هر روز!
هر روز!

فواید و ضررهای لواشک ،آلوچه و قره قروت : فواید

فواید و ضررهای لواشک ،آلوچه و قره قروت : فواید

فواید و ضررهای لواشک ،آلوچه و قره قروت
: فواید و ضررهای لواشک ،آلوچه و قره قروت
 
لواشک و آلوچه بسیار بین مردم طرفدار دارد و اکثر این طرفداری ها را بچه ها و کودکان شامل میشود در ادامه می توانید با فایده و ضررهای لواشک و آلوچه ما را دنبال نمایید .
 
به گزارش : نظر پزشک تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و دانشیار انستیتو تحقیقات تغذیه ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، را درمورد غذایی های ترش و وسوسه برانگیزی مثل آلوچه، لواشک و قره قروت پرسیده ام.
 
حاصل، گفت و گویی هست که پیش رو دارید. اگر شما هم جزو طرفداران این قبیل غذایی ها هستید، توصیه می کنم این گفت و گو را بخوانید.
 
ـ هیچ کدام! ما در دنیای تغذیه، خوب و بد مطلق نداریم. گاهی خواصی برای بدترین غذایی ها هم کشف می شود و گاهی از بعضی ضررها غذایی های خوب، نام برده میشود. آلوچه و لواشک نه کاملا خوب میباشند، نه مطلقا بد.
 

 
ـ خیلی از خواص میوه ها مثل فیبر و رنگدانه های آنتی اکسیدانی در لواشک میوه ها هم وجود دارد و تازه، املاح میوه ای که به صورت لواشک یا آلوچه درمی آید، نه تنها کم نمیشود؛ بلکه با جوشاندن، تغلیظ و خشک کردن، افزایش هم می یابد.
 
از طرف دیگر، تعداد زیادی از کارمندان نمی توانند هر روز با خودشان میوه به محل کارشان ببرند اما میتوانند کمی برگه های خشک آلو، هلو، زردآلو یا لواشک را داخل جیبشان بگذارند و در طول روز میل کنند.
 
▪ یعنی آلوچه و لواشک، همۀ مواد مغذی موجود در میوه ها را دارند؟
ـ نه کاملا. تعداد زیادی از میوه ها و سبزی ها منبع خوبی برای دریافت ویتامین C میباشند که بخش زیادی از این ویتامین ، طی فرآیند خرد و خشک کردن، تخریب میشود و از بین میرود.
 
بعنوان مشابه، در هر ۱۰۰ گرم سیب، ۶/۴ میلی گرم ویتامین C وجود دارد که این میزان وقتی که سیب خشک می شود یا به صورت لواشک در می آید، به ۸/۳ میلی گرم می رسد. به طور کلی، ۱۰۰ گرم از میوه تازه، حاوی مقادیر بالایی از آب هست که با جوشاندن و تبدیل کردن آن به لواشک، آب میوه کم میشود. مقدار ویتامین C لواشک میوه ها از خود میوه تازه کمتر هست.
 

ـ بزرگترین ضرر آلوچه یا میوه هایی که به لواشک تبدیل می شوند، اسیدیته بالای آنهاست. بچه ها معمولا عادت دارند لواشک یا آلوچه را کنار د هانشان بگذارند و آن ها را به آرامی بمکند و چون اسیدیته این غذایی ها بالاست، اینکار باعث فرسایش سطح مینای دندان در درازمدت میشود.
 
به همین علت، توصیه می شود که بعد از خوردن این غذایی ها حتما کمی آب بنوشید. به علاوه، بعضی از افراد، مشکل افزایش ترشح اسید معده دارند که با مصرف چندان غذایی های ترش، این مشکل در انها شدت پیدا می کند.
 
 بعضی افراد لواشک و آلوچه و قره قروت را برای هضم سریع تر غذا های چرب و به امید لاغر شدن می خورند. به نظر شما اینکار درست هست؟
 
ـ به هیچ عنوان! لواشک و آلوچه کسی را لاغر نمی کنند. برعکس، با خوردن این غذایی ها همانطور که گفته شد، ترشح اسیدمعده اکثر و در نتیجه غذا بهتر هضم می شود و هر چقدر هضم غذا بهتر باشد، جذب آن توسط بدن هم اکثر می شود.
 
به همین علت متخصصان تغذیه گاهی اوقات به کسانی که اضافه وزن دارند، قرص هایی میدهند که چربی غذا در بدن آن ها جذب نشود. بنابراین برخلاف نظر عامه مردم، خوردن لواشک و این قبیل غذایی ها قدرت هضم را افزایش می دهد و هضم بهتر با جذب بهتر و در نتیجه بالا رفتن وزن در افراد همراه هست.
 
این درست هست که می گویند غذایی های ترش مثل قره قروت یا لواشک کالری ندارند و ما می توانیم فاقد نگرانی از چاق شدن، آن ها را بخوریم؟
 
ـ نه! درست هست که میوه های خشک و حتی لواشک هایی که به صورت بهداشتی و سالم تهیه می شوند، میتوانند یک میان وعده خوب برای همۀ افراد باشند اما این غذایی ها در مقایسه با میوه های تازه معادل خودشان، کالری بیشتری دارند و مصرف بی رویه شان می تواند باعث چاقی شود و این نکته باید در مورد کودکان یا کسانی که اضافه وزن دارند، مورد دقت قرار گیرد.

 
میگویند قره قروت کلسیم فراوانی دارد و مصرف به اندازه اش برای جلوگیری از پوکی استخوان خوب هست. نظر شما در این باره چیست؟
 
ـ این یک باور درست هست که قره قروت منبع خوبی برای کلسیم محسوب میشود اما اسیدیته این غذایی خوب، از لواشک خیلی اکثر هست و مصرفش میتواند همان آثار مخرب را روی دندان ها بگذارد.
 
ضمن این که افزودن نمک فراوان به قره قروت باعث بالا رفتن سدیم خون میشود و در نتیجه ابتلا به مریضی هایی مثل پرفشاری خون یا افزایش دفع کلیوی کلسیم شدت می یابد.
 
به همین علت به همۀ افراد توصیه می شود که اگر میتوانند محصولات لبنی مثل ماست یا شیر را جایگزین مصرف قره قروت کنند و تنها گاهی اوقات از آن بعنوان چاشنی غذا یا نوعی تنقلات بهرهگیری کنند.
 
به گزارش تالاب اما این که مصرف قره قروت از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری میکند فقط در حد یک ادعاست و اثر آن در درازمدت روی پوکی استخوان به هیچ عنوان تحت آزمایش های علمی قرار نگرفته هست. پس، قره قروت اگر فاقد نمک تهیه شده باشد.
 
می تواند بخشی از نیاز هرروز ما به کلسیم را فراهم سازی کند اما تاثیر چندانی در پیشگیری از پوکی استخوان ندارد و اگر فردی مشکلی نداشته باشد، بهتر هست کلسیم هرروز اش را از طریق مصرف ۲ لیوان شیر یا ماست فراهم سازی کند و با خوردن قره قروت شور، میزان سدیم خونش را بالا نبرد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید