هم از داروهای درمانی که تولید دانشمندان خودمان است استفاده می کنند.

رئیس جمهور استفاده از دستاوردهای هسته ای در بخش کشاورزی را یکی دیگر از مصارف عمده این محصول دانست و افزود: در بحث اصلاح نژاد و نوع دانه ها و بذرها و نیز ارتقاء کیفیت و گسترش محصول و درماندگاری محصولات کشاورزی صنعت هسته ای تاثیر بسیاری دارد.

وی نقش دانش هسته ای در بخش بهداشت را یکی دیگر از مصارف حائز اهمیت این دستاورد دانست و گفت: در بخش بهداشت، باکتری زدایی و سم زدایی از مصارف عمده این دستاورد به شمار می رود.

احمدی نژاد ادامه داد: دوره ماندگاری محصولات کشاورزی می تواند با استفاده از این دستاورد تا 10 برابر افزایش پیدا کند و حفظ سلامت مواد نیز تا چندین برابر افزایش پیدا می کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه می توان برای بهبود زندگی انسانها در محیط های مختلف از این دستاورد استفاده کرد، خطاب به مسئولان سازمان انرژی هسته ای گفت: انتظار دارم همکارانم در سازمان انرژی هسته ای این دستاوردها را برای مردم به زبانی که من هم متوجه شوم توضیح دهند.

وی گفت: باید توده های مردم در کل جهان از فواید این تلاش ها مطلع شوند.

رئیس قوه مجریه با اشاره به افتتاح مجتمع معدنی ساغند گفت: در طبیعت هر ماده ای که ا رزشمند تر است دسترسی به آن سخت تر است؛ در معدن ساغند مواد و اکتشاف آن در عمق 150 متر تا بیش از 300 متر انجام می شود.

وی ادامه داد: معدنی که امروز افتتاح شد در هر تن کمتر از نیم کیلو کیک زرد می دهد که وقتی این مواد را می خواهیم به اورانیوم تبدیل کنیم تنها یک دهم آن به مواد مورد استفاده تبدیل می شود.

رئیس جمهور ادامه داد: ما در گذشته برای تهیه مواد اولیه و کیک زرد وابسته به بیرون بودیم که امروز هم در انحصار است. البته نه در انحصار اقتصادی بلکه در انحصار سیاسی. همانطور که اصل انرژی هسته ای در انحصار برخی کشورهای جهان خوار است.

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز با کشف ایرانی، معادن یک به بک پیمایش می شود که این کار بزرگی است خاطر نشان کرد: موضوع هسته ای دارای ظرفیت های فراوانی است و امروز ما از صفر به بالا را خودمان تولید و ایجاد می کنیم و هر روز در این زمینه یک عرصه جدیدی به روی ملت باز می شود.

وی با طرح این سئوال که چرا باید همه ملت ها از فواید هسته ای مطلع شوند ادامه داد: اگر ملت ها مطلع شوند مطالبه می کنند و ثروت های جهان در انحصار یک عده قلیل نمی ماند، اگر ملت ها مطلع شوند فریبکاری اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: فریبکاری راه انداختند که تا می گوییم انرژی هسته ای می گویند بمب اتم و به این بهانه برای ملت ها محدودیت ایجاد می کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه داروها را قطره قطره در دنیا می فروشند گفت: باید برای مردم توضیح بدهید و تصور نکنید که فقط با یک گروه دانشمند صحبت می کنید.

احمدی نژاد انرژی هسته ای را متعلق به همه ملت ها دانست و تاکید کرد: همه باید از این انرژی استفاده کنند زیرا این باعث می شود که کیفیت زندگی بشر ارتقاء پیدا کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه کسانی که خودشان بمب ساخته اند و ملت ها را کشته و زشت ترین اعمال را انجام داده اند پرچم انحصار طلبی بلند کردند امروز دم از حقوق بشر می زنند.

وی گفت: ببینید طلاهای قاره آفریقا را چه کسی برداشت می کند؟ آن وقت ملت آفریقا در چه وضعی به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه در دوران هسته ای بارها به تصور اینکه ملت ایران نخواهند توانست، محدودیت ایجاد کردند گفت: اما دیدند که ملت ایران می تواند و این توانستن در ذات ملت است.

رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه آنها همه توان خود را به کار گرفتند تا مانع از دسترسی ملت ایران به دانش هسته ای شوند گفت: ما از یک مرزهایی عبور کردیم و به قله ها رسیدیم حالا امروز چه می گویند؟!

وی خطاب به برخی سران کشورهای غربی گفت: اینطور نمی شود دنیا را اداره کرد که چند نفر بگویند ما صاحب دنیا هستیم و ما می گوییم که کدام ملت چه داشته باشند و کدام ملت چه نداشته باشند، مگر شما چه کسی هستید؟!

وی ادامه داد: من دلسوزانه می گویم که دوره این رفتارها گذشته است. با ملت بزرگ ایران اینگونه حرف نزنید.

رئیس جمهور گفت: بهترین راه برای شما همکاری با ملت است؛ جهان را با مشارکت همه ملت ها باید اداره کرد و هیچ کس آقابالاسر دیگری نیست.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه چه کسی گفته که اقتصاد جهان باید در دست شما باشد تا با چاپ دلار تقلبی کارهای فاسد خود را در دنیا ادامه دهید ادامه داد: با ملت ایران همراهی کنید و به ملت ها احترام بگذارید.

وی با تاکید بر اینکه احترام به حقوق ملت ها یک اصل روانشناسی است گفت: من روانشناس نیستم ولی می فهمم که ا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید