هر روز!
هر روز!

فیلم «مریخی» ریدلی اسکات چه قدر واقعی است؟ : فیلم

فیلم «مریخی» ریدلی اسکات چه قدر واقعی است؟ : فیلم

فیلم «مریخی» ریدلی اسکات چه قدر واقعی است؟
: فیلم «مریخی» ریدلی اسکات چه قدر واقعی است؟
سیاره ی مریخ تا به حال به شکل های مختلفی در فیلم های هالی وودی به تصویر کشیده شده است، اما نمی توان هیچ کدام از آن ها را دقیق یا درست نامید. با این حال، فیلم «مریخی» (The Martian) که ماه آینده عرضه می شود، قرار است این روند غیرواقعی بودن را متوقف کند.
به گزارش جدیدترین فیلم ریدلی اسکات درباره ی زندگی یک فضانورد تنها در مریخ است. در ساخت این فیلم از یکی از دانشمندان ناسا کمک گرفته شده است.
«جیم گرین» (Jim Green)، مدیر بخش علوم سیاره ای ناسا درباره ی فیلم مریخی گفته است: “به نظر من «مریخی» رفتن به مریخ را از هر داستان علمی-تخیلی دیگری که دیده ام نزدیک تر به واقعیت نشان داده است.”

«گرین» در مراحل ساخت فیلم به عنوان یک مشاور حضور داشته است. فیلم «مریخی» درباره ی یک فضانورد امریکایی است که روی مریخ فرود می آید. گرین با مقایسه ی فیلم با دیگر فیلم های هالی وودی علمی-تخیلی می گوید: “ناسا پیشتازان فضا نمی سازد. قرار نیست به «جایی که انسان در آن قدم نگذاشته» برویم. باید به نقطه ای که به سمت اش حرکت می کنیم نگاه کنیم و این موضوع ما را برای آینده آماده می کند.”
نقش اصلی فیلم مریخی را «مت دیمن» (Matt Damon) بازی می کند. داستان فیلم در 20 سال آینده اتفاق می افتد که در آن مت دیمن، با توجه اساس تحقیقات امروز ناسا، در حال زندگی کردن روی مریخ است.
بازیگر نقش «جیسن بورن» درباره ی فیلم گفته است: “امیدوارم که این فیلم دیگران را به شرکت در چنین برنامه هایی تشویق و آن ها را درباره ی علم هیجان زده کند.”

احتمالا ناسا امیدوار است تا با این فیلم بتواند بودجه ی میلیاردی که برای اکتشاف مریخ نیاز دارد را تامین کند. گرین می گوید: “جوانان جدید، نسل مریخ هستند و این سیاره واقعا در ذهن شان جای گرفته است.”
فیلم مریخی با اقتباس از رمانی به همین نام ساخته شده است. فیلم توسط «ریدلی اسکات»، کارگردان معروف فیلم های «گلادیاتور» و «بلید رانر» کارگردانی شده است. اسکات گفته که تعادل خوب بین واقعیت و سرگرمی در این فیلم، او را ترغیب به قبول این پروژه کرده است.
فیلم The Martian در تاریخ 2 اکتبر (10 مهر) سال جاری اکران می شود.
منبع: CBS News

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید