هر روز!
هر روز!

درگذشت کارگردان و بازیگر سرشناس ایرانی (عکس) : درگذشت کارگردان

درگذشت کارگردان و بازیگر سرشناس ایرانی (عکس) : درگذشت کارگردان

درگذشت کارگردان و بازیگر سرشناس ایرانی (عکس)
: درگذشت کارگردان و بازیگر سرشناس ایرانی (عکس)
: به گزارش اصغر بیچاره که مدتها در بستر بیماری بود، در سن 89 سالگی در کشور آمریکا درگذشت. وی بزرگترین آرشیو عکس سینمای ایران را در اختیار داشته است.او علاوه بر عکاسی به عنوان بازیگر، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده هم در سینمای ایران فعالیت کرده است.
 
به گزارش : اصغر بیچاره متولد سال ۱۳۰۶ بود. او در روز تولدش (۲۲ خرداد) در آمریکا درگذشت. نخستین کار بیچاره در سینمای ایران، کپی گرفتن از عکس های فیلم دختر لر برای عبدالحسین سپنتا نویسنده فیلمنامه و بازیگر این فیلم بوده است.دختر لر نخستین فیلم ناطق سینمای ایران بود که به کارگردانی اردشیر ایرانی در بمبئی ساخته شده است.
 

 
بیچاره به دلیل روحیه و اخلاق خوبش با طیف های مختلفی از هنرمندان ایرانی از نویسندگان و شاعران گرفته تا اهالی سینما و تئاتر و هنرهای تجسمی و موسیقی دوست بوده است و از محبوبیت خاصی برخوردار بود. او در مقاطع مختلف حلقه وصل هنرمندان حوزه ّای گوناگون به یکدیگر بوده است.بیچاره در حدود ۲۳ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته است. ای ایران، ناخدا خورشید،
 
بوی کافور عطر یاس و … از جمله فیلم هایی بود که بیچاره در آن ها بازی کرده است. او سال ۱۳۵۹ مستند «سَنَد زنده» را ساخت.این عکاس چندسال پیش در گفت و گو با مجله ی ایراندخت درباره تاریخ تولدش گفته بود که دو شناسنامه دارد که در یکی از این شناسنامه ها متولد سال ۱۳۰۹ و در شناسنامه دیگر متولد سال ۱۳۰۶ می باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید