هر روز!
هر روز!

وظیفه جدید بسیجی‌ها دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر،

وظیفه جدید بسیجی‌ها 
 دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر،

وظیفه جدید بسیجی‌ها
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت: با توجه به اینکه بسیج گسترده‌ترین، فعال‌ترین و مۆثرترین شبکه اجتماعی کشور است تلاش داریم بسیج را وارد صحنه مبارزه با مواد مخدر کنیم.


عبدالرضا رحمانی فضلی در نشستی که با سردار نقدی - رئیس سازمان بسیج مستضعفین و تعدادی از مسئولین بسیج در ستاد مبارزه با مواد مخدر داشت با اشاره به حضور بسیج در اقصی نقاط کشور و نفوذی که در قلب مردم دارد، گفت: در گذشته نیز تجربه‌هایی در خصوص حضور بسیج در فضاهای اجتماعی نظیر تجربه‌ واکسیناسیون فلج اطفال و حضور در زلزله بم را داشته‌ایم.
وی افزود: پنج شهر به عنوان پایلوت در اختیار بسیج قرار گرفته تا امر مبارزه با مواد مخدر را در این شهرها ساماندهی کند. ارزیابی که از این پنج شهر داشتیم ارزیابی موفقی بوده است و امروز مسئولین این شهرها از جمله فرماندهان نیروی انتظامی، استانداران و روسای شوراهای هماهنگی این شهرها به این جلسه دعوت شدند.
وزیر کشور ادامه داد: ارزیابی دقیقی از این پنج شهر انجام شد و در این جلسه تصمیم‌گیری شد تا پنج مرکز استان هم برای سال 1393 در دستور کار قرار گیرد تا بسیج با رویکرد فرهنگی و اجتماعی مسئله مبارزه با مواد مخدر در این پنج مرکز استان را نیز به عهده بگیرد.
وی با بیان اینکه بسیج در امر پیشگیری، درمان و صیانت وارد عمل خواهد شد، گفت: امیدواریم با ظرفیت سازی و استفاده از مردم در صحنه‌های مختلف امر مبارزه با مواد مخدر در این پنج شهر ساماندهی شود.
وی افزود: مصمم هستیم جلسه اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشکیل دهیم و این طرح را در آنجا بررسی و کمک کنیم تا این اتفاق در این پنج شهر با رویکرد اجتماعی انجام شود و این امر خانمان‌سوز با یک حرکت جهادی و بسیجی حل شود.
وی افزود: پنج شهر به عنوان پایلوت در اختیار بسیج قرار گرفته تا امر مبارزه با مواد مخدر را در این شهرها ساماندهی کند. ارزیابی که از این پنج شهر داشتیم ارزیابی موفقی بوده است و امروز مسئولین این شهرها از جمله فرماندهان نیروی انتظامی، استانداران و روسای شوراهای هماهنگی این شهرها به این جلسه دعوت شدند
وی تاکید کرد: اگر مردم را وارد صحنه مبارزه با مواد مخدر نکنیم یقینا با روش‌های اداری و رسمی قادر نخواهیم بود مسئله را حل کنیم، هرچند که کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.
وی در خصوص اولویت‌بندی پنج مرکز استان گفت: همه دستگاه‌ها باید بخشی از کار را به دست گیرند و در این مورد با ورزشکاران، هنرمندان، اهالی رسانه، علما و روحانیت، جامعه مداحان و پزشکان صحبت کردیم تا با توجه به نظرات آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم. اگر این موضوع را به صورت یک قرارگاه ببینیم بسیج باید فرماندهی این قرارگاه را عهده دار باشد و همه به بسیج کمک کنند تا با نفوذی که در اقشار دارد بتواند این مسئله را حل کند.
وی افزود: اولویت‌بندی در خصوص این پنج مرکز استان باید پس از شروع کار و ارزیابی‌ها انجام شود. این پنج شهر مشخصه‌ای که دارند این است که جزو پرشیوع‌ترین استان‌ها از نظر مصرف مواد مخدر هستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید