هر روز!
هر روز!

علوم انسانی مظلوم واقع شده است/ تفاوت شرق وغرب در علوم

علوم انسانی مظلوم واقع شده است/ تفاوت شرق وغرب در علوم

علوم انسانی مظلوم واقع شده است/ تفاوت شرق وغرب در علوم انسانی است
: علوم انسانی مظلوم واقع شده است/ تفاوت شرق وغرب در علوم انسانی است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری سال 96 ضمن تبریک به رتبه‌های برتر کنکور، اظهار کرد: خانواده‌ها و معلمین و جامعه همگی در موفقیت شما عزیزان تاثیر داشته‌اند.
 
به گزارش : وی خطاب به نفرات برتر کنکور، گفت: از جهت علمی رتبه آورده‌اید که جای تقدیر دارد اما علم یک بال دیگر هم می‌خواهد که آن بال معنویت است و اگر انسان معنویت را در کنار علم قرار ندهد به جایی خواهد رسید که از حیوان درنده هم بدتر خواهد شد و هیروشیما و نازاکی محصول علم فاقد تقوا و معرفت هستند.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار بال علم باید بال معنویت را هم داشته باشیم و دراین مورد باید اهتمام داشته باشیم و این یک مسئله خیلی مهم است.
 
حجت الاسلام عبادی افزود: ما به کشورهای مختلفی سفر کرده‌ایم که در بعضی از این کشورها فرهنگ از علم بسیار مهم‌تر بود و ما در کشورمان یک فرهنگ دینی و مدنی کامل داریم و در این فرهنگ نظم پذیری و قانون مداری خیلی ضعیف شده است و همین اختلاس‌هایی که به وجود آمده‌است نتیجه همین قانون گریزی‌ها است و در این جهت آموزش و پرورش درست کار نکرده‌است و این آسیب را باید از جامعه دور کنیم.
 
وی با بیان اینکه علوم انسانی یکی از علومی است که مظلوم واقع شده است ادامه داد: بسیاری از دعواها، درگیری‌ها، جنگ‌ها و حرکت‌هایی که صورت می‌گیرد بر اساس علوم انسانی است و علوم دیگر در خدمت این علم هستند و یک اهتمامی نیز باید به علوم انسانی هم بشود و تفاوت شرق و غرب در علوم انسانی است.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آنقدر روی درآمدزایی دانشگاه‌ها کار شده است و این خیلی خوب است ولی چون علوم انسانی درآمدزایی ندارد به آن توجه نمی‌شود و مغفول مانده است.
 
حجت الاسلام عبادی یادآور شد: در کشور های خارجی مانند آمریکا بسیاری از رشته های علوم انسانی بسیار مهم است که در این خصوص دانشجو خارجی نمی‌پذیرند در علوم مهندسی دانشجو می‌پذیرد اما در رشته مدیریت نمی‌پذیرد چون یک رشته راهبردی و مهم است.
 
وی ادامه داد: انسان سه استعداد دارد که یکی از این استعدادها، استعداد علمی است و دیگری استعداد هنری است و یک استعداد که بسیار مهم است و دنیای امروز از آن غفلت کرده، استعداد معنوی است و اگر این استعداد پرورش پیدا کند سایر استعدادهای انسان نیز پرورش خواهد یافت.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: شما دانش‌آموزان عزیز بسیار توانمندتر از این هستید که تصور می‌کنید، خودتان را دست کم نگیرید و با برنامه ریزی و نظم خواهید توانست بسیاری از مدارج عالی را طی کنید.
 
انتهای پیام/
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید