هر روز!
هر روز!

تشکیل 2 هزار و ۲۳۱ پرونده قاچاق در استان اصفهان/۲۱۰ تن

تشکیل 2 هزار و ۲۳۱ پرونده قاچاق در استان اصفهان/۲۱۰ تن

تشکیل 2 هزار و ۲۳۱ پرونده قاچاق در استان اصفهان/۲۱۰ تن کالای قاچاق در اصفهان امحا شده است
: تشکیل 2 هزار و ۲۳۱ پرونده قاچاق در استان اصفهان/۲۱۰ تن کالای قاچاق در اصفهان امحا شده است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ رسول زرگرپور در یکصد و ششمین جلسه ی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دید مقام معظم رهبری، اظهار کرد: در ۵ ماهه ی نخست سال ۹۶؛ ۲هزار و ۲۳۱ پرونده توسط دستگاه های مختلف تشکیل شده است که ارزش این پرونده ها حدود ۵۸۵ میلیارد ریال بوده است.
به گزارش : استاندار اصفهان با بیان اینکه از مجموع پرونده ها تعداد ۱۰۵۳ پرونده به تعزیرات حکومتی و ۱۱۳۳ پرونده به دادگاه ارجاع شده است، خاطرنشان کرد: پس از گذراندن مراحل قانونی و برورد با متخلفان، تعداد  1 هزار و 438 نفر در رابطه با این پرونده ها دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در دو مرحله کالاهای قاچاق امحا شده است؛ افزود: در مرحله ی اول حدود  ۶۴ تن کالا به ارزش ۹۰ میلیارد ریال و در مرحله ی دوم ۱۴۰ تن کالا به ارزش ۷۰ میلیارد ریال امحا شده است و در مجموع در ۵ ماهه ی نخست سال ۹۶، ۲۱۰ تن کالا به ارزش بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال امحا شده است.
زرگرپور با اشاره به تاثیر خوب امحا کالاهای قاچاق در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: این اقدامات موجب شده است که بسیاری از افراد از واردات کالای قاچاق منضرف شده و مردم نیز مبادرت به خرید این کالاها نکنند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه برای ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری باید فرجه زمانی وجود داشته باشد، عنوان کرد: پس از پایان این فرجه زمانی و در صورت عدم ثبت انباری، برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
وی  در رابطه با گزارش ارائه شده در رابطه با قاچاق محصولات صنایع نساجی، البسه و پارچه، اظهارکرد: تولید پوشاک و کفش در اصفهان جایگاه بسیار مهم و با سابقه دارد و اشتغال خوبی را در استان بهمراه داشته است .
رسول زرگرپور با بیان اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی تولید پوشاک در استان فعالیت می کنند، گفت: ۲ هزار ۵۰۰ واحد دارای پروانه ی کسب و بقیه فاقد پروانه هستند که باید در ۳ ماه آینده تعیین تکلیف شوند.
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید