هر روز!
هر روز!

امداد رسانی هلال احمر با خاتمی و محمدرضا گلزار! بازیگران،

امداد رسانی هلال احمر با خاتمی و محمدرضا گلزار! 
 بازیگران،

امداد رسانی هلال احمر با خاتمی و محمدرضا گلزار!
بازیگران، موسیقی‌دانان، اهالی هنر و سیاست همواره به دلیل سبک هنری، مدل مو، آرایش، نوع پوشش و حتی نحوه اظهارنظرهایشان، مورد استقبال آحاد مردم از جمله جوانان و نوجوانان بوده‌اند. هنرمندان و ورزشکارانی که بسیاری از جوانان در رویاهای خود به مانند آنها بودند را می‌پرورانند و تمام هم و غمشان این است که به مانند آن بازیگر مورد علاقه یا فلان ورزشکار شوند. اما تمامی الگوهایی که می‌توان از یک هنرمند،‌ ورزشکار و ... گرفت، مربوط به ظاهر یا صراحت لهجه نمی‌شود و گاهی اقدامات بشردوستانه این افراد معروف می‌تواند گام مهمی در راستای کاهش آلام‌بشری باشد.


اینکه شما بدانید بازیگر مورد علاقه‌تان حاضر است در موقع بروز حوادث و سوانح، فارغ از تمامی گرفتاری‌هایش به میدان آمده و برای کمک به همنوعانش، ساعت‌ها پای صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های نقدی بایستد یا روزها در چادرهای جمع‌آوری اقلام غیرنقدی پاسخگوی مراجعان باشد، موجب می‌شود علاوه بر آن که علاقه‌تان به این افراد بیشتر شود، آنها را به عنوان الگویی برای ادامه راه و کمک به تسکین درد نیازمندان و حادثه‌دیدگان انتخاب کنید.
همچنین چرخ‌ساز، رییس جمعیت هلال‌احمر شمیرانات تهران  با اشاره به عضویت تعداد زیادی از اهالی هنر و سیاست این منطقه از شمال‌تهران در جمعیت هلال‌احمر، گفت: چندی پیش نیز محمدرضا عارف که به تازگی با حکم رییس جمعیت هلال‌احمر، به عنوان مشاور انتخاب شده، با حضور در ساختمان جمعیت هلال‌احمر شمیرانات، ضمن پرکردن فرم، عضو داوطلب جمعیت شد.
به گفته چرخ‌ساز، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، فاطمه و محسن هاشمی رفسنجانی، دکتر سیدمحمد خاتمی (رییس‌جمهور پیشین)، دکتر حمیدرضا آصف (وزیر پیشین امور خارجه)، دکتر محمدجواد ظریف (وزیر فعلی امور خارجه ایران)، حجت‌الاسلام غلامحسن محسنی اژه‌ای (دادستان کل کشور)، دکتر غلامحسین الهام (سخنگوی پیشین دولت نهم و دهم)، محمد رویانیان (مدیرعامل باشگاه پرسپولیس)، محمدرضا گلزار (بازیگر) و ... از اعضای جمعیت هلال‌احمر شمیرانات هستند.
در میان هنرمندان و سیاستمدارانی که چرخ‌ساز از آنها نام برد، می‌توان نام بسیاری از افرادی را که در گذشته و حال دارای سمت‌های زیادی بودند را از جمله نام بازیگران، مداحان و سیاستمداران زیادی را یافت. در میان جمع کثیری از هنرمندان می‌توان اسم ورزشکاران و پهلوانانی همچون علیرضا حیدری و هادی ساعی را نیز دید، به گونه‌ای که علیرضا حیدری قهرمان چندین دوره کشتی جهانی در آیین نکوداشت داوطلبان اعلام کرد که پیرو فعالیت‌های بشردوستانه‌اش، قصد دارد ساختمانی را احداث کند که در آن بیش از 100 تن از بچه‌های یتیم را نگهداری کند.
حضور چشمگیر بازیگران، هنرمندان، اهالی سیاست و ورزش نباید تنها معطوف به زمان حوادث و بحران‌ها شود و راه‌اندازی کانون هنرمندان سازمان داوطلبان گام موثری در راستای سازماندهی این افراد است، ‌به گونه‌ای که در این کانون علاوه بر ارائه آموزش‌های امدادی به این افراد، می‌توان سیاست‌ و برنامه‌های کلی در مورد نحوه چگونگی استفاده از این افراد نیز مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان از ظرفیت این افراد در مواقع حوادث و سوانح بیشتر استفاده کرد
هادی ساعی نیز یکی دیگر از بزرگان عرصه ورزش که این روزها نامش با شورای شهر و اظهارنظرهای تندش گره‌خورده نیز با اینکه دبیر ویژه یونسکو در امور صلح و انسان‌دوستی در قاره آسیا و ایران است، مدت‌ها قبل با حضور در ستاد بحران زلزله بم، تمامی مدال‌های جهانی خود را برای کمک به مردم زلزله‌زده این منطقه به فروش گذاشت.
یکی دیگر از افراد معروفی که به صورت داوطلبانه عضو جمعیت هلال‌احمر است، هوشنگ شهبازی، خلبان شجاع ایرانی است که با مهارت تمام توانست هواپیمای ایرانی را در باند فرودگاه سالم به زمین بنشاند. او که خود را یک داوطلب هلال‌احمر می‌داند، گفت: من در هر لباسی چه خلبانی و چه هلال‌احمر، آماده خدمت به مردم هستم.
همچنین از دیگر هنرمندان عضو جمعیت هلال‌احمر می‌توان به چهره نام‌ آشنای عرصه موسیقی سنتی یعنی علیرضا افتخاری اشاره کرد. او که بارها در اظهاراتش در جمع داوطلبان گفته که از مسئولان هلال‌احمر می‌خواهد تا شعری به همین مناسبت به نام داوطلبان نوشته شود تا توسط او خوانده شود، نیز یکی دیگر از اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر است. در میان اسامی بازیگران و هنرمندان می‌توان به عضویت یکی از مداحان اهل‌ بیت نیز اشاره کرد و این فرد کسی نیست که جز «حسین امینی تاری» که با صدایش جمعیت هلال‌احمر را یاری می‌کند.

دایره بزرگ اعضای داوطلبان این سازمان تنها به هنرمندان و ورزشکاران ختم نمی‌شود، چرا که در میان اسامی افراد معروف، چهره‌های نام آشنای عرصه سیاست نیز می‌توان یافت. اسامی همچون آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و ... نشان از اهمیت این سازمان در مواقع بحران دارد.
حضور چشمگیر بازیگران، هنرمندان، اهالی سیاست و ورزش نباید تنها معطوف به زمان حوادث و بحران‌ها شود و راه‌اندازی کانون هنرمندان سازمان داوطلبان گام موثری در راستای سازماندهی این افراد است، ‌به گونه‌ای که در این کانون علاوه بر ارائه آموزش‌های امدادی به این افراد، می‌توان سیاست‌ و برنامه‌های کلی در مورد نحوه چگونگی استفاده از این افراد نیز مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان از ظرفیت این افراد در مواقع حوادث و سوانح بیشتر استفاده کرد.
حضور بازیگر در هلال‌احمر لیست اعلامی از سوی سازمان داوطلبان و جمعیت هلال احمر شمیرانات از بازیگران، هنرمندان، ورزشکاران و سیاستمداران عضو هلال‌احمر به شرح ذیل است.
مریلا زارعی، پروانه معصومی، پژمان بازغی، پرستو صالحی، امید زندگانی، بهنوش بختیاری، امین تارخ، حامد بهداد، محمدرضا شریفی‌نیا، مهران رجبی، رابعه اسکویی، شهاب عباسی، ناصر ممدوح، مسعود اطیابی، فاطمه گودرزی، بهمن دان، الی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید