هر روز!
هر روز!

ضرورت راه اندازی سینما در منوجان : ضرورت راه اندازی

ضرورت راه اندازی سینما در منوجان : ضرورت راه اندازی

ضرورت راه اندازی سینما در منوجان
: ضرورت راه اندازی سینما در منوجان
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح منوجان در پی ورود سینما به ایران، ۲۱ شهریور ماه، روز ورود دستگاه سینماتوگراف و سرآغاز آشنایی ایرانی ها با پرده سینما به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شد.
به گزارش : روز ملی سینما برای اولین بار در در بهمن سال ۷۸ اعلام شد و در‌‌ همان دوران اظهار نظراتی پیرامون روز ملی سینما بیان شد.
سینما یکی از مکان‎هایی است که موجب پیشرفت فرهنگی یک شهر می‎شود و زمینه‌ساز فرهنگ تئاتر و سینما است و روی آوردن خانواده‎ها به این مکان فرهنگی، می‎تواند باعث بالا بردن فرهنگ هنری در بین آحاد افراد جامعه شود و نبود آن باعث معضلی در جوانان می‌شود تا به سوی تفریحات ناسالم روی آورند.
شهرستان منوجان با جمعیتی بیش از ۷۰ هزار نفری، متاسفانه فاقد سینما می باشد این در حالی است که سینما یکی از مواردی است که اندیشه ها و افکار مردم به سوی دستاوردهای هنری بر روی پرده سینما سوق داده می شود و این امر سبب رشد فرهنگ در جامعه می گردد.
زارعی یکی از شهروندان منوجانی به خبرنگار ما می گوید:اوقات فراغت را نمیشود محدود به  تنها پارک این شهر کرد ، باید توجه داشت که فضاهای فرهنگی، بخش دیگری از نیاز شهروندانی است که برای گذراندن اوقات فراغت خود گزینه های مناسبی را می جویند.
وی افزود :سینما برای شهر یک نیاز است، تا جوانان و خانواده ها اوقات فراغت خود را در کنار هم با دیدن یک فیلم پر کنند.
در واقع سینما یکی از پایه های فرهنگی هر شهر محسوب می شود و می تواند نقش قابل توجهی در ایجاد روحیه نشاط در بین جوانان داشته باشد.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید