هر روز!
هر روز!

روز پرکار مونسان در چین: از دیدارهای دوجانبه تا درخت کاری

روز پرکار مونسان در چین: از دیدارهای دوجانبه تا درخت کاری

روز پرکار مونسان در چین: از دیدارهای دوجانبه تا درخت کاری و کنفرانس خبری
: روز پرکار مونسان در چین: از دیدارهای دوجانبه تا درخت کاری و کنفرانس خبری
: در دیدارهای معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با وزرای گردشگری کشورهای مختلف بر ظرفیت های گردشگری کشورمان و افزایش روابط فرهنگی با این کشورها تأکید شد.
به گزارش : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان امروز چهارشنبه 22 شهریور 96 در حاشیه بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در چین، با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و وزرای گردشگری کشورهای ترکیه و عمان دیدار و گفتگو کرد.
در دیدار رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با طالب‌الرفاعی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری بر توسعه همکاری‌ها بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی گردشگری تأکید شد.
همچنین در این دیدار طالب‌الرفاعی بر تبدیل شدن ایران به یکی از مقاصد مهم گردشگری جهان و افزایش همکاری‌های مشاوره‌ای و آموزشی سازمان جهانی گردشگری به ایران تأکید کرد.
افزایش همکاری‌های ایران و عمان در حوزه گردشگری سلامت
همچنین در دیدار مونسان با وزیر گردشگری عمان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری دو کشور بر افزایش روابط ایران و عمان در این حوزه تأکید شد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این دیدار با اشاره به افامتگاه‌های  بوم‌گردی در ایران و تغییر کاربری اماکن تاریخی به اماکن اقامتی برای گردشگران گفت: «این اقامتگاه‌ها می‌تواند مورد توجه گردشگران کشور عمان قرار گیرد.»
معاون رئیسجمهوری به بیان ظرفیت‌های گردشگری سلامت در ایران پرداخت و افزود: «امکانات و ظرفیت‌های حوزه سلامت ایران آماده ارایه خدمات به گردشگران سلامت کشور عمان است.»
همچنین وزیر گردشگری عمان با بیان اینکه مردم این کشور، ایران را به‌خوبی می‌شناسند و به آن علاقه دارند، تصریح کرد: «به‌رغم روابط خوب سیاسی بین ایران و عمان، روابط اقتصادی و فرهنگی دو کشور رضایت‌بخش نیست.»
تشکیل کمیته فنی مشترک گردشگری ایران و ترکیه
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه این دیدارها با وزیر گردشگری ترکیه به گفتگو نشست.
مونسان در این دیدار به وجود روابط دوستانه و استراتژیک بین ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: «وجود پیشینه تاریخی مشترک بین ایران و ترکیه نشانگر آینده مشترک ماست، دو کشور در همه زمینه‌های اقتصادی، کشاورزی، انرژی، سیاسی و البته فرهنگی و گردشگری منافع مشترک دارند و همین امر می‌تواند بستر مناسبی برای افزایش روابط باشد.»
همچنین وزیر گردشگری ترکیه بر تنوع و زیبایی‌های جاذبه‌های گردشگری ایران تأکید کرد و گفت: «این جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی برای گردشگران ترکیه جذابیت دارد و ما علاقه‌مند به افزایش روابط با ایران در حوزه گردشگری هستیم.»
در این دیدار دو طرف بر تشکیل کمیته فنی مشترک گردشگری بین ایران و ترکیه تأکید کردند.
ایران برای گردشگرانی با سلایق مختلف جذاب است
معاون رئیس‌جمهوری امروز در کنفرانس خبری که با حضور رسانه‌های کشور چین در حاشیه مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری برگزار شد، شرکت کرد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این کنفرانس خبری با تأکید بر جاذبه‌های متنوع جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، تنوع اقوام و چهار فصل بودن کشور گفت: «با توجه به این ظرفیت‌های گسترده و متنوع، ایران می‌تواند گردشگرانی با سلایق مختلف را به خود جذب کند.»
او همچنین به مذاکرات خود با مسئولان گردشگری کشور چین برای راه‌اندازی پرواز مستقیم بین تهران و شهرهای محتلف چین مانند پکن، ارومچی و شانگهای اشاره کرد.
معاون رئیس‌جمهوری از مسئولان رسانه‌های چین برای بازدید از ایران در قالب تورهای آشناسازی گردشگری تهیه عکس، گزارش و فیلم برای معرفی ایران به مردم این کشور دعوت کرد.
ایران به عضویت کمیته بررسی اعتبارنامه‌های سازمان جهانی گردشگری درآمد
امروز همچنین ایران به عضویت کمیته بررسی اعتبارنامه‌های سازمان جهانی گردشگری درآمد.
در این کمیته مدارک و اعتبارنامه کشورها و افراد و نهادهایی که نایل به پیوستن به سازمان جهانی گردشگری هستند بررسی و در مورد آنها تصمیم‌گیری می‌شود.
معاون رئیس‌جمهوری همچنین با وزیر گردشگری کشور آذربایجان و وزیر خارجه گرجستان دیدار و گفت‌وگو کرد. مونسان امروز در مراسم کاشت درخت برای سال جهانی «توسعه پایدار گردشگری» که با حضور وزرا و مسئولان حاضر در بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری برگزار شد، شرکت کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید